trosi ulje nakon zamjene karika

trosi ulje nakon zamjene karika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
je li moguce da trosi ulje nakon zamjene karika?'
potrosio sve nakon hiljade,izvadim sipku,a ona suha???
 
Član
Da ti ne curi gdje?? Mislim to je ogromna potrosnja ako trosi toliko, trebao bi dimiti zestoko. Sto si mjenjao karike, bila losa kompresija? Danas je tesko naci dobre karike - kvalitetne, a u ovlastenom su preskupe i rijetki ih tamo kupuju. Usput, zamjena samih karika nece uvijek rjesiti problem, ako su se pojele i stubline - stjenke cilindra. Ako auto dobro ide, onda vjerovatno i nije do karika - al to mozes provjeriti mjerenjem kompresije. Moze biti da ti gumice ventila otisle ili jos niz sitnih gluposti. Otidji dobrom majstoru, koji ce ti prvo sa sigurnoscu ustanoviti sta je otislo, pa onda pravi to opet...
 
VR6Boki je napisao(la):
Da ti ne curi gdje?? Mislim to je ogromna potrosnja ako trosi toliko, trebao bi dimiti zestoko. Sto si mjenjao karike, bila losa kompresija? Danas je tesko naci dobre karike - kvalitetne, a u ovlastenom su preskupe i rijetki ih tamo kupuju. Usput, zamjena samih karika nece uvijek rjesiti problem, ako su se pojele i stubline - stjenke cilindra. Ako auto dobro ide, onda vjerovatno i nije do karika - al to mozes provjeriti mjerenjem kompresije. Moze biti da ti gumice ventila otisle ili jos niz sitnih gluposti. Otidji dobrom majstoru, koji ce ti prvo sa sigurnoscu ustanoviti sta je otislo, pa onda pravi to opet...

ne curi nigdje,mjenjao karike zbog toga sto je trosio ulje..ne dimi nista previse..
stubline su dobre,to mi je reklo vise majstora,nakon sto su skinute karike,ali nakon zamjene karika,osjecam da auto ne prima gas do kraja,tj.osjecam neko zagusenje,kao da primi nekih 70 posto gasa..glava radjena prije godinu dana,tada je sve izmjenjano u njoj..
 
Član
Ako si samo zamjenio karike a nisi diro stubline mora da trosi
zato sto je karika idealno okrugla a tvoja potrosena stublina je postala ovalna
 
muris je napisao(la):
Ako si samo zamjenio karike a nisi diro stubline mora da trosi
zato sto je karika idealno okrugla a tvoja potrosena stublina je postala ovalna

motor benzinac golf 2 1,3..stubline su dobre bile,zato nisu dirane,nije radjena specijala..
 
Član
moguce je da je srednja karika naopako stavljena pa ne struze ulje sa stubline. opet neznam kakav ti je majstor radio mozda je covjek pogrijesio
 
kurbla2005 je napisao(la):
jesi li gumice ventila mjenjao

nije nista na glavi dirano,jer je prije godinu kompletna sredjena

error_xp je napisao(la):
nisi tebo mjenjati karike . Ne isplati se to na tome motoru raditi.

da sam nasao drugi u bas dobrom stanju mjenjao bih ga,al prolazim sve otpade od sarajeva do kiseljaka i 1,3 niko nema niti ga uvoze,a ja da stavljam jaci motor ne isplati mi se jer moram i mjenjac i lamelu mjenjati ..

elvir_123 je napisao(la):
moguce je da je srednja karika naopako stavljena pa ne struze ulje sa stubline. opet neznam kakav ti je majstor radio mozda je covjek pogrijesio

radi sve normalno,kako je mogao uklopiti naopako??
nema na zracnom filteru ulja,ni na auspuhu nit je plav dim..:icon_question:
 
Član
ti moras detaljno ispitati svoj problem nije uredu da ti potrosi svo ulje kako kazes Otidji kod majstora koji ti je radio motor i lagano od glave motora do kartera Sve ostalo je naglabanje i nabijanje postova bez direktnog uvida niko ti konkretno ne moze pomoci ;)
 
niksa je napisao(la):
ti moras detaljno ispitati svoj problem nije uredu da ti potrosi svo ulje kako kazes Otidji kod majstora koji ti je radio motor i lagano od glave motora do kartera Sve ostalo je naglabanje i nabijanje postova bez direktnog uvida niko ti konkretno ne moze pomoci ;)

znas kolko se ja furam na postove?'
ne budi smjesan..bez uvrede..
otisao sam kod majstora i prvo covjek pogledao preko iberlaufa da li baca na zracni filter i sve suho,pa gledao na auspuh i sve cisto i nema plavicastog dima,pa gledao da negdje ne curi i nista,covjek stavio karike normalno,radi taj posao godinama..:icon_exclaim:
 
Član
asmir sa je napisao(la):
niksa je napisao(la):
ti moras detaljno ispitati svoj problem nije uredu da ti potrosi svo ulje kako kazes Otidji kod majstora koji ti je radio motor i lagano od glave motora do kartera Sve ostalo je naglabanje i nabijanje postova bez direktnog uvida niko ti konkretno ne moze pomoci ;)

znas kolko se ja furam na postove?'
ne budi smjesan..bez uvrede..
otisao sam kod majstora i prvo covjek pogledao preko iberlaufa da li baca na zracni filter i sve suho,pa gledao na auspuh i sve cisto i nema plavicastog dima,pa gledao da negdje ne curi i nista,covjek stavio karike normalno,radi taj posao godinama..:icon_exclaim:

pa druze gdje je onda ulje
 
Administrator
poslao sam ti pm s br. od covjeka za dobar komplet motor 1.3 (stranac) pa zovi ako te zanima,
 
Prijatelju ja sam uradio kamaru motora i tako nesto nisam imao priliku da mi se desi. Ovako na tu hiljadu normalno je da potrosi dva do tri deca jer kad stavis nove dijelove u motor dolazi do veceg trenja o stare dijelove motora i dok se to trenje ne smanji mora uzimeti ulje ali posle te zamjene ulja nebih smio vise da uzima. Provjeri ti dali imas nakupljene garezi i masnoce na svjecicama ako ima to je znak da ulje sagorijeva u motoru. A moguce je da su lose karike ako su one oko 50 KM imas ti za tog golfa karika po 90 i vise KM trazi GETZ i nemas nikakvih problema kad ih ugradis
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top