trosi ulje nakon zamjene karika

trosi ulje nakon zamjene karika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Prijatelju ja sam uradio kamaru motora i tako nesto nisam imao priliku da mi se desi. Ovako na tu hiljadu normalno je da potrosi dva do tri deca jer kad stavis nove dijelove u motor dolazi do veceg trenja o stare dijelove motora i dok se to trenje ne smanji mora uzimeti ulje ali posle te zamjene ulja nebih smio vise da uzima. Provjeri ti dali imas nakupljene garezi i masnoce na svjecicama ako ima to je znak da ulje sagorijeva u motoru. A moguce je da su lose karike ako su one oko 50 KM imas ti za tog golfa karika po 90 i vise KM trazi GETZ i nemas nikakvih problema kad ih ugradis

sutra cu vidjeti svjecice,a ako budu masne sta mi je ciniti?'
karike su iz motorexa od 50 i nesto KM..po preporuci majstora
 
Ako budu masne svjecice nema ti druge nego nove ali kvalitetnije karike, u svakom slucaju usput izmjeri i kompresiju pa ces biti siguran jel do karika.
 
Legend
normalno da ce trositi malo vise ulja dok se novi dijelovi ne razrade,i nemoj silit motor neko vrijeme;)
 
Član
asmir sa je napisao(la):
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Prijatelju ja sam uradio kamaru motora i tako nesto nisam imao priliku da mi se desi. Ovako na tu hiljadu normalno je da potrosi dva do tri deca jer kad stavis nove dijelove u motor dolazi do veceg trenja o stare dijelove motora i dok se to trenje ne smanji mora uzimeti ulje ali posle te zamjene ulja nebih smio vise da uzima. Provjeri ti dali imas nakupljene garezi i masnoce na svjecicama ako ima to je znak da ulje sagorijeva u motoru. A moguce je da su lose karike ako su one oko 50 KM imas ti za tog golfa karika po 90 i vise KM trazi GETZ i nemas nikakvih problema kad ih ugradis

sutra cu vidjeti svjecice,a ako budu masne sta mi je ciniti?'
karike su iz motorexa od 50 i nesto KM..po preporuci majstora
karike po preporuci majstora... sve i jedan ima popust kad dovede musteriju u motorex 15%... samo GOETZE ili KOLBENSMIDTH i ako su original,a ti fushevi sto ih prave od obicnih cjevi to je uzas.
 
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Ako budu masne svjecice nema ti druge nego nove ali kvalitetnije karike, u svakom slucaju usput izmjeri i kompresiju pa ces biti siguran jel do karika.
i dalje trosi ulje,sto vidim na sipci,a trosi i 2,3 litra benzina vise,pa sumnjam da su nakon zamjene karika otisle gumice ventila :icon_question:
 
Član
ja sam radio jedan motor i covjek mi je donio ulje slabije marke mislim ono naj jeftinije i reko da naspem to i kad je doso nakon hiljade ponovo da se pregleda ulja nigdje na sipci al kad smo mu nasuli kvalitetno ulje i kad je ponovo dosao ni kapi nije potrosijo.
isto tako je dosla jedna oktavija kojoj su rekli da treba raditi glavu a auto novo .zamijenimo covjeku ulje i ko novo ni kap nije potrosio pa probaj pozzz
 
izbacuje plavicast dim,vise trosi benzina,i dalje trosi ulje i to puno...neravnomjerno radi...ja sumnjam na gumice ventila..
 
Član
taj majstor koji ti je radio karike ne zna svoj posao,mora da su ti stubline ostale glatke kao staklo,i ovaj dio da si radio glavu motora,pa mogao si opet zamijeniti gumice to kosta 10 KM.
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Ako budu masne svjecice nema ti druge nego nove ali kvalitetnije karike, u svakom slucaju usput izmjeri i kompresiju pa ces biti siguran jel do karika.
...uz duzno postovanje,,,ako sam ja dobro skonatao taj je na hiljaduu potrosio nekih 3 litrra ulja..ili sta vec...
... znaci ulje moze curiti negde vani ili kroz cilindre...ili naravno ako je turbooo...kroz turbo ,, al u tom slucaju mora biti dima na auspuhu ili ako ima katalizator da se skuplja u katalizatorru...al sto se mene ticeee ...jeftine karike koje su se mozda vec i potrosile ..hehe..i jeftino ulje...definitivno neodgovarajuceeee....ne znam o kojem se autu radi...

Zerr je napisao(la):
ja sam radio jedan motor i covjek mi je donio ulje slabije marke mislim ono naj jeftinije i reko da naspem to i kad je doso nakon hiljade ponovo da se pregleda ulja nigdje na sipci al kad smo mu nasuli kvalitetno ulje i kad je ponovo dosao ni kapi nije potrosijo.
isto tako je dosla jedna oktavija kojoj su rekli da treba raditi glavu a auto novo .zamijenimo covjeku ulje i ko novo ni kap nije potrosio pa probaj pozzz
...upravo sam to napisao malo prije ....ulje se totalno zanemarujeeee...a jedna od najbitnijih stvarii.....definitivno jeftino ulje koristenooo + jeftine karike...pa sta ocekivati ..
 
archi je napisao(la):
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Ako budu masne svjecice nema ti druge nego nove ali kvalitetnije karike, u svakom slucaju usput izmjeri i kompresiju pa ces biti siguran jel do karika.
...uz duzno postovanje,,,ako sam ja dobro skonatao taj je na hiljaduu potrosio nekih 3 litrra ulja..ili sta vec...
... znaci ulje moze curiti negde vani ili kroz cilindre...ili naravno ako je turbooo...kroz turbo ,, al u tom slucaju mora biti dima na auspuhu ili ako ima katalizator da se skuplja u katalizatorru...al sto se mene ticeee ...jeftine karike koje su se mozda vec i potrosile ..hehe..i jeftino ulje...definitivno neodgovarajuceeee....ne znam o kojem se autu radi...

Zerr je napisao(la):
ja sam radio jedan motor i covjek mi je donio ulje slabije marke mislim ono naj jeftinije i reko da naspem to i kad je doso nakon hiljade ponovo da se pregleda ulja nigdje na sipci al kad smo mu nasuli kvalitetno ulje i kad je ponovo dosao ni kapi nije potrosijo.
isto tako je dosla jedna oktavija kojoj su rekli da treba raditi glavu a auto novo .zamijenimo covjeku ulje i ko novo ni kap nije potrosio pa probaj pozzz
...upravo sam to napisao malo prije ....ulje se totalno zanemarujeeee...a jedna od najbitnijih stvarii.....definitivno jeftino ulje koristenooo + jeftine karike...pa sta ocekivati ..


Ne kontam ovoga sto napisa da nezna koje je auto niti koji je motor,mozda je turbo,katalizator??'A da malo citate temu i postove prije vasih??
Nazad pusi plavicasti dim,trosi ulje,otisle gumice ventila,glava ce se skidati kad bude vremena..za par dana..
 
asmir sa je napisao(la):
muris je napisao(la):
Ako si samo zamjenio karike a nisi diro stubline mora da trosi
zato sto je karika idealno okrugla a tvoja potrosena stublina je postala ovalna

motor benzinac golf 2 1,3..stubline su dobre bile,zato nisu dirane,nije radjena specijala..
jel ti majstor odokativno rekao da su dobre stubline ili je rukom provozao kariku po stublini konstantno mjereci zazor?mislim da moras uradit prvu specijalu,sto ti je oko 300KM,onda si miran.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top