tristac zastava 1500e

tristac zastava 1500e

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam ,takodje, Zastavu 1500 E, 1979. godiste. Presla je oko 100000, u odlicnom stanju. Ali moj tristac trosi 10 lit. po gradu (u prosjeku), ali na otvorenom ne prelazi 8 lit. Ne razumijem zasto je tvoj trosio 25 lit.? Neka mana na motoru?
Sve u svemu, ovo je fantasticno auto, ima mnogo osobina koje su i danas na zavidnom nivou! Volio bih stupiti u kontakt sa poznavaocima i vlasnicima tristaca! Evo par slika mog tristaca! Pozz
 
Član
Haha svaka ti čast prijatelju ja sam imao ovakvog tristaća, a u drugog prijateljevog smo ubacili motor 2.0 115 ks sa dvije bregaste iz Fiata 132 sa pripadajućim mjenjačem sa 5 brzina. Joj kad se sjetim šta smo radili... :lol: naravno zadnje disk kočnice su bile blindirane :lol: i po satu (koji je isto bio od 132) išao je 205 kmh!! :cool::cool:
 
Član
cape_do je napisao(la):
kupim ja tristaca 1979god reko malo retro fazon. tristac u top stanju ima sve lajsne kompletna unutrasnjost nije truo i nakon dvije god stajanja upali iz treceg pokusaja.

sve je to ok ali, uvijek to ali,tristac trosi 25 litara i max brzina mu je 120km/h. i rijesim ja da ubacim neki drugi motor u tristaca a, kada to vec radim ajd da napravim svoj mali muscle car. krenem da trazim i obilazim razne majstore i tunere ali mi niko nije dao konkretan prijedlog sta da ubacim u kola. skontam ja da bi tu mogao leci v6 motor ali, opet to ali, koji motor koja kola imaju veliku kubikazu i zadnju vucu. nadjem forda scorpion premjerim par puta i bogami moglo bi to stati. narucim citavog forda i nestrpljivo cekam nakon mjesec dana zvoni tel stigao ford. stigao ford scorpion 2.9 automatik ja presretan natovarim na labudicu i u nove pohode. nakon par majstora ubacim masinu i mjenjac u tristaca.

cve1iu3.jpg


lgj4vr7.jpg


malo test voznje i prvi problemi se javljaju crkne mi mjenjac u startu. nakon 6 mjeseci nadjem drugi i ubacim u kola. nadjem i neke tockove za tristu pa napravim distancere i probno ih postavim da vidim na sta ce to liciti.
tockovi su brock b1 naprijed 225/45R16 7J a nazad 225/45 R16 9J

9yskolanl8.jpg

9ss74z.jpg


nakon nekog vremena odlucim da sredim i untrasnjost malo. tu mi je puno pomogao moj kolega kojem se puno zahvaljujem na radu i trudu oko moje table i svih zvucnika u kolima od najvecih do najmanjih. HVALA ZORANE.

2rm83mr.jpg

98zinb.jpg


tabla je napravljena od sljivine daske.
to je to za sada ostalo je jos dosta stvari za napraviti kako bude projekat napredovao i vi cete biti blagovremeno obavjesteni. pozdrav borci.


svaka čast na tome ,imaš moj glas i potporu al nađi-napravi čelične krom felge jer ovo ne stoji ostalo je super
ako češ stavljat supercharger javi;)
 
Član
naravno da sam zainteresovan za supercharger ali me takodje interesuje ko to moze da ugradi i napravi kako je bog rekao

Nemanja tristac ti je bombonica svidja mi se pravo. Ako znas gdje ima retrovizor niklovan i pepeljara za tristaca javi mi.
 
Član
cape_do je napisao(la):
naravno da sam zainteresovan za supercharger ali me takodje interesuje ko to moze da ugradi i napravi kako je bog rekao

Nemanja tristac ti je bombonica svidja mi se pravo. Ako znas gdje ima retrovizor niklovan i pepeljara za tristaca javi mi.



ja kao i sve ostalo:)
i nabavit i ugraditi(makar pošto vidim da ti mehanika nije strana,uz moju virtualnu potporu možeš i sam pa si uštediš koju marku
ostalo na pm:)
 
Član
Ma super pila!
A i felge ne stoje tolko lose hrom da al'na ove,na celicne ne znam bas'kako bi to izgledalo,ovo je i onak'gotovo najtrazeni model felgi meni je OK!
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma super pila!
A i felge ne stoje tolko lose hrom da al'na ove,na celicne ne znam bas'kako bi to izgledalo,ovo je i onak'gotovo najtrazeni model felgi meni je OK!

Joj al ovo ide mogu mislit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top