Trese volan

Trese volan

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nema veze balans guma sa trenjem dok kocis...da je balans u pitanju treslo bi ,u zavisnosti koliko grama fali, od 60-80...pa na 110---pa na 160....e to je reakcija na balans, krivu felgu,a kriva guma ,osim ovih brzina trese jos dok ubrzavas smanjujes brzinu,oko 20km/h
 
Hehe stavio sam "non stop" pod navodnike da ne bude bukvalno...Cini mi se da se najvise na 90 KM/h osjeti kriva felga-guma...
 
:lol: Pa reci ajde, da naucim nesto novo na tom polju...Pusti gluposti da se dijele banovi..Niko nije banovan dzaba..Prema tome pisi ;)
 
ma ukratko zurim :lol: znaci da pisem na kojim brzinama (nama realnim :lol: ) gume netresu zbog balansa,neispravnosti felgi,guma....0...30-50...90-100...125-150....170...... i jos jedna stvar...(vise izrazeno kod vozila sa NEaluminijskim ovjesom) moze da se desi,da zbog neispravnih djelova (kriva osovina,osteceni seleni,krajnica,lezaj tocka..) dobijete osjecaj debalansa guma...
 
Član
Imao sam ja sličan problem. Od 80-100 kmh trese pomalo, i uradim špuru, prestalo malo, a poslije opet isto.

I zaputim se na malo dalji put, 450 km u jednom smjeru, stanem na jednoj benz. pumpi i krenem, lupa nešto.

I kontam ja auspuh, na volanu niš ne osjetim, izađem na autoput 180 kmh da vidim oće li šta otići, i smiri se malo, al onda počnem na volanu osjetiti, i stignem tamo gdje sam trebao, krenulo mi nešto kuckati kao kad kinetički ode (vanjski mijenjao prije desetak dana). I nije mi jasno zašto kad smotam ne kucka, i krenem se vraćati s tog puta nakon 2 dana i kucka sve više i više, na autoput izađem opet kad zalupa (tup tup tup) oće otpasti nešto, i zaustavnom se vozio do naplatnih kućica. I krenem uz jednu malu uzbrdicu, i stane auto (otkazao kinetički), nađem nekog mehaničara, kaže da je unutrašnji otišao, stavi on polovan, nisam 20 metara išao opet otkaže, opet on uradi i sve ok.

Ali i dalje trese, i vratim se kući, odvućem mehaničaru, kupim nov kinetički, zamijeni mi, nisam 4 km vozio opet odvali. Odvučem mu, kaže on poluosovina nije u redu.


I zamijeni mi polovnu poluosovinu i polovan kinetički, i idem li preko 70 kmh opet lupa kao da će opet nešto otpasti.


Čuo sam se s jednim mehaničarem, kaže da spona ne odgovara za auto, i sutra ga vozim da uradi.


Ne bude li ok oho mu se :D:icon_evil:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top