Trese volan

Trese volan

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nedavno sam primjetio da pri većim brzinama recimo 120-150 kada počnem kočiti malo oštrije počne mi tresti volan, dok recimo ispod 100 km/h ne preimjećujem ništa,

Logički prvo mi pada na pamet krivi prednji diskovi, ali mi danas drug reče da bi mogla biti i letva volana...

Pa me prvenstveno interesuju iskustva i stručna mišljenja ...

Hvala,
 
Član
I meni je treslo ali je kod mene bio problem spura!! Zavrsim to i super se kasnije ponasa :D
 
Super Moderator
Moze svasta bit druze
al sumnjam da je letva volana
il su ti gume sa malo vecom sarom mozda zimske ?
il nisu izbalansirane dobro, mozda si negdje felgu malo pokrivio i slicno :D
mom daidzi su se bili pokrivili doskovi i ne bitno jel ide brzo il polako, pritisne kocnici i drzi je ravnomjerno a auto ono kao da trza (sad koci sad ne koci) al nije se na volanu nista osjetilo
i jedan dan kreno od kuce u grad i otkazu mu kocnice i zabije se u vlastitu garazu
sreca tek okreto auto da izadje na cestu :D
 
Član
Kod mene je nesto slicno bilo.Preko 90 nije treso,iso normala,samo negdje izmedju 70-80 trese.Bila kriva zadnja felga.A;)

Balansiraj sve cetiri felge.To ti je moj savjet
 
Član
SKOYA je napisao(la):
Kod mene je nesto slicno bilo.Preko 90 nije treso,iso normala,samo negdje izmedju 70-80 trese.Bila kriva zadnja felga.A;)

Balansiraj sve cetiri felge.To ti je moj savjet



Druže ,

meni trese samo kad kočim pri većim brzinama,
 
Član
Koliko love koštaju prednji diskovi za moj auto Seat Toledo 1.9 TDI 81 KW, prednje disk pločice, zadnji diskovi i zadnje disk pločice, i gdje ih je najbolje kupiti zbog kvaliteta i koju marku ?

Hvala,
 
neznam tacno,mogu ti provjeriti sutra, prije mjesec uzimao za ibizu kao kod Igya,prednji komplet bio oko 160 KM,provjeravao sam kasnije extra se ponasaju
 
Član
Provjeri diskove i balans guma prvo,zatim špuru ako nije od to troje ništa onda je letva volana,danas je baš na Iv zamjenio.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top