Trebam pumpu benzina 3bar, od cega??

Trebam pumpu benzina 3bar, od cega??

Član
Pozdrav, trebala bi mi vanjska pumpa benzina da je 3 bara pritisak, tocnije 2.3-3 bar neka bi bila idealna. Koji auto ima takvu pumpu?

Hvala
 
Član
Hvala amajstore!! Sad cu da trazim dalje.


edit: jel sve pumpe benzina idu preko releja, nisam znao da vuku po 10ak ampera!!
 

Lav

Član
bitno je da je on negdje procito da postoji bosch 044 i odma je to preporuka. ako neznas tacno sta treba nemoj bezveze bacati suplju pricu i nabijati postove
 
Član
Uzmes bilo koju pumpu koja ima pritisak recimo 5-6 bara i stavis sebi regulator da spusti na 3 bara ili na koliko hoces ga podesis i rijesis problem... I kad pumpa oslabi i padne na 3.5-4 bara nakon par godina, opet ces regulatorom moci zadrzati zeljeni pritisak od 2 do 3 bara, tacnije koliko je tebi potreban pritisak...

Edit: Bosch 044 ima pritisak od 5 bara ili 72.5 psi...
 
Član
Skoro svaka vanjska pumpa na autu sa jacim motorom bez problema moze nabiti 5bara.Regulator na motoru smanjuje pritisak.Renault 25 3.0 v6 po specifikacijama ima pumpu od 2.5 bara.Pouzdano znam da bez problema ta ista pumpa dize 8 bara.Ja je koristio za jednu budalestinu skoro godinu bez problema na 8 bara.
Sad koristim 0 580 254 982 koja je 5 do 6,5 bara po specifikacijama.Na rucnom regulatoru digne 10bara bez problema.Imam manometar poslije nje koji mjeri pritisak pa znam koji je.
 
Top