Test pojacala - the thread :)

Test pojacala - the thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma jok, ali nikad se ne zna...
trazim neka slabija pojacala, recimo nesto 4x50...

Moze da bude i test HU izlaza recimo...
 
Član
Hehe pa vidis mozda bi i mogao al ako ga kupim dzaba onda test :)

Jos nisam, pa mi je to ovako najbolje za koliko para mogu da dam a novo sa dvije godine garancije.

Zato sam pitao jel neko imao kakvih iskustava, evo i Davor mi rece a i ja sam cuo da su generalno dobri sto se tice i kvaliteta i trajnosti pa cu ga vjerovatno i kupiti.

Pa kad budem u NS zovem onda da vidimo sta sam kupio :)

A kad smo vec kod toga, reci mi ovaj THD tipa pioneera ima 0.05% da li je to samo na snazi recimo 1W i odredjenoj frekvenciji ili se povecava sa snagom i promjenom frekvencija?

To me zanima jer onda pojacalo koje ima THD 0.5% ili cak 1.0% nece nikako zvucati nego je samo za brpanje po takmicenjima.
 
Član
ako je AB klasa onda ce biti dobar za slusanje mada sad vec i D klasa ima "SQ" pojacala

Ovo je samo snaga, dakle samo dB

Ako ocete moze se organizovati merenje snage za vreme sledeceg takmicenja recimo.

Da znate koliko koristite od vaseg pojacala
 
Član
pa realno ja necu ni koristiti vise od 200-300 w jer se ne takmicim vise me zanima SQ ali je stvar sto svako pojacalo najbolje radi do pola ili recimo dvije trecine, ajde ne svako al vecina a vec od te granice se povecava izoblicenje i ne dobija bas neka snaga, zato trazim malo jace da ga malo smanjim :)

A koliko sam vidio D klase su uglavnom oko 1% THD manje vise cast izuzetcima :)
 
Član
sto ga vise odvrnes vise pada napon u instalaciji veci je i THD. mada te cifre su bitne samo onako orijentaciono i u marketinske svrhe. pojacalo spojis i poslusas ili vjerujes testovima pa kupis kako oni napisu.
 
Član
PA ok znam, svasta ljudi rade da bi prodali svoj proizvod ali ako za jedno imam 0.05 a za drugo 0.5 to je velika razlika makar bile i marketinske cifre.
Ali da ne skrecem s teme kad kupim ovo eto me na test :)
 
Član
o kojem je RF-u rjec (mozda negdje i pise al nisam stvarno pratio jbga) i moram pohvalit svaka cast na otporu, mislis da bi ga mogo jos spustit? ... pozzz
 
Član
nece moci nize... ili ce moci...

e da, RF 1501bd old school pojacalo deklarisano 1500rms na 14.4
Ovde je isao ispod 12V i napravio preko 1660W rms
 
Član
tako je to kod rf-a :cool: ... 1001bd kaze 1000 na 1 ohm po papirima a mjereno je na 1400+ :cool: :) ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top