Teško povrijeđen vozač Golfa na magistralnom putu Tuzla - Orašje

Teško povrijeđen vozač Golfa na magistralnom putu Tuzla - Orašje

Legend
Četrdesetčetverogodišnji O. M., iz Vučkovaca kod Gradačca, teško je povrijeđen u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila na magistralnom putu Tuzla – Orašje u blizini tržnog centra Bingo u Srebreniku.

120902076.2_mn.jpg


On se nalazio za volanom automobila Golf 2 koji se sudario sa automobilom WV Polo za čijim je upravljačem bio A. M. (46) iz Srebrenika. Teško povrijeđeni vozač golfa prevezen je na UKC Tuzla, dok su kod A. M. ponstatovane lakše tjelesne povrede. Službenici MUP-a TK utvrđuju okolnosti pod kojima je došlo do nesreće.

120902076.1_mn.jpg


Inače, nakon strahovitog sudara na mjesto događaja su izašli i vrijedni pripasnici Vatrogasne jedinice Srebrenik uz čiji je angažman teško povrijeđeni vozač izvučen iz smrskanog golfa.

Saobraćaj na magistralnom putu se odvijao otežano. Istraga je u toku.
 

LSD

Član
pa ti vozi dobru dvojku...ne djeluje mi kao strahovit udar al ipak bocna strana je ucinila svoje :icon_evil:
 
BHT Ovisnik
strasno covjece:icon_eek: zbog ovog sam se najvise zelio rijesiti jette,nedaj Boze nevolje,,da sam udes imao s jettom,a ne volvom tko zna dal bi danas pisao...i netko kaze golf 2 ko tenk,jest pri udaru 20km/h pa se samo plitki branik slomi i kupis ga u apoteci
 
ja samo znam da je bila brza voznja kad je udario u Golfa, bezze pisete kanta, svako ce se auto savit u ovakvom slucaju pa i VOLVO
 
Član
bocni udar ce malo koje auto bolje podnijet, dobro ovdje ulogu igraju godine i sve to, ali bez obzira, bocni udar je po mnoge fatalan
 
Smijesno, pogledajte koji klip bocnog udara volva... obzirom na stetu drugog auta (i njegovu velicinu), jasno se vidi sta znaci zamor materijala i koliko je g2 nesigurno auto.
 
BHT Ovisnik
imao sam udar s golfom i volvom pa znam sta pricam,nemogu ga poredit ni s golfom 4 sto se tice cvrstoce,al to je nebitno,samo znam da ne bih volio imati udes s golfom 2 jer preko 60 te nema nigdje
 
ovo je bila brza voznja, preko 80km/h i direktan udar, normalno je da je novije auto jace ali svako bi se auto savilo u ovom slucaju...
 
Ocito je da je g2 upio sve jer na polu nema nista udubljeno, znaci nikakav otpor. Ako je tako sa autom od 1 tone, zamisli sta bi bilo da udari auto od 2, savio bi se oko njega kao oko sipke...
Da se ovaj polo zabio u recimo xc90, samo bi se odbio :)
 
Član
Ili mene oči varaju,ili ovi više liči na VW FOX nego na VW POLO???:icon_question: :icon_question:
Sami procijenite
2a7ak1z.jpg
 
Legend
Momci... cinjenice su jedno a pretpostavke drugo... mk2 je relatovno staro auto,
al udes kao udes ne bi pozelio da imam s bilo kojim autom...
Da Vam malo docaram...

malo auto vs. kombi???
2qvv96o.jpg


varam li se ili je to merc razvaljen i koliko vidim MALIM autom???
9j0viu.jpg


kazu da su skoro komplet od zeljeza napravljeni pa opet???
i6gmm0.jpg


i na kraju... sta reci??? koji posluku porati???
906kqc.jpg



p.s.
nije mi do zezancije u ovoj temi... al cuvaj te se koje god auto da se vozi... ;)
 
Član
bravo Liga, odlican post

eto sad nek mnogi vide sta znaci bocni udar. Kao sto sam prije rekao, po mnoge ce taj bocni udar biti fatalan, bio to golf, volvo, ili bilo sta drugo
 
Gdje vidis da je merc razvaljen malim autom? Bitno je kako to auto izgleda naprijed kako bi se otprilike mogla vidjeti brzina prije udara.
Sto se tice prve slike, auto koje je udarilo kombi je vidno ostecenije a kombiju je nista, to sto se prevrnuo u strano je nesto sasvim drugo.
Je li stvarno zagovara teza da ce 25g star g2 pruziti istu zastitu kao novija auta?
 
Top