Teretana, suplementi, ishrana

Teretana, suplementi, ishrana

Član
Nema ništa dok ne probaš...

Omare, nisam zadovoljan sa nekim dijelovima, pogotovu sa prsima pa zato ostajem još na masi ;)
 
Zlaja,dobro si latisimuse rasirio,koje si vjezbe radio za njih?
Ovo ostalo se bas i ne vidi,treba malo vjezbat BB poze pa se tako slikat i ja se to kanim da naucim,al nikad..:D

Ovo za gainer,mnogi iskusni bodybilderi su rekli da je to bacanje para i da je kreatin+whey+ dextroza bolja opcija za masu ;)
 
Član
Ne vidi se jer ima masnoće ;) i zato bez defke ništa... Vidiš kako je Omo isklesan :D radim zgibove, koliko mogu 4 serije, zatim radim 4 serije na lat mašini 15ak ponavljanja, nekad naprijed nekad iza, za donji ili gornji dio lata. Evo slika:

upload_2013-12-18_15-27-28.png

Prošle godine u ovo vrijeme sam radio snagu i mogo sljedeće:
- 6x110kg mrtvo dizanje
- 6x35kg dodatne težine propadanja
- 6x110kg čučnjeva
- 6x75 benč

Sada radim malo više BB, pa ne idem nikad ispod 8 ponavljanja, većinom je 12-15 ponavljanja :)
 
Član
Sve zavisi šta radiš u teretani, ako radiš kardio treninge onda je uredu, a ako dižeš tegove, čak šta više gubiš na kondiciji ;) ja poslije 4-5mj dizanja tegova ne mogu potrčat :D to je tako normalno... ako ti treba neki savjet javi na FB ;)

Evo i od mene jedna na 75.5kg... Cilj je još 3mjeseca radit, nekih 80kg i onda lagano kardio ubacit i rezat kalorije, povećavat protein :)

znas kako drug, imam trenera s kojim se znam jos od djetinjstva, program mi je slijedeci, traka za trcanje, cirka nekih 20 min, poslije toga steper i ono veslanje. Nakon toga predjem nekoliko sprava, cirka 30-40min, po par serija i onda se ponovo vratim na traku za trcanje, isforsiram se 30 minuta na max levelu i et, otprilike to tako radim. Cilj mi je prvenstveno da skinem stomak, figura ce vec doci. naravno ako imas savjet sta da promijenim bujrum, ja sam rekao da sam ja laik u ovim stvarima, tako da savjete primam
 
Član
moze za debljanje jedan dobar program i suplementi, imam oko 70kg visok 180 trebalo bi mi nekih 6-7kg mase i program za teretanu ako ko ima dobar da napise??
 
Član
Evo za hranu, znači riža, tjestenina, krompir toga što više jesti, to su dobre kalorije, zatim meso, također dosta unositi, jaja, mladi sir... povrće svakako treba, manje porcije, 4-5 obroka danas, dosta vode. tebi treba nekih 2500-3000 kalorija, nekih 140grama proteina i reimo 200gr ugljikohidrata...
Trening, 8-12 ponavljanja, 4 serije, 4-5 vježbi po grupi... zavisi opet koja grupa.
Npr
prsa, trbušni, triceps
ramena, trapez
pauza 2 dana
leđa, biceps
noge i ramena

Ti pravi sebi kombinaciju kako ti odgovara... Ja npr radim
prsa trbušne trapez triceps
dio nogu, ramena
pauza
drugi dio nogu leđa biceps
zatim rotacija, svega i svačega... jer radim 2x sedmično samno :) gledam da ako radim prsa uradim i par vježbi za triceps, jer je samim tim što sam radio prsa pogođen. Isto tako i kod leđa što je biceps pogođen... Noge ubacujem svugdje, miksam, miješam itd
 
Član
znas kako drug, imam trenera s kojim se znam jos od djetinjstva, program mi je slijedeci, traka za trcanje, cirka nekih 20 min, poslije toga steper i ono veslanje. Nakon toga predjem nekoliko sprava, cirka 30-40min, po par serija i onda se ponovo vratim na traku za trcanje, isforsiram se 30 minuta na max levelu i et, otprilike to tako radim. Cilj mi je prvenstveno da skinem stomak, figura ce vec doci. naravno ako imas savjet sta da promijenim bujrum, ja sam rekao da sam ja laik u ovim stvarima, tako da savjete primam

Nisam se Armine bavio nikad tvojom vrstom treninga pa i ne znam iz ličnog iskustva ( jesam skido salo, trčko, smanjivo kalorije itd)... ja isključivo dižem tegove u teretani, naravno 5-10 min na traku/ biciklo zagrijavanje, istezanje itd... Ali ako ti treba oko hrane šta, onda javi ;)
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja prošle godine prestao sa treniranjem i nikako da se nakanim, bilo je planirano manja pauza al se evo oduzilo, sad se nikako nakanit i nabacio sam sad opet kila, sa 85 sam na 100-102 :( a dok sam trenirao obavezno je bilo protein, glutamin, bcaa...
 
Top