Teretana, suplementi, ishrana

Teretana, suplementi, ishrana

Član
Bila je tema, ali nažalost zaključan je podforum u kojem se nalazila... Valjda neće smetati u podforumu informatika ( Molim admine/ moderatore da je ne brišu ) :D

Mislim da je poprilično auktuelna tema na forumu, pa eto pišite neka lična iskustva sa treningom, suplementima i ishranom :)
Na čemu radite trenutno, šta koristite od suplemenata itd...

Evo šta mene zanima, neki postworkout shake? kako napraviti, ja poslije treninga obično uzmem 100-150 gr grožđica + optimum nutriton whey... Znam da mi uvijek dobro dođe dekstroza poslije treninga... Što se tiče ostalih suplemenata tipa kreatin, c4, soul ripper i ta govna, nisam vidio nikakvu promjenu... Za mene čisto bacanje para, možda griješim... :)
 
Pogresno si razumio sta je to dextroza.To jest grozdjani secer ali se ne uzimaju grozdice,nego tvorniscki preradjen i izoliran secer tj. prah :D Isto sto je whey protein iz sirutke,ali se ne uzima sirutka zbog laktoze ;) Imas u Bingu oko 2KM 400 gr. dextroza na odjelu hrane za dijabeticare,a za postworkout uzimas oko 20 gr. i mijesas sa mjericom whey proteina ;)
 
Član
u prošloj temi ja tebi piso šta ćeš uzimat i kako trenirat, a sad ti meni pišeš :p hahahahahaha neću taj iz binga, prolitam se svaki put :D haha, a sirutku obavezno, svaki dan... dobro za jetru :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta da ti kazem,uci se ;) Ako ti ne odgovara ta iz binga,onda uzmi obicni kucni secer tj.saharozu jer je opet bolje i brze od grozdjice.Kad bi ti objasnjavo koliko treba da se ta grozdjica rastavi na proste faktore i da organizam iz nje uzme dexstrozu,vidio bi da grijesis i usporavas sam sebi djelovanje wheya.
Koji whey koristis i kakvi su utisci?
 
Član
Druže, ja osjetim odma djelovanje grožđica, znači osjetim da šećer uđe u mene,,, kakav bolan kućni šećer. Svašta ću pročitat :)
Koristim optimum nutrition, gold...
 

OmO

Član
Ne koristim nista, nikad koristio nisam, visok 178, 66kg, moram se udebljati jos, mislim da mi nisu potrebni nikakvi ovi proteini i sl. iz kutija po 80-100KM, da se moze i bez tog :D

IMG_5456.jpg Eto, treniram redovno i to je to :)
 
Član
Vidi ti Ome, dobar pravo, mali postatak sala :) ja imam 75 kg sada, idem do 80kg pa onda neku laganu definicju do ljeta. Daću sebi fore 3 mjeseca za 5kg, pa ću vidjet kako će ići... Moram i ja neku sliku nać pa postaviti :p
 

OmO

Član
Meni da je jos jedno 5-7kg, da rasporedim po nogama i gore malo i ja zadovoljan, ma da sam i sad zadovoljan. Jebe me metabolizam, moram 10x na dan jest da bi se udebljao nesto malo..
 
Član
pa dobro, rasporediš sebi i jedeš svako malo, tako i jest najbolje i kad ti nije brz metabolizam ;)
 
Član
poceo sam i ja ici u teretanu, ali ja sam totalni pocetnik znaci. Uvijek sam bio tu negdje oko 65-67kg, sad imam 82, sto je bas pretjerano, ulijenio sam se nenormalno. Poceo sam da idem vise radi kondicije, medjutim pocelo mi se svidjat i trudit cu se da idem redovito. Fina je tema, pratit cu sta pisete, mozda bude i neki savjet za mene :)
 
Član
Poslije treninga uvijek dobro dodje whey, dekstroza, kreatin, glutamin i amino kiseline. To je definitivno jedan od boljih kombinacija... Ja sam koristio jedno vrijeme whey, kreatin i dekstorzu pa me poguralo fino..
 
Druže, ja osjetim odma djelovanje grožđica, znači osjetim da šećer uđe u mene,,, kakav bolan kućni šećer. Svašta ću pročitat :)
Koristim optimum nutrition, gold...

Zlaja taj kucni secer je secer koji se koristi u domacinstvu/saharoza,spada u disaharide,valjda bi trebao znati sta jedes?
Grožđica ne moze zadovoljiti potrebe organizma poslije treninga,whey se odmah apsorbuje i transportuje putem krvi do celija,a kako ce ta tvoja grožđica i kad?Treba ti sto brzi secer,a sasvim je logicno da su to seceri rastopljeni u vodi a ne oni u krutom stanju ;)
 
Član
poceo sam i ja ici u teretanu, ali ja sam totalni pocetnik znaci. Uvijek sam bio tu negdje oko 65-67kg, sad imam 82, sto je bas pretjerano, ulijenio sam se nenormalno. Poceo sam da idem vise radi kondicije, medjutim pocelo mi se svidjat i trudit cu se da idem redovito. Fina je tema, pratit cu sta pisete, mozda bude i neki savjet za mene :)

Sve zavisi šta radiš u teretani, ako radiš kardio treninge onda je uredu, a ako dižeš tegove, čak šta više gubiš na kondiciji ;) ja poslije 4-5mj dizanja tegova ne mogu potrčat :D to je tako normalno... ako ti treba neki savjet javi na FB ;)

Evo i od mene jedna na 75.5kg... Cilj je još 3mjeseca radit, nekih 80kg i onda lagano kardio ubacit i rezat kalorije, povećavat protein :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ima li itko iskustva sa ovim proizvodom??

crashweg.jpg
 
Top