TDI VS VR6 - Otvorena slobodna diskusija

TDI VS VR6 - Otvorena slobodna diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Napomena :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:
BEZ UVREDLJIVIH SADRZAJA.
bhtuning team zadrzava pravo brisanja svih suvisnih komentara bez naknadnog obrazlozenja.

Eh momci da vas malo poblize uputim u brzog cadzu. Po ovom receptu je pravljen Nurijin TDI. Posto meni nekad zasmetaju komentari to je ipak dizel, radi ko traktor i tako to a cojk "vas" sve zdimi ... pa da vidite o cemu se radi.

Krenimo redom, a doce na svoje i predstavljanje VR-6 Motora takodje za primjer ce koristiti neki slican projekat. (UZIVAJTE)

SPECS:
http://www.racingtdi.com/fullspec.htm

BMC Carbon Dynamic Airbox
Custom made exhaust system
Hibrid VNT Turbocharger
Allard Front Mounted Intercooler and pipes
Allard inlet manifold without EGR
Custom made chip-tuning
Transporter Injectors and Race520 nozzles
12mm Fuel pump
Oilcooler kit
Custom Camshafts

Modifyed Clutch (not yet)


Eibach pro-kit springs
Koni Sport ajustable dumpers
Sparco Stressbar
Powerflex brushes

AEZ icon5 8x17'' wheels
Falken FK451 225/45 tires
Richbrook valves

312mm Zimmermann drilled rotors
Audi TT OEM brake pads
Red painted calipers
dot 5.1 oil
Braided Hoses

Caractere front bumper
Kamei grill with .:R badge
FK Automotive headlights
Hella Magic colors tailights
Clear side repeaters
Color coded rear bumper
Aero-twin Bosch wipers
.:R front and rear badge

Audi TT pedals and dead pedal
Gold Net Optic trim
Bora vents
R32 door handles
R32 door pins
W8 dome light

http://www.racingtdi.com/engine.htm#1

Zadnje sto ovde ima je 242 KS i 475Nm
IGR boost gauge
IGR oil pressure gauge
Beastracing EGT gauge
Beastracing oil temp gauge
Beastracing intake air temp gauge
Pilar gauge trim
Momo Shot Carbon shift knob and leather boot
Sun glass holder
Brushed lifters
R32 floor mats
MP3 Pioneer MP80P
 
Član
Nemam nista dodati nego da kazem svaka cast.
Doduse ja sam uvijek za poredjenje auta sa istim/dovoljno slicnim sistemom ubrizgavanja goriva i dodatnim pomagalima (turbo, intercooler i sl.)
 
Legend
bez obzira na na snagu jednog i drugog,otto je uvijek snazniji,ali neko i ganja stedljivost......ja vozim diesela,i sljedece auto koje budem imao planiram da je diesel ;)
 
Član
ja ostajem pri nerijesenom rezultatu.. To sto se pise 13,7 red light ne znaci nista, tu dodaj min 0,6 sec reakcije , to je 14,3, znaci bez koristenja NOS-a 15,2-3 sec na 402 a to moze i dobar VR6 posebno u dvici

Ugodno tipkanje :)
 
Član
S postovanjem i veliki respekt prema Huki i njegovom projektu ja jos uvijek tipujem na Nuriju :D

Pozzz
 
Iako veliki pobornik benzinskih motora ostajem bez komentara pred ovim dizlom, vidio sam 2-3 puta sta moze i bez nitra suvisno je bilo sta dodavati.
 
Član
edo_16v

14.2 imam(i to bez slikova a ti edo dobro znas kolko slikovi znace..a trenutno vozim na 17-kama ) zvanicno najbolje vrijeme... a sto se tice toga da neko moze ili ne moze voziti 14.2 ja nisam rekao da ne moze... ali ti imaj u vidu da ja vozim diesela ... i ako Bogda ovih dana cemo pokushati oborit rekord znaci da idem ispod 14sec... i jos jednom te podsjecam da vozim diesela....znaci ako mene neki vr odere to nije nist cudo ... ali ako ja oderem nekog vr to je da places ... :p a diesel koji ide 14 sec ili ispod toga je drama ma koliko vi mene mrzili ili pljuvali po autu i t d

http://www.youtube.com/watch?v=gSuO0HmHteI
 
Član
Druze nemoj ti mene pogresno shvatit, ja tebe niti mrzim niti imam sta protiv tebe i tvog auta.
Znam ja dobro kako ide taj TDI i to je za respect. Samo sam iznio svoje misljenje glede potezanja vas dvojice izracunato u sekundama bez dodatne opreme:icon_biggrin:.   ;)
 
Član
pa eto ako si racunao jel mislis da taj vr kad izadje iz garaze ici bolje od mene ? ako pricamo o hukinom vru
znaci bez nitra bez 4x4 i t d jel ti mislis da on moze ici ispod 14.2?
ovo sto oni pricaju ja to ne shvatam ozbiljno jer nisu nikad vozili auto koje ide 14 sec pa ne shvataju razliku izmedju 16
15 i 14 klase...
i jos nesto ja nisam rekao da se taj auto ne moze srediti da ide ispod 15 ali trenutno nema sanse ici 14.5 jer da moze svi bi kupili taj motor i odmah vozili 14 klasu... a ti edo znas i sam kolko se mi svi mucimo da skinemo 1sec... i kolko treba truda i para ulozit da bi vozio 15 klasu... lako je doc ovdje na forum i rec ja cu sastavit ja cu ovo ja cu ...a kad su poceli pravit taj auto bila je prica da ce voziti 12sec.... a sad vec pricaju drugu pricu... naslusam sam se prica i prica... sacekacu jos 7 dana pa cemo vidjet ... jer stvarno pun mi K**** price o vru i kako je to nesto "strasno" i t d
cekam 3mj da auto izadje na cestu pa eto imacemo priliku uvjeriti se... znam kakva ce prica biti i poslije trke.... fale gume fali nitro fali ovo fali ono... a bila je prica da ce to on ubacit odmah sve i da ce auto biti uradjen za 20 dana i eto na kraju je prica daj da istrjeraju auto iz garaze pa ce vidjet sta i kako dalje kako su poceli vjerovatno ce za 3 4 godine sve to odradit a opet ti kazem prica je bila da ce za 20 dana sve to uradit prvo su htjeli sincro pa ovo pa ono a to je zato sto su slusali 20 majstora i sto nisu dovoljno upuceni bili pa su svaki dan mjenjali pricu danas hoce sinco sutra nece .... bezze se samo narviram na forumu jer stvarno ima mnogo onih koji uopste ne dodju na SR i dodje i soli mi pamet a kad je trka zna se ko dodje i oni koji imaju nesto ispod haube ne pamutuju previse zna se koliko ciji auto moze ic a ove price po forumu nekad nemaju smisla....al hajd bezze tu sam radi huke lozio sam ga malo da ubrza sve te radove na autu da se trkao kao i prije sto smo svaku noc sami isli trkali se i popusili prijava milion radi toga... bilo kako bilo jos uvijek sam siguran da ga mogu skinuti na cesti pa vidjecemo uskoro a i ja imam jos posla oko auta ovih dana pa vidjecemo .... ko je bio u pravu ja ili vasi "kalkulatori" et pozdrav
 
Član
Svaka vama čast obojici, stvarno se vidi da je ovdje uloženo mnoooooogo para i da obojica imate prave trkalice. Nemate potrebe da se nervirate i svadjate, streetrace će pokazati sve. Koliko vozi stock VR6 uopšte? Vrijeme od 14,2 sec od TDI-ja je stvarno dobro, tj predobro i tom logikom mislim da je i Edo računao.. Pozz
 
Član
de da i ja kazem nesto vezano za ovu temu...... Auto je prvobitno planirano da se ne vadi iz garaze dok se sve ne zavrsi, ali ne mozes ti nac sve djelove u BiH i za to treba para, vremena i djelova(kojih nema) zato sam ja odlucio da prva stvar koja se odradi je da se auto pokrene da bude u pokretu a usput da trazim aluminijske leptirove( imam plasticne ali bolji su aluminijski) i uradim elektroniku pa tek onda nitro da stavim... sto se tice mjenjaca naso sam mjenjac koji ce izdrzat tolku snagu ali pored njega treba odradit jos par stvari da bi to funkcionisalo...... i sve to ide polako postepeno...a ti nurija ne seri s tom pricom pricano jedno a sad se radi drugo...posto ja sam u kancelariji 12 h dnevno (ima daki koji to moze potvrdit) i nemam vremena da se zajebajem po otpadima... a o parama da ne pricam... posto skoro ja uze novo auto...i sad moram malo da dodjem do daha da bi mogo realizovat to sto sam planiro... A ja se necu okanit dok auto ne bude u 12 sec. klasi ne bitno sta trebo odradit na autu ....bio to turbo kit ili nesto deseto ne bitno auto mora na kraju ic toliko inace ga ja odma rasformiram i prodam... I vise je stvarno glupo pricat o tom dal moze ili ne moze.... e heto imate od mene mahanje
LP
 
Član
mah seres ti mjenjas pricu tu a to za pare ti je sranje od price niko od nas nema para.. jer svi mi da imamo 20 000 30 000 za bacit znali bi sta bi sastavili ..problem je u tome sto si ti srao i prico o 12 klasi za 20 dana i sve to ev 3 mj pravis auto i nisi jos ni upalio kako treba et do nedjelje te cekam da me zoves kod dzamije pa cemo postavit video .... nemam se vise namjeru dopisivati

caos
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top