TDI ili HDI

TDI ili HDI

Član
TDI od 74kW je sa DI crvenim i zato je brži, sa tim se ne treba zajebavati. Evo ženin Passat sa tim motorom je prava zvijer, čim me vide u retrovizoru bježe sa ceste jer znaju da tarem sve pred sobom pa slijeću kao maniti u kanale pored ceste da ih ne potarem. Ko nije probao tu zvijer od motora u bilo kom VW autu ne zna šta je sila.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Đeco smirite se.
Realno tdi dobro ide pogotov zbog stadija i razvoja motora prije i poslije 90 godina. Evo usporedbe prije golf mk2 td i bmw 323 ili 320i da stanu na crtu to bi stvarno bilo smijesno. Dok razvojem tih dizelskih motora npr e46 320 ili 323 da stan3 sa golfom mk4 1.9tdi 150ks izmedju kojih je mala razlika u ubrzanju znaci malo losiji start bmw-a ili saltanje ode golf.
Stvarno ne kontam sto su ljudi tako ogorceni na te motore i golfa, pa taj tdi je bio iste snage kao gti ja sam vise ogorcen na tu seriju gti-a jer jedan dizelas ima istu snagu kao gti .

Ode Golf !!! Pa naravno. Bugatti Veyron i to Supersport.
 
Član
Pa ne znam.. Evo drug ima HDI skinut fap filter.. Sa fapom je kanta, ali kad se skine na pezou 307 onda kazu da je tek motor kako treba.. E sad mi smo se trkali on bio ispred ja iza. NIje mi mogao pobjeci a ja sam u gepeku mu bio non stop ali nisam mogao ga stici ali ni on odmaci isli sto istom brzinom ali gas do poda i njemu i meni ja kako sam provalio do 100km/h i njemu i meni dodje za 10.5 sekundi. Kod njega bord pokazuje manje za litar da trosi nego moj bord. I on kako prica kolko predje manje mu trosi. mozda 4 litra na 100km ili 4.5 a meni oko 5.5... KOd njega je direkt usis vazduha. Kod mene je sve normalno fabricki 2002 godina axr cini mi se motor.

Kao prvo tvoj drug ima 10ks vise, drugo zavisi od stanja auta jer to su auta stara preko 10 god boga pitaj koliko sad ima taj pug a koliko tvoj golf, trece ljudi koji se misle trkat uzmu gti-a r32 i druge jace masine, cetvrto potrosnja o kojoj tvoj drug prica je smijesna pa koliko onda 1.4hdi trosi 2.5l :)
 
Član
Đeco smirite se.

Ode Golf !!! Pa naravno. Bugatty Veyron i to Supersport.

Kao sto obadvojica znamo bugatti veyron je vise napravljen za dokazivanje ovekivao sam neko drugo auto. Ja zelim reci da su dizeli dosta napredovali da je tdi dobar motor da solidno ide, da postoje ljudi kojima nije brzina potrebna, da za tu snagu relativno malo trosi i u vrijeme kada je proizveden da plin u benzincima nije bas bio popularan.
 
Član
Još jača stvar, šta neko misli o autu koje vozim... Vozim Golfa 2 1.6 TD i glavni sam baja u selu... I ponosim se time!
 
Stvarno odavno nisam sudjelovao u nekim raspravama ovdje ali da cu se uhvatit teme o tdi- ju nisam od mene to ocekivao.
Ali moram ti rec da tdi uopce nije los motor, cak je i ponajbolji u toj klasi 4taka dizela. Ali ide mi na ***** prica o raketnom tdi pogonu i nadnaravnim performansama. Vozio sam ih dovoljno da kazem da idu ali ne tako kako se priča. I još nešto. Sve te bajke o kojima se priča događaju se u gradskom režimu 1. 2. ili eventualno 3. gdje nastupa lažni dojam zbog momenta u niskim obrtajima.
 
Član
Stvarno odavno nisam sudjelovao u nekim raspravama ovdje ali da cu se uhvatit teme o tdi- ju nisam od mene to ocekivao.
Ali moram ti rec da tdi uopce nije los motor, cak je i ponajbolji u toj klasi 4taka dizela. Ali ide mi na ***** prica o raketnom tdi pogonu i nadnaravnim performansama. Vozio sam ih dovoljno da kazem da idu ali ne tako kako se priča. I još nešto. Sve te bajke o kojima se priča događaju se u gradskom režimu 1. 2. ili eventualno 3. gdje nastupa lažni dojam zbog momenta u niskim obrtajima.

Na balkanu se sve preuvelicava, pa tako i o brzini i potrosnji tdi-a. Upravo zbog tog momenta se stice dojam da ide bolje nego sto je u stvarnosti tako ali bas i zbog tog momenta mu je i potrosnja smanjena. Kako god obadvojica smo rekli poentu price o tdi-u.
 
Član
evo na papiru ako me sjecanje sluzi npr u 307 1.6 hdi 110 je malo novij model ima oko 250nm +-10 tu je i golf nisam siguran nek neko googla dalje tezina u oko 50KG sa npr 307 modelom tako da ja bi iso na puga bez dpfa manja potrosnja ako je ispravan e sad za kvarove pojma nemam kratko sam ih vozio skroz a sto se tice golfa lakse je popravljiv auto ako dodje do problema , koja je namjena auta koja je ocekivana godisnja kilometraza kupi prvo auto koji je bolje ocuvan manje preso pa onda gledaj koji bolje zadovoljava tvoje potrebe to je naka logika i gledaj cijenu da je pristojna i koliko dugo planiras da ga vozis i prodas poslje(to je popularan argument zasto se golf kupuje) ja i golf ima tu negdje nm
 
Član
TDI je bolji iz x razloga, u pezoa je dobar 2.0hdi ali i od njega je bolji TDI.
1.6 hdi 80kw je toliko zivahan motor da ne mozes vjerovat. Recimp taj motor je kod mog buraza u 307 fl. A kod mene je 2.0 remapiran na 128ks. Nije da me pojede na fabrickoj mapi, s fabrickim kvacilom i fap filterom, ubije me kako oces, a potrosnjom je manji cak i 2l od mog 2.0


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Realno ljudi hajmo ovako to s potrosnjom de navedite koliko taxista voza pežoa kao taxi vozilo .......ja koliko znam na mojoj opstini nema nijednog cak ni u susjednoj opstini
Jer vozim pezoa s 2.0 hdi motorom od 100kw (golfa sam prodo) pije kad ga cepas vise nego benzinac ali i ide imam Jettu Boru s 1.8t motorom s 132kw nije nesto drasticno brza od pezoa oba auta 100% ispravna
Tako sto se tice potrosnje hdi popi al piju i drugi ;)
A hajmo sad malo na famoznog TDI- a...
Koliko ih ima s ispravnom turbinom i na koliko pezoa citroena s 2.0 hdi motorima ima neispravnih turbina .... Tdi svaki drugi safe mod al zato pezo dizne jebeni simens :) al zato na tdi-u kad stradaju halali i motor propisaju gdje netreba propale klipove itd. itd
Sad malo cijene odrzavanja
1.9Tdi 85kw set zubcastog 330-350KM
2.0Hdi 100kw set zubcastog 230KM
1.6Hdi 66-80Kw set zubcastog 215KM
Dalje neznam ni sam mogu pisat do sutra kolko ima razlika negdje + negdje - al opet ko sta voli to i vozi
Al da nema tdi-jeva kome bi ja stalo mjenjo zadnja kociona klijesta skido turbine mjenjo ventilatore i sve ostalo
 
Član
Realno ljudi hajmo ovako to s potrosnjom de navedite koliko taxista voza pežoa kao taxi vozilo .......ja koliko znam na mojoj opstini nema nijednog cak ni u susjednoj opstini
Jer vozim pezoa s 2.0 hdi motorom od 100kw (golfa sam prodo) pije kad ga cepas vise nego benzinac ali i ide imam Jettu Boru s 1.8t motorom s 132kw nije nesto drasticno brza od pezoa oba auta 100% ispravna
Tako sto se tice potrosnje hdi popi al piju i drugi ;)
A hajmo sad malo na famoznog TDI- a...
Koliko ih ima s ispravnom turbinom i na koliko pezoa citroena s 2.0 hdi motorima ima neispravnih turbina .... Tdi svaki drugi safe mod al zato pezo dizne jebeni simens :) al zato na tdi-u kad stradaju halali i motor propisaju gdje netreba propale klipove itd. itd
Sad malo cijene odrzavanja
1.9Tdi 85kw set zubcastog 330-350KM
2.0Hdi 100kw set zubcastog 230KM
1.6Hdi 66-80Kw set zubcastog 215KM
Dalje neznam ni sam mogu pisat do sutra kolko ima razlika negdje + negdje - al opet ko sta voli to i vozi
Al da nema tdi-jeva kome bi ja stalo mjenjo zadnja kociona klijesta skido turbine mjenjo ventilatore i sve ostalo

Hoces da kazes da u tdi-a idu turbine a u hdi da su vjecne. Glupo je navodit kod nas kako se narod prema autima odnosi mile da nikad ne treba zamjenitit kociono ulje, rashladnu tekucinu, pogotov ne ulje u mjenjacu jer se zamjenom ulja sjebe mjenjac, gdje narod i dalje tvrdi da turbo daje u postocima snagu 30% snage sa turbom dobijes, gdje misle da sprski filter panel ili gljiva daju 20ks da imaju gume za sve sezone, da su na autima sa prednjom vucom bitne samo prednje gume zadnje sluze samo da se kotrljaju i da ne navodim vise...
 
Hoces da kazes da u tdi-a idu turbine a u hdi da su vjecne. Glupo je navodit kod nas kako se narod prema autima odnosi mile da nikad ne treba zamjenitit kociono ulje, rashladnu tekucinu, pogotov ne ulje u mjenjacu jer se zamjenom ulja sjebe mjenjac, gdje narod i dalje tvrdi da turbo daje u postocima snagu 30% snage sa turbom dobijes, gdje misle da sprski filter panel ili gljiva daju 20ks da imaju gume za sve sezone, da su na autima sa prednjom vucom bitne samo prednje gume zadnje sluze samo da se kotrljaju i da ne navodim vise...

Care razgledaj malo oko sebe svaki dan sve vise i vise HDI govana po cestama za 3 godine sto se bavim mehanicarskim poslom samo jednu turbinu sam mjenjao na HDI u i to 206 66kw lik drugu dobio za 250 KM tih turbina po nasim odpadima ima koliko hoces jer neidu
 
Top