t. stabilizator za v6 4motion golfa4 ili audi tt-a

t. stabilizator za v6 4motion golfa4 ili audi tt-a

Sarajlic je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Od cega je ovo balans stanga?Nije ni ovo od cetvorke... :icon_rolleyes:

Ja sam jos u potrazi za kakvim odpadom sa TT-om ili S3 audijem...

Druze ovo je golf 4 sa fabrickom stangom dajem zivot da jestte,samo pogledaj sta ja uradjeno sa pvim nosacem.U tome je caka ;)

nije ovo balans stanga od golfa,bar ne od TDI-a jer je ona uvijena oko polusovine( sa gornje strane) a ne kao ova da pravi samo luk do stabilizatora...
 
Početnik
Jbg onda,znam da je ovo golf 4 100% i da je fabricka balans stanga ali nezz tacno model koji je.Jbg mislio sam da ce pomoc.Sorry onda
 
Član
Imam isti problem kao Nermin na istome autu, ja imam neko rijesenje u glavi, mislim ga probati realizovati u martu-aprilu, ako uspije javim ti.
Na slici nije original golf IV, jer na njemu stanga ide odozgo preko poluosovine, a na slici stanga ide ispod .
 
G_T_I je napisao(la):
Imam isti problem kao Nermin na istome autu, ja imam neko rijesenje u glavi, mislim ga probati realizovati u martu-aprilu, ako uspije javim ti.
Na slici nije original golf IV, jer na njemu stanga ide odozgo preko poluosovine, a na slici stanga ide ispod .

jel da produzis stabilizator?Time ne dobijes puno,mozda 15mm...
Ako je sta drugo,javi,ili mi odma reci,mozda ja mogu probati u skorije vrijeme...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Imam isti problem kao Nermin na istome autu, ja imam neko rijesenje u glavi, mislim ga probati realizovati u martu-aprilu, ako uspije javim ti.
Na slici nije original golf IV, jer na njemu stanga ide odozgo preko poluosovine, a na slici stanga ide ispod .

jel da produzis stabilizator?Time ne dobijes puno,mozda 15mm...
Ako je sta drugo,javi,ili mi odma reci,mozda ja mogu probati u skorije vrijeme...

Upravo tako ali da se moze stelovati jer meni poluosovina desna struze samo kada navolanam puni nadesno, ako ti skontas sta bolje slobodno javi :)
Ili koliko bi bilo pametno staviti malo tanju poluosovinu, ne znam ni sam ali moramo ovo riejsiti.
 
G_T_I je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Imam isti problem kao Nermin na istome autu, ja imam neko rijesenje u glavi, mislim ga probati realizovati u martu-aprilu, ako uspije javim ti.
Na slici nije original golf IV, jer na njemu stanga ide odozgo preko poluosovine, a na slici stanga ide ispod .

jel da produzis stabilizator?Time ne dobijes puno,mozda 15mm...
Ako je sta drugo,javi,ili mi odma reci,mozda ja mogu probati u skorije vrijeme...

Upravo tako ali da se moze stelovati jer meni poluosovina desna struze samo kada navolanam puni nadesno, ako ti skontas sta bolje slobodno javi :)
Ili koliko bi bilo pametno staviti malo tanju poluosovinu, ne znam ni sam ali moramo ovo riejsiti.
ma kakvi tanju stavljati,ja sam to isto pitao na jednom njemackom forumu i izgalamise se posteno na mene,kako je to ubistvo jer ce obrtni moment turbodizela polomiti neku tanku poluosovinu i kako debljina od par mm manje ne donosi skoro pa nista...(njima je ne razumljivo traziti nekakve alternative,jer oni odu u ovlasteni servis i kupe za 250 Eura dijelova i u kesi ih odnesu do servisa gdje se to postavlja,po principu kljuc u ruke...jbg.mi smo ru malo siromasniji da bi za hobby izdvojili taj novac i to sve zbog 25mm nize od dozvoljenog...)

ja sam razmisljao da postavim balans stangu naopako,tj da zamijenim lijevu i desnu stranu tako da bi prolazilo ispod poluosovine,ali to nije moguce jer BŠ ima jedan zaobilaz na sredini(krivinu) kojom cini mi se zaobilazi nosac motora) i ako bi okrenuli udaralo bi od nosac :icon_cry:
Najjeftinije rjesenje je kupovati sebi ono prstenje za amortizere(za skracivanje hoda amortizera) i time ne das da udara jedno od drugo,ali i to je opet isto er tada hlupa prstenje umijesto BŠ i Stabilizator,dobijes na mostu a cupriji placas....
MOzes recimo uzeti neki aftermarket BŠ recimo od FK-a,ali je fazon u tome sto se na tvojim gewindama mora nalaziti neki limic na kome se moze fiksirati satbilizator ili moras opet traziti stabilizator od V& modela koji je nesto duzi od nasih ovih..i opet je i to komplikacija.... :icon_cry:

jbg. zasad je samo rijesenje ovj od TT-a ili S3 audija(kod S3 audija je najdeblji pa je u nekim slucajevima potrebno mijenjati i one gumice lezista jer ove nase nemnogu da prihvate)
 
Član
Ja cu probati ovo sa produživanjem stabilizatora, pa se nadam da ce to biti To, svakako hvala na pomoci ako sta uspije javim ti svakako i ako ne uspije javim da se ti ne zamaras :)
 
ma nevjerujem da ce to meni pomoci,jer ako budem radio stagod na dugme ove godine onda me tih par mm sa stabilizatorom nece izvuci....treba meni C E N T I M E T A R A visine ;)
prije par sati sam nesto ugovarao sa jednim i kaze da ce druge polovine februara ici za njemacku i tamo ce mi dovuci par komada balansstangi od TT-a pa cu te ja ovdje kontaktirati ako budes zainteresovan...

POzz
 
66_-143599960.jpg


jel to to sto ti treba? ove stelujuce weitecove ti mogu za 140KM nabavit...
 
Ustvari mi treba balans stanga,ali nisa uspio ispraviti naslov teme prije isteka vremena...
hvala ipak,mislim da je neko ovdje na forumu trazio te weitec-ove
Mislim da za te weitec-ove treba na amortizeru biti nekakav poseban prihvat?? nesto sam citao na Bora-forum.de pa tamo spominju bas "weitec koppelstangen" ali ne vrijede mi one puno bez odgovarajuce balans stange..
 
ja mislim da se one montiraju na standardno mjesto samo sto eto ima mogucnost podesavanja, i znam da ovo uz skuplje gewinde dolazi ono u paketu...

vidi prvo razlika standardna cetvorka i 4 mtoion evo slike:

13mn1.jpg
img0162za0bd.jpg


e tu je drugaciji samo stabilizator ja mislim, kao anopako nekako ide ova krivina...a sto se tice koppelstangi, ja mislim da znam sta tebe buni...imaju ove duze koppelstange koje se montiraju na stabilizator i na amortizer (vidis da ostane rupa dole na lafeti):

golf4bj.jpg


a ovo o cemu ti ja pricam dolazi uz gewinde i jednostavno kako se odvrce ili zavrce (dobija na duzini) ono se odmakne prema gore balansstangu...ne znam dali razumijes sta hocu rec i ovo se montira na isto mjesto kao i stara znaci na balans stangu i lafetu...imaju isto tako i fixne al duze i krace, al je belaj sto u svakom slucaju da li dignuto ili spusteno auto balans stanga nekom logikom ostane previse nategnuta/opustena...po mom shvatanju ovo podesavanje ima vaznu ulogu...balans stanga mora imat neki odredjen polozaj kad je amortizer skroz izvucen isto kosto npr. na dosta gewindi ima jos navoja kad je auto skroz spusteno propisno, ali se ne smije dalje spustat jer opruga ispada iz lezista, a opruga mora bit u lezistu kad je amortizer izvucen do kraja...vjerujem da kontas sta hocu rec
 
Mislio sam skidati gewinde i stavljati airride(u planu mi je) pa mi ne treba balans stanga preko poluosovine jer kod airride-a ide do maximale nisko i onda ce se naci njih dvije koliko god je podignem...
Kada spustas i dizes auto na gewindama onda ne sabijas opruge nego se pomice leziste opruge a njena duzina i oslonci na obje starne se ne priblizavaju ili udaljavaju... ;)
 
Top