t. stabilizator za v6 4motion golfa4 ili audi tt-a

t. stabilizator za v6 4motion golfa4 ili audi tt-a

Ako neko slucajno ima,ili zna gdje se ima uzeti,ili ako neko zna gdje ima na odpadu kakva cvrka 4motion,nek javi ..
u nipex-u je oko 180KM novo + 60KM ruke,ali skup mi je to cejf za 4mjeseca vozanja,pa bi radije kakvu jeftiniju variantu sa polovnim,ili nekim aftermarket...

hvala ;)
 
Član
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

izvini ako je spam
mozes li mi malo pojasniti na koji stabilizator mislis?
bas kontam i nikako da povezem stabilizator i 4 mjeseca vozanja???
 
Član
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

da ne misli na balans stanglu ? al 4 mjeseca me bune, predpostavljam da su 4 zimska mjeseca...
jedva cekam pojasnjenje :D
 
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

Al_Galone je napisao(la):
izvini ako je spam
mozes li mi malo pojasniti na koji stabilizator mislis?
bas kontam i nikako da povezem stabilizator i 4 mjeseca vozanja???


http://www.bora-forum.de/index.php?showtopic=15818&st=0
evo ovo ce ti objasniti,jer nisam vala ni je neki majstor,sluzi tome sto je kod golfa4/bore naprijed stabilizator takve konstrukcije da prilikom spustanja za preko 40mm hlupa od poluosovinu,izuzev modela v6 4motion ili r32 gdje stabilizator prolazi ispod poluosovine pa ne mozes doci do kontakta izmedju njih prilikom spustanja...


pa dobro,cetiri mjeseca je malo pretjerano :D
mislim na to da sa tim stabilizatorom(ja to na svabski) mogu spustiti auto do zeljene visine a da prilikom toga ne lupa na svakoj rupi,a tako spusten ga vozim godisnje neka 4-6 mjeseca(kad je bas lijepo vrijeme spustim auto do poda,jer koristim auto za svaki dan i nije bas prakticno ako zelis nagaziti na ivicnjak ili parkirati u garazu a struzes vec na pravcu)
 
Član
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

hahahahahha
sad je jasno,
al si nas posteno zbunio sa ta 4 mjeseca,nisam pretpostavljao da dizes i spustas auto sezonski,
zasto ne ulozis u dobre gewinde i onda ti je lakse,

a inace nisam znao da lupa balans stanga ili ti ARB(anti roll bar) na 4kama kada se spuste
 
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

lakse ti je kutiti balans stangu od V6 golfa ili TT audija ona ti je oko 80eur nova i mozes je sam zamjeniti,a na otpadu kod nas ima jedan TT i 50 km je balans stanga,to sam mjenjao i ja i jos par kolega na golfovima GTI jer drugcije ga nemozes spustiti a da ti ne struze balans stanga u poluosovinu
 
Član
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

Nije ti pametno spustat preko 40 mm kako god okrenes
 
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

tutwagen je napisao(la):
lakse ti je kutiti balans stangu od V6 golfa ili TT audija ona ti je oko 80eur nova i mozes je sam zamjeniti,a na otpadu kod nas ima jedan TT i 50 km je balans stanga,to sam mjenjao i ja i jos par kolega na golfovima GTI jer drugcije ga nemozes spustiti a da ti ne struze balans stanga u poluosovinu

jel samo balans stanga potrebna?mozes li se raspitati za tu sa tt-a pa mi javis ja bi je uzeo ako je tako...

Al_Galone je napisao(la):
hahahahahha
sad je jasno,
al si nas posteno zbunio sa ta 4 mjeseca,nisam pretpostavljao da dizes i spustas auto sezonski,
zasto ne ulozis u dobre gewinde i onda ti je lakse,

a inace nisam znao da lupa balans stanga ili ti ARB(anti roll bar) na 4kama kada se spuste

nema to veze sa kvalitetom gewindi,to je tako sa bilo kojim proizvodjacima jer je konstrukcija auta takva da lupa na odredjenoj visini...
 
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

samo balans stanga,provjereno,ja sam iso u u Grude prije mjesec i bila je,e sad treba provjeriti a meni i nije bas usput jedino ako me ne odnese put nekad gore,
 

san

Član
RE: t. stabilizator za v6 4motion golfa4

bila je u grudama, nije vise prodato...
 
Od cega je ovo balans stanga?Nije ni ovo od cetvorke... :icon_rolleyes:

Ja sam jos u potrazi za kakvim odpadom sa TT-om ili S3 audijem...
 
Početnik
nermin suljagic je napisao(la):
Od cega je ovo balans stanga?Nije ni ovo od cetvorke... :icon_rolleyes:

Ja sam jos u potrazi za kakvim odpadom sa TT-om ili S3 audijem...

Druze ovo je golf 4 sa fabrickom stangom dajem zivot da jestte,samo pogledaj sta ja uradjeno sa pvim nosacem.U tome je caka ;)
 
Top