svetli lampica od zracnog jastuka

svetli lampica od zracnog jastuka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Isto tako i kod mene svetli al najavio sam se u servis da to resetujem ove sedmice pa cu javiti sta je bilo i koliko je para resetovanje
 
Član
ljudi moji...za to imate samo jedan jednostavan lijek...prodrmajte džekove od air baga ispod vozačkog ili suvozačkog sjedišta...vremenom se to olabavi i ispadne, a pogotovo na našim cestama...to je problem kod većine novih auta...probajte to, nikakvi servisi i ostale zezancije....
 
Član
Postoji jos jedan uzrok paljenja lampice,
nemoj da "vodite ljubav" na prednjim sjedistima,a pogotovo ako ste zagorili..:lol: ej ali ozbiljno to moze dovesti do paljenja iste! ;)
 
Član
FCRS je napisao(la):
Postoji jos jedan uzrok paljenja lampice,
nemoj da "vodite ljubav" na prednjim sjedistima,a pogotovo ako ste zagorili..:lol: ej ali ozbiljno to moze dovesti do paljenja iste! ;)


hää?
*lol*
nikad za ovo cula sorry
 
Član
meni se npr upalila lampica na novom autu sa cca 6000 km ali razlog tome je shto mi se istrosio akomulator od muzike i xenona i jos neceg svaceg sto je bilo upaljeno i krepa mi akomulator... upalim na guranje i kad sam upalio imo sam sta i vidjet lampa od air baga se ne gasi... odem na servis i u roku od 2 min mi to poniste vag compom... problem bio u padu napona... ett toliko :)
 
Član
I jesi ugasio lampicu? :icon_biggrin:
Kod peugeota 406 sam imao isti slucaj i kao sto johntra rece pogledaj sve kontakte ispod sjedista od side-airbagova, nema veze ako su spojeni, samo ih ponovo dobro stisni.
To mi se desilo vec 3 puta, zbog pomjeranja sjedista, jer lampica se tek upali kad se auto ugasi i ponovo starta.

ps kad budes spajao ugasi kontakt :icon_eek:
 
Član
Ovo za akumulator je tacno, znam ja kad sam sebi resetovo, greska nesto na fazon "gubitak napona u sistemu", nesto tako pise.:D
 
Član
sto se tice airbag-lampice EmirEX-Sa je ispravno rekao, evo u mene A8 98 godiste i od ove godine se joj upalilo to, mada sam auto i kupio ove godine, ali prijasnji vlasnik mi isto to rekao, 10g vijek trajanja, i navodno iz sigurnosnih razloga bio bi red da se pre kontrolisu jastuci...

to je za mene bio dobar znak, jer sam bio 100% siguran da auto nije bilo udarano hehehe
 
Član
Oh da Fiat i njegove lampice... Nasa marea svijetli po noci kao bozicno drvce... Airbag naravno + jos nekih lampica...
Evo i kod snahe se upalila lampica od airbaga na Punti...


Oh da ljudi, airbagovi traju samo 10god, tako pise u knjigama. Kao i pojasi za vezanje, samo 12god :)
Naravno, to je samo od proizvodjaca da se ograde...
 
Član
ma trebalo bi da u onom pretincu na tabli imas naljepnicu gdje ti pise kada trebas kontrolisati zracne jastuke... mislim, tu pise meni na puntu..... vec su rekli da od naglog trzaja sjedista se znaju kontakti promrdati ili ispasti.... ili na komp. i ponistavaj greske.... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top