svetli lampica od zracnog jastuka

svetli lampica od zracnog jastuka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo danas mi se iz cista mira upalila ona lampica od zracnih jastuka i gori non stop . Nikad mi se prije nije ovo desilo niti sam sta dirao tako da ne znam sta je razlog. Znaci upalio auto i ta se lapica pali sa kontaktom inace pa se ugasi a eto danas belaj  pa ako iko zna sta bi moglo biti ili kako da to regulisem nek javne a u svakom slucaju idem sljedece sedmice kod zagorca u servis da skopcam auto na kompjuter pa da vidim javlja li gresku.
 
slusaj isti slucaj i kod mene iz cista mira se upalila idi samo da ti resetuju gresku na kompu i to je to...
Ma fiat je to,nedaj da te ikad ista iznenadi...
 
Član
koje vam je godiste auto?

zracni jastuci su predvidjeni za period od 10 godina znaci nakon isteka tih 10god javi se signalna lampica koja znaci da treba otici na kontrolu. resetovanje nece pomoci. isao sam da pitam jer je i kod mene ista situacija i kod nas se ta kontrola ne moze obaviti kao npr u italiji. kod nas se to debelo naplacuje i za moj punto kosta skoro pa ko jos jedan samo naj 55KS.
tacnije 2500KM kosta zamjena jastuka volana i suvozacevog jastuka pa kome se isplati burum. radije cu je gledati kako svjetli nego dati tolike pare, a onaj kome bas smeta ce izvaditi sijalicu.

eto toliko nadam se da sam vam barem malo pomogao
 
Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
slusaj isti slucaj i kod mene iz cista mira se upalila idi samo da ti resetuju gresku na kompu i to je to...
Ma fiat je to,nedaj da te ikad ista iznenadi...


to si ti nesto zajebo od sudara ili kad si dirao instrument tablu. tebe ne kaci ovo sa godinama. vidi sta ti pise u kaseti kad moras na kontrolu AirBag-a
 
Član
E vala kad toliko kosta priej cu ga ispucat nego zamjenit hehe :D ...kod mene skodillac 2002-a, dakle imam jos 4 godine fore :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
E vala kad toliko kosta priej cu ga ispucat nego zamjenit hehe :D ...kod mene skodillac 2002-a, dakle imam jos 4 godine fore :D

ne mora znaciti da je na škodi ista situacija kao kod fiat-a
 
Član
auto mi je 2000 godina znaci 8 godina nije mu jos vrijeme za rashodovanje zracnih jastuka al vidjet cemo sta ce komp reci valjda ce se moci resetovati inace ce ici stari drevni reset metodom cupanja lampice :lol::D:lol:
 
Član
Provjeri imas li ispod sjedista kakvo dugme,ono bi trebalo da ponisti tu lampicu! Jer kad naglo pomjeris sjediste,nekakvi se senzori zeznu,a to su valjda oni senzori sto idu do pojasa!
tako sam ja cuo da je kod alfe, ali sve je to fiatovo!
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
E vala kad toliko kosta priej cu ga ispucat nego zamjenit hehe :D ...kod mene skodillac 2002-a, dakle imam jos 4 godine fore :D

ne mora znaciti da je na škodi ista situacija kao kod fiat-a

Sad sam pogledao, u Skode interval 12 godina da se mjenja airbag...dobro je sad imam jos 6 godina hehe :D
 
Imao sam isti prob na cliu. lampica se upalila jer je decko u praoni cimnuo lijevo sjediste malo jace i olabavio se kontakt na sjedistu za bocni air.Ti vidi da nije kod tebe kakav kontakt popustio gdje.

sve najbolje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top