Sve za Octaviu A5

Sve za Octaviu A5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hmmm
pa posto je skodlak u pitanju da i ja pitam za svoju ljubimicu
znaci skoda roomster :D gdje naci sta i kako kakva je ponuda

hvala

tibore znam da znas pa cekam odgovor
;)
 
Član
@ ersan: za roomstera vidi na milotec.de ima jako lijepih detalja za interijer, i tu i tamo za exterijer, a imas takodjer jako finih kvalitetnih stvarcica na superskoda.com...samo ako uzimao od miloteca to mozes ici preko Autoprizme, a ako uzimas od superskode.com, onda to ide shemom da im ti uplatis preko kreditne kartice, a oni ti to posalju postom ;) bez problema dodje u BiH, Eno Sharky sa bh skoda klub foruma narucio i dobio branik zadnji i prednju ralicu bez problema i prilicno brzo ;)

@ DSA: izaci ce me oko 900 marki sa kracim stabilizatorima balans stange, u paketu dobijes 3 duzine, bez njih ne mozes auto spustiti vise od 3cm...stabilizatori dodju nekih 45-50€ ;)
 
Član
imam ja prednje 2 rucke....ja stavio sebi L&K rucke tako da su mi ostale ove orginalne sto su bile...cijena za obadvije 100km....
 
Početnik
rieger tuning, prednji lip, karbonski nastavci, pragovi ...gewinde ako nemas za KW onda Weitec , V-maxx je super do proljeca...
 

DSA

Član
daj molim te, koje su osnovne razlike između varijanti 1, 2 i 3...znam da neke imaju podešavanje i visine i tvrdoće a neke samo visine..nailazio sam na oprečne informacije, pogotovo kad je u pitanju varijanta 2
 
Početnik
varijanta 1 : fixno podesenje tvrdoce onako kako inzejeri u KW misle da je optimalno izmedju komfort i performansi , podesavanje visine moguceanje

varijanta 2 : podesavanje rebound karakteriskike amotrizera , dakle podesavamo otpustanje amortizera to jeste upravljamo kako ce auto koje potone se vratiti , zamisli da ulazis u uvalu , na ulasku u uvalu auto tone i to kontrolise opruga medjutim na izlazku iz uvale auto zeli da se odvoji od zemlje medjutim to mu nedaju amortizeri .

takodje moguce podesenje visine automobila

varijanta 3: moguce podesavati i compresion i rebound akrakteristiku amortizera, zamisli prolazak kroz krivinu jedna strana auta tone druga strana se dize , dakle kontolisemo koliko ce auto tonuti i koliko ce se auto podizati pri promjenama opterecenja..

takodje KV V3 ima nesto sto se zove low speed i high speedbumpi zbog toga koriste dual valve technology .

zamisli situaciju ides kroz krivinu i odjednom naletis na rupu ili saht , ako si nekad vozio uz bradinu to je cest slucaj na prelasku preko mostova, u tom slucaju amortizer ima high speed bump i tada se otvara drugi high speed ventil koji omogucava amortizeru da se za taj kratki vremenski period ponasa normalno tj da ne daje otpor kako bi tocak mogao se prilagooditi podlozi.. Znaci krut je amortizer ali kad zatreba on sam tu krutost prilagodi uslovima ceste..

neznam koliko sam bio jasan ali nadam se da razumijes..

I takodje nadam se da razumijes da KW gewinde ne sluze samo da se auto zakuca u cestu nego da auto ostane na cesti a pogotovu u kriticnim situacijama...
 

DSA

Član
znam da je KW br. 1 po pitanju svih karakteristika, zato te i pitam sve ovo..daj mi samo baci cijene, ili ovdje ili na pm..svih varijanti..i još nešto, kako se weitec pokazao u praksi? upravo, kad su u pitanju ove performanse koje si spominjao za KW
 
Početnik
KW je to sto jeste, nazalos Weitec se za tvoj auto radi samo u verziji bez podesavanja karakteristika amortizera, znaci Hicon GT dok kod KW imas sve 3 varijante, dakle sa weitecom dobijes sportski ovjes koji mozes podesavati po visini sto je dobro za ljeto zima varijante dok su V3 ipak nesto drugacije ...

I sam ih imam KW V3 a mislim da ovde ima forumasa koji mogu posvjedociti kako se BMW E39 koji je inace poznat kao nestabilan auto ponasa na KW V3

ostalo ti pise na PM
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top