Suzuki Swift GTi 1.3 16v DOHC

Suzuki Swift GTi 1.3 16v DOHC

Iako vjerni ljubitelj VW odlucih da probam malo japana i nisam se pokajao ni sekunde, rijec je o Suzuki Swiftu 1991.god GTi motor 1.3 16v DOHC, uglavnom auto sam kupio prije par dana, dobio sam ga za jakoo male pare iako stanje nije zadovoljavajuce, unutra je jako ocuvan ali hitno mu je potrebno farbanje, i utezanje ovjesa jer kaci guma o rub blatobrana u krivinama jer Swift cuci na 195/50/15 gumama, motor je izuzetno dobar ide kao luud WP_20161226_16_29_48_Pro.jpg WP_20161224_00_43_35_Pro.jpg WP_20161226_16_29_55_Pro.jpg
I eto da se odma pozalim neprestano blinka lampica Check Eingine i lampica (!) iznad rucne ova (!) konstantno svijetli ne blinka
 

Prilozi

  • WP_20161224_00_43_35_Pro.jpg
    WP_20161224_00_43_35_Pro.jpg
    448,2 KB · Pregleda: 32
  • WP_20161226_16_29_55_Pro.jpg
    WP_20161226_16_29_55_Pro.jpg
    1,1 MB · Pregleda: 26
Član
Sto se tice auta po mome misljenju nije lose dobra su sa puno snage mana je izgled po mome ukusu ali su zvijer,to sto gori ta stalno (!) to ti nije problem ne valja sentor od rucne i u mene gori check engine sto blinka to ne valja to je neki vevi kvar u pitanju da konstantno gori to je manji kvar ili mana neka ili dugo ne koristenje motora hoce i kad na plinu vozis.tjeraj ti to na diagnostiku ne zezaj se
 
Pa auto je stajalo 2 mjeseca vani nije vozano, onda ujutru kad ga upalim dok se ne zagrije radi pod vecim gasom od 2500-3000rpm i kad se zagrije na 90 stepeni na ler gasu ima promjenjiv broj obrtaja od 500-1300 mislim da su svjecice u pitanju, druga stvar kad ga malo vise zatjeram u obrtaj kad naglo opustim gas il na saltanju pukne i nekad baci plamen na auspuh (nema zadnjeg lonca) sutra ce biti slika kako auto s vana izgleda
 
I za lampicu imaju dvije lampice (!) ova sto stalno svijetli i (P) kad povucem rucnu, ova od rucne se gasi kad je spustim ova ostaje upaljena i nekad blinkne
 
Član
To variranje ne valja ne treba da ide ispod 85o obrtaja,ja kad upalim ujitru na hladnoci ide na 1.200 onda kad se ugrije 900 i nema mjenjanja i variranja nisam toliki strucnjak oko mehanike jer sam auto-limar
 
Ovih dana cu promjenit svjecice pa cemo vidjet, a gdje se ti nalazis, jer svakako kontam na proljece farbat ga citavog
 
A evo sta je i planirano da se radi na autu iduce godine
Motor: Silikonska Samco crijeva, Evans rashladna tekucina, NGK svjecice, veliki servis, dihtung dekle i kartera, auspuh 4-2-1 i omatanje auspuha termo trakom i farbanje motornog prostora..
Ostatak: Farbanje, stavljanje zvucne izolacije, stavljanje fabrickih naljepnica, stavljanje sportskih opruga i amortizera, i unutra ima par sitnica, zadnja daska radio i zvucnici i konzola kod rucne i podizaci stakala... Ukratko je to to
 
Heheh zabavan je u kombinaciji s rucnom al moram to uraditi cak sumnjam da je kut paljenja u pitanju... Pa cemo vidjet... Na proljece pocinju radovi do tad Swift spava u garazi
 
Član
Samo se pazi to je opasan autić :) , što se tiče problema sa motorom isto sam imao na 1.3 16v 2002 godina, senzor bregaste i svjećice zamjenio.
 
Danas izvadio svjecice imam sta i vidjet nema elektrode nikako, pa ovih dana kupujem druge dal zna neko koje idu po katalogu??? I ova (!) lampica sto je gorila falilo malo ulja u kocnicama...
 
Član
Uzmi NGK, imas njhovom katalogu tacno za svoj motor, ili nadji u autodati. Ulja za kocnice dospi, ili najbolje komplet da odradis izmjenu ulja i usput provjer kocioni cilindar.
 
To onaj sa letecim spojlerom.
Srecno drug, nadam se da ces ga dovesti bar malo u red. Znam auto vec par godina, bio je u ekstra stanju dok ga prosli vlasnik nije kupio.
Pozdrav!
 
Top