STOP PROSJAČENJU NA SEMAFORIMA !

STOP PROSJAČENJU NA SEMAFORIMA !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Namjerno sam temu stavio u obavještenja kako bi je svi vidjeli, a problematika se sama odaje u naslovu. Svjedoci smo pojave sve više prosjaka na semaforima koji stvarno počinju nervirati, a da ne spominjem kako kaljaju ugled naših grad/a/ova .. U Sarajevu gotovo da nema više nijednog semafora a da ih nekoliko nije zaduženo da tu dežuraju, i nekako je lako muškima ali znaju prema ženama biti bezobrazni i nasilni, vidio svojim očima.. Pa sam mislio da se pokušamo usaglasiti oko neke akcije koja bi značila koliko toliko, ja sam mislio neku zanimljivu ideju koja bi bila interesantna širim narodnim masama kad vide.. Konkretno naumpalo mi je da se štampaju naljepnice '' Ne dam marku!'' koje bi ljepili pri dnu na vozačko staklo, nekome možda smiješno zvuči ali meni djeluje kao dobra ideja :D Da vidimo vaša mišljenja, savjete, prijedloge, da li ima ljudi koji misle da mi možemo išta ovdje uraditi..

P.S. Komentare tipa: Ti ljudi nemaju šta jesti,muka ih natjerala,država ne brine za njih, grehota je, zadržite za sebe :D
 
Schumi je napisao(la):
Namjerno sam temu stavio u obavještenja kako bi je svi vidjeli, a problematika se sama odaje u naslovu. Svjedoci smo pojave sve više prosjaka na semaforima koji stvarno počinju nervirati, a da ne spominjem kako kaljaju ugled naših grad/a/ova .. U Sarajevu gotovo da nema više nijednog semafora a da ih nekoliko nije zaduženo da tu dežuraju, i nekako je lako muškima ali znaju prema ženama biti bezobrazni i nasilni, vidio svojim očima.. Pa sam mislio da se pokušamo usaglasiti oko neke akcije koja bi značila koliko toliko, ja sam mislio neku zanimljivu ideju koja bi bila interesantna širim narodnim masama kad vide.. Konkretno naumpalo mi je da se štampaju naljepnice '' Ne dam marku!'' koje bi ljepili pri dnu na vozačko staklo, nekome možda smiješno zvuči ali meni djeluje kao dobra ideja :D Da vidimo vaša mišljenja, savjete, prijedloge, da li ima ljudi koji misle da mi možemo išta ovdje uraditi..

P.S. Komentare tipa: Ti ljudi nemaju šta jesti,muka ih natjerala,država ne brine za njih, grehota je, zadržite za sebe :D

u potpunosti se slazem sa tobom ;)

nedavno,vozim rodjaka na trening i mali cigo stoji na trotoaru i koje god auto prodje pored njega cigo ga nogom udari u vrata,,,i niko nista,,idem ja prema njemu i dodjem mu na nekih metar - dva otvorim malo vrata i kad sam dosao tacno ispred njega on krenu da udari a ja iz sve snage otvorim vrata, opalim ga i izvrnem ga na guzicu :D :D :D jebiga jesam ulubio vrata al je vrijedilo :D :D

Ovim sam samo htio poduprijeti tvoju pricu da su postali nasilni iako nije neki jak primjer ali zna se sta sam htio reci,,i nije u redu da jedan glavni grad ima toliko prosjaka,,
 
Član
hajd sto ih tamo ima..al gdje ja zivim svaki dan ih vise i vise ima :icon_confused:

jedino sto su ovde bijelci koji nece da rade :D:icon_mad:
 
tuzla, semafor kod rudarskog instituta, odnosno kod aide. ono je nevjerovatno, i ni sam neznam kako ona djeca dosad nisu pogazena. hodaju po ulici, puze, stoje, sjede, sjede na trotoaru a nogu pruze na ulicu. neznam. sramota. sramota za one koji ih salju tu da prose jer je njima mrsko radit. i sramota sto niko ne poduzima nista, ta djeca bi mogla glavu izgubit. nisu djeca nikome kriva. a najzalosnije mi je bilo prosle godine, kad sam vidio curicu puze po podu, "nema noge". i kad sam malo zagledo se za njom, ima nogu, nego je savila u koljenu, i u trenerku nekako utrpala samo ona zna kako. ona, i onaj ko joj je to nalozio da uradi. fuj
 
Član
to je biznis oraganizovani zene i djeca su zaduzeni i imaju svoje poslodavce i svak svoje mjesto ima za prosjacenje tako da niko ne smije sa strane biti tu, kao sto je ona novinarka naglasila iz ne mogu da se sjetim mozda DANI casopisa da kad je stala na neki semafor da joj je prisla prosjakinja i pitala za koga prosi i da ne smije biti tu tako da 99% ljudi pogotovo cigana prose za svoje poslodavce ili kako vec da ih nazovem
treba im jebat mater
 
Početnik
da je hitlera samo na jedan dan, da regulise malo ovu guzvu :p

fkt, ne znas sta bi kad prilazis njima na semaforima...ako ne das, u najmanju ruku ce ti opsovat nesta..
neki dan, zena na semaforu stade, pridje joj mali cigo, trazi, ona nema ili ne da, sta vec, on fino ispred auta prodje, nogu stavi pred tocak, i nece da se makne, jedva ga otjera, zaustavio saobracaj mali od 4 godine...

od nas iz kaknja ih salju u Sarajevo da prosjace, prosjek je 50-60 KM dnevnica njihova, ovamo im ocevi zive ko gazde...svaki po 5-6 djece, puta 40 km minimum....biznis za 10 :D
 
Član
Oggy je napisao(la):
da je hitlera samo na jedan dan, da regulise malo ovu guzvu :p

fkt, ne znas sta bi kad prilazis njima na semaforima...ako ne das, u najmanju ruku ce ti opsovat nesta..
neki dan, zena na semaforu stade, pridje joj mali cigo, trazi, ona nema ili ne da, sta vec, on fino ispred auta prodje, nogu stavi pred tocak, i nece da se makne, jedva ga otjera, zaustavio saobracaj mali od 4 godine...

od nas iz kaknja ih salju u Sarajevo da prosjace, prosjek je 50-60 KM dnevnica njihova, ovamo im ocevi zive ko gazde...svaki po 5-6 djece, puta 40 km minimum....biznis za 10 :D

slazem se ali sta ces tako malom nit mozes udariti nit ista
 
Član
Lično sam gledao kada da ne budem uvredljiv rom dovozi ženu i djecu autom ostavlja ih na parkingu i oni se izuvaju i idu prositi po kafićima, u zadnje vrijeme ih ima mnogo bar ovde gjde ja živim nije toga toliko prije bilo...Dešavalo mi se u kaficu da sjedim trazi marku ako nedaš psuje, pljuje polije te sokom i sl. dječurlija...prvo su tražili 10 pfeninga a sad su došli do eura...Žao mi je naših ljudi koje je život natjerao na ovako nešto a poistovjećuju ih sa ovima koji rađaju djecu samo da bi živili od njih...i ništa neće da rade!!!
 
Član
djubrad ali eto jedino je hitler kojeg vise nema spas ja mislim
jednom meni na vrata daaaj markuu
reko ajd udji pospremi kucu dacu ti 30KM (naravno blefiram)
kazeee ih jasta cu
jer ce zaraditi tih 30 KM za 15 minuta, sto bi radila ista
 
Član
Svaka cast za temu. Treba se organizirati i nesto uraditi ali ako vec i policija okrece glavu sta onda...? Najgore sto u svoj toj prici ispastaju ta mala djeca, ono je i gladno i boso i kakvo sve ne na CESTI! Prelazi iz trake u traku i sta udaris to dijete? Zna se dobro sta rade ta dijeca, to su necije roblje i to je tako. A koliko sakupe za samo jedan dan prosenja ona cifra od 40 Km koju je neko spomenuo je mizerna. Da pisemo neku peticiju ili nesto?
 
Ja te cigane ili rome kako li ih vec zovu nikako ne razumijem. Kukaju bosi gladni prljavi, a nece da rade! Pa mislim ko ih . . ., ko im je kriv, da im je ljeba bez motike! Cast izuzetcima! Ne znam vala, al sve bi ja to pohapsio i na radnu akciju! Radili bi oni i tek kako! Najzalija su mi ta dijeca, bosa prljava, gladna, cesto mi se desi da imam neke bombone ili sok u autu pa im dam, ali pare jok, nedam im ni fenigna, jer mogu bar pojesti popit iskoristit a pare daju roditeljima ili kome vec! Ima i onih sto idu od kuce do kuce, za njih sam nabavio jednog malog cuku, mali ali ljut u pm, samo kazem sacekaj imam nesto sitno, i pustim njega, on ih potjera :) Nema sanse vise da ce se vratiti:)
 
Član
@ Alive Jedno vrijeme sam bio na praksi u banci i svaki dan je žena koja prosi dolazila krupniti pare minimum 40,50km... Većina te djece nema ni rodni list ništa a naša država ne vodi računa ni o ovima koji su evidentirani!!! Mnogo je problema u ovoj zemlji koji se pogoršavaju a stavljaju se u kraj zbog gluposti (siromaštvo,alkoholizam, narkomanija, kriminal ...)...
 
Početnik
meni su cige extra, ja samo narucim pjesmicu, ko zna pjevat dobije, ko ne zna - jebi ga... otkako sam poceo to prakticirat znaju me svi cigani u Sarajevu i samo trce za autom da mi novi repertoar otpjevaju:):)

to je ljudi posebna vrsta, kakvi poslovi, oni su nomadi, nemaju stalno mjesto boravka, hodaju iz grada u grad, prljavi, bosi, nikad se nisu razbolili u zivotu, rade sta im je kurcu ceif, nigdje evidentirani nisu - BUDIMO SRETNI PA NISU KAKVOG LUĐAČKOG ORIJENTA ko zna sta bi onda bilo...?
 
Član
zmayich je napisao(la):
meni su cige extra, ja samo narucim pjesmicu, ko zna pjevat dobije, ko ne zna - jebi ga... otkako sam poceo to prakticirat znaju me svi cigani u Sarajevu i samo trce za autom da mi novi repertoar otpjevaju:):)

to je ljudi posebna vrsta, kakvi poslovi, oni su nomadi, nemaju stalno mjesto boravka, hodaju iz grada u grad, prljavi, bosi, nikad se nisu razbolili u zivotu, rade sta im je kurcu ceif, nigdje evidentirani nisu - BUDIMO SRETNI PA NISU KAKVOG LUĐAČKOG ORIJENTA ko zna sta bi onda bilo...?

dobro je kad znas izaci s njima na kraj tebi svaka cast
ali mene ne interesuje kako oni pjevaju
i da sto njima dati kad mozes nekom kome je to zaista potrebno
 
Član
sveti adolf da uskrsne samo dan treba mu napraviti jednu termo elektranu nedje u sred BiH da to sve nalozi fino bilo bi struje za cijelu BiH da svi fino surfamo cijelu zimu da struje ne nestaje :)
samo jbg ubio bi nas racun za plin :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top