Stilo, vracanje kilometraze, pomoc

Stilo, vracanje kilometraze, pomoc

Član
Imam problem na svom Stilu, vraca mu se kilometraza na 77600 svaki put kad predje nesto vise od 80000, bio sam u Volanu, covjek je na godisnjem i valja mi dugo cekat, koje su mi jos opcije, gdje je Tuzli najblizi ovlasteni servis za fiate ? I kome se jos mogu obratit?
 

MTR

Član
eMIR_991 je napisao(la):
Imam problem na svom Stilu, vraca mu se kilometraza na 77600 svaki put kad predje nesto vise od 80000, bio sam u Volanu, covjek je na godisnjem i valja mi dugo cekat, koje su mi jos opcije, gdje je Tuzli najblizi ovlasteni servis za fiate ? I kome se jos mogu obratit?


neko ti je odradio kilometar sat ali nije skinuo glavne podatke u ECU
 
Član
MTR je napisao(la):
eMIR_991 je napisao(la):
Imam problem na svom Stilu, vraca mu se kilometraza na 77600 svaki put kad predje nesto vise od 80000, bio sam u Volanu, covjek je na godisnjem i valja mi dugo cekat, koje su mi jos opcije, gdje je Tuzli najblizi ovlasteni servis za fiate ? I kome se jos mogu obratit?


neko ti je odradio kilometar sat ali nije skinuo glavne podatke u ECU

mozes li malo pojasnit, kakve podatke, gdje cu to sredit?
 

MTR

Član
jesi ti njega kupio od nekog ? ako jesi sigurno je kilometraza bila preko tih 177600 , i vracena je na tabli ali ne i u ECU ( na Bravo/Brava se vracalo na satu ) tako da ti se sad stalno ponavlja , moras otoci do ovlastenog servisa koji ima pravu dijagnostiku da ti ocita gresku tj . datum kada je vraceno i koliki je iznos kilometraze .
ECU mjeri i radne sate motora tako da ce izbaciti stvarnu kilometrazu
 
Član
Imbus Srebrenik ovlasteni imaju i dijagnostiku i mogu ti to sredit sigurno ;)

Sta pojedinici sve rade da bi prodali auto pa ti se posle zezaj kad kupis :icon_confused:
 
Član
MTR... sta mislis mozel mi ovaj u srebreniku il kod termoelektrane izbaciti pravu kilometrazu?

idosa... Kako se zove taj servis?

adi187... Kazu da je auto stojalo, imam i ugovor i sve, i kod ljudi vam sto sam iso kazu da je u dobrom stanju i da izgleda ko da je stvarno preso oko 77000

Hvala svima
 

MTR

Član
eMIR_991 je napisao(la):
MTR... sta mislis mozel mi ovaj u srebreniku il kod termoelektrane izbaciti pravu kilometrazu?

idosa... Kako se zove taj servis?

adi187... Kazu da je auto stojalo, imam i ugovor i sve, i kod ljudi vam sto sam iso kazu da je u dobrom stanju i da izgleda ko da je stvarno preso oko 77000

Hvala svima

koja je godina i odakle je auto uvezeno ( ako je uvoz ), jel kupljen nov u BiH ( tesko da jeste al eto ) , koliko ima vlasnika prije ? Sta pise na ugovoru , jel na jednoj stranici ili na tri ?
 
Član
MTR je napisao(la):
koja je godina i odakle je auto uvezeno ( ako je uvoz ), jel kupljen nov u BiH ( tesko da jeste al eto ) , koliko ima vlasnika prije ? Sta pise na ugovoru , jel na jednoj stranici ili na tri ?

uvezeno je valjda iz njemacke, pa sam ja kupio od tog covjeka sto je uvezo, 2002 godiste je auto, ocarinjen 2009 papiri su uredni, ne znam koliko je vlasnika, mislim da je 2, ja treci, ugovor je na jednoj strani... ne znam kako ti to sve moze pomoci, sto pitas? Mislis na tuzbu il nesto slicno ak se ispostavi da je predjeno vise??? Mozel se to uopste??
 
Pa trebalo bi da mozes tuziti, ali ako je uvezeno iz Njemacke, i jos togodiste,tesko onda da je presao pravih 77 hiljada :icon_confused:
 
Član
nekih 30 hiljada km je prosek u nemackoj puta 7 god, 210000....ne mora da znaci ali ocekuj oko 200
 

MTR

Član
dellas je napisao(la):
nekih 30 hiljada km je prosek u nemackoj puta 7 god, 210000....ne mora da znaci ali ocekuj oko 200

na tako sam nesto i isao , uglavnom ispod 180000 nije garant , a tuzbu mozes macku o rep okacit
 
Član
nije bas vezano za temu al mozda nekom pomogne, isao sa drugom u fiatov servis a on ima alfu i prilikom dijagnostike covjek mu kaze da je vracan sat i tacno koliko je vracen, i nije to njemu ni smetalo nego ga je nerviralo sto kilometraza na satu non stop blinka, i ovaj mu kaze da je jedini nacin da to prestane treperiti da se vrati na onoliko koliko je tacno i preslo auto medjutim on to ne uradi i sledeci put kad je dolazio i radio nesto sasvim drugo lik mu rece da je skontao caku i da zna kakko da prestane da treperi kilometraza a da nevraca na org. km. .... otvorio onu plastiku sa osiguracima i na njoj ima par relea ne znam za sta je tacno koji ali znam da je samo izvadio jedan otiso do svog punta i zamijenio ih ... znaci njegov u punto a iz punta u njegov i kilometraza prestala blinkati odma

mozda neko ima ovakvih problema pa da zna da je moguce :)
 
Član
mislim da nije preso puno vise, barem se nadam jer je auto dugo stojalo nije uopste vozeno, tako kazu, da je bio na lizingu pa oni otkupili ili sta vec na znam kako to ide, sutra najvjerovatnije odo u srebrenik to da rjesim i vidim kakva je situacija, pa cu javit kako je ispalo...
 
Top