Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma golf je najbolji auto na svijetu i tdi motor isto tako ....... ZIVIO GOLF ZIVO TDI MOTOR I ZIVIO NAS ZAGULJENI NAROD
 
normala je napisao(la):
ma golf je najbolji auto na svijetu i tdi motor isto tako ....... ZIVIO GOLF ZIVO TDI MOTOR I ZIVIO NAS ZAGULJENI NAROD
"BRAVO" majstore oći moje lijepe :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Momak rece elektro podizaci i sva ta silna oprema i elektrika, ima sve a nista nema...
Pa kad mu to sve pocrka i ostane bez te opreme koja je kvarljiva bila onda dodje na nivo opremljenosti golfa tog doba :lol::lol: sta ti se nesreco imalo pokvariti kod keca i dvojke, oces da ti nabroj dijelove koje imaju ti auti, :lol:
Ne kazem, dosta su se bolje pokazali i ta dvojka i kec od generacijskih fiata, tog crnog perioda za fiat.
Proslo je vrijeme kad je fiat ugradjivao izume koje jos ni sam nije dobro provjerio... ali i taj prvi tipo je unutra avion za golfa..
 
Član
http://www.pikec-tuning.com/diskusije/viewtopic.php?f=30&t=6589
http://www.nsautoforum.com/index.php?topic=302.45
Nadam se da neću dobiti bananu zbog ovog...
Samo ću reći pogledajte koliko je golfova 2 nadživilo većinu fiata iz tog perioda pa čak neke i poslije...To da nije imao opreme je tačno ali ima i nih sa el podizačima servom pa čak i klimom ma da je to raritet...Neko je poredio g3 i brava isti slučaj 3 siromašna sa opremom uglavnom ali ih ima i climatronic i sa dosta opreme čevorki one prve srije mogu se naći skoro bez ičega dok je kasnije to puno drugačije...Fiat jeste u odnosu na 90-te napravio ogroman iskorak u pogledu dizajna,JTD-motora pa i kvaliteta ali to još uvijek nije na nivou većine vodećih proizvođača o čemu govore statistike prodaje,pa i cjene polovnih vozila ne samo kod nas...
 
Deyo je napisao(la):
Bravo 16v je napisao(la):
dukat je napisao(la):
U mene ujak vozi bravu kupljena sa 50000 na satu stvarno očuvan auto bio a i danas je i na 70000 je otišla neka elektronika i vrisno je oko 700stoji.Motor je 1,2 16v.Dok njegov kum ima onu 1,6 16v i stalno mu se nešto kvari troši oko 8,5 litara minimum!!!
U mene amidzic vozi ferarija,rikne mu gumifufna i ode sve u pm,ali daju mu novog,jer je bio pod garancijom! :lol:
Pa nema auta da se ne moze pokvariti,ja ne mogu da vjerujem sta ti pises! Ali uglavnom je to sve cuo neko,negdje nesto! Pa 1.6 16v je najbolji benzinac kod Brava/Brave! Ja sam ga vozio 4 god. i nikad mu nista nije bilo! I ne trosi 8,5 minimum,trosi 9-10 najmanje! A drug najbolji mi ima Golfa 4 1.6 sr,isto trosi!

Nađi mi jednog benzinca 1.6 da troši ispod 10 u gradu...

TAKAV BENZINAC NE POSTOJI DEFINITIVNO
 
Član
dukat je napisao(la):
http://www.pikec-tuning.com/diskusije/viewtopic.php?f=30&t=6589
http://www.nsautoforum.com/index.php?topic=302.45
Nadam se da neću dobiti bananu zbog ovog...
Samo ću reći pogledajte koliko je golfova 2 nadživilo većinu fiata iz tog perioda pa čak neke i poslije...To da nije imao opreme je tačno ali ima i nih sa el podizačima servom pa čak i klimom ma da je to raritet...Neko je poredio g3 i brava isti slučaj 3 siromašna sa opremom uglavnom ali ih ima i climatronic i sa dosta opreme čevorki one prve srije mogu se naći skoro bez ičega dok je kasnije to puno drugačije...Fiat jeste u odnosu na 90-te napravio ogroman iskorak u pogledu dizajna,JTD-motora pa i kvaliteta ali to još uvijek nije na nivou većine vodećih proizvođača o čemu govore statistike prodaje,pa i cjene polovnih vozila ne samo kod nas...
Ma nije uopste upitno to da li ima Golf 3 ili 4 sa dobrom opremom,naravno da ima! Samo sto je kod vw dodatna oprema kod ostalih proizvodjaca automobila,dobar dio toga dodje vec serijski! ;) :123:
 
Član
za istu svotu novca se dobije vise u stilu nego u g4, i dosta je atraktivniji stilo od golfa 4. nekako mi je g4 previse obican, dok je stilo agresivniji i vise pristaje mladjoj populaciji (govorim o modelima sa 3 vrata).
da biram izmedju stila i g4 vjerovatno bi se odlucio za stila zbog odnosa ulozeno dobijeno
 
Član
Covjek pametno rece, nista vise ne vrijedi da se raspravlja, jednostavno samo izracunas ulozeno dobijeno...
 
Član
djogi86 je napisao(la):
O cemu pricas druze, ti poredis cetvorku i brava, oni nisu uopste u istoj generaciji, poredi trojku i brava, koliko to trojki ima elektro podizace, ma i za cetvorku mozes reci da ima bolju opremu ako ima podizace.Gledao sam ljude u peticama koji vintaju prozore.
Druga stvar, koja to trojka ima automatsku klimu, elektro retrovizore sa grijanjem, pola ih nema ni servo a da ne govorim o naslanjacu za ruku i grijanjem koje grije cim upalis auto (Do duse ja ga nemam nikako :icon_biggrin: )
Stilo je opremljniji u prosjeku od svake cetvorke i to dosta.
A jos ako uzmes u obzir cjenovni rang, pa za iste pare mozes dobiti trojku 1.4 95-96 i vintanje prozora i potrosnjom od deset litara a maknut ne moze, od fiata mozes dobiti i klimu i servo, i JTD i.....
Odosmo sa teme, treba nam znaci Stilo JTD i Golf TDI
:lol:


Golf III 1.6 benzin 75 malih konjića :)
Oćeš na crtu sa svojih 105? :lol:

alfa147 T.S. je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Bravo 16v je napisao(la):
dukat je napisao(la):
U mene ujak vozi bravu kupljena sa 50000 na satu stvarno očuvan auto bio a i danas je i na 70000 je otišla neka elektronika i vrisno je oko 700stoji.Motor je 1,2 16v.Dok njegov kum ima onu 1,6 16v i stalno mu se nešto kvari troši oko 8,5 litara minimum!!!
U mene amidzic vozi ferarija,rikne mu gumifufna i ode sve u pm,ali daju mu novog,jer je bio pod garancijom! :lol:
Pa nema auta da se ne moze pokvariti,ja ne mogu da vjerujem sta ti pises! Ali uglavnom je to sve cuo neko,negdje nesto! Pa 1.6 16v je najbolji benzinac kod Brava/Brave! Ja sam ga vozio 4 god. i nikad mu nista nije bilo! I ne trosi 8,5 minimum,trosi 9-10 najmanje! A drug najbolji mi ima Golfa 4 1.6 sr,isto trosi!

Nađi mi jednog benzinca 1.6 da troši ispod 10 u gradu...

TAKAV BENZINAC NE POSTOJI DEFINITIVNO

ma postoji brate samo što niko ne vjeruje :lol:


Vozim 1.6 benzin, nasućemo 5 litara benzina i vozikati se po gradu i vidjeti kada će da stane :lol: :123:
 
Član
galebu2 je napisao(la):
za istu svotu novca se dobije vise u stilu nego u g4, i dosta je atraktivniji stilo od golfa 4. nekako mi je g4 previse obican, dok je stilo agresivniji i vise pristaje mladjoj populaciji (govorim o modelima sa 3 vrata).
da biram izmedju stila i g4 vjerovatno bi se odlucio za stila zbog odnosa ulozeno dobijeno

Izgleda je više subjektivna stvar nekom se sviđa ovo nekom ono,a što se tiče izgleda stila tačno je da se išlo na dosta moderniji izgled ali po meni neuspješno meni se lično uopšte ne sviđa...A što se tiče opreme i omjera uloženo dobijeno to se vidi nakon par godina kad prodaješ auto koliko izgubiš na kojem,a četvorke poslije 2000 imaju dosta bolju opremu nego one prve serije...Mada opet vjerovatno slabiju nego fiat kako skontah ovde on je svaki u fulu ;)
 
Član
dukat je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
za istu svotu novca se dobije vise u stilu nego u g4, i dosta je atraktivniji stilo od golfa 4. nekako mi je g4 previse obican, dok je stilo agresivniji i vise pristaje mladjoj populaciji (govorim o modelima sa 3 vrata).
da biram izmedju stila i g4 vjerovatno bi se odlucio za stila zbog odnosa ulozeno dobijeno

Izgleda je više subjektivna stvar nekom se sviđa ovo nekom ono,a što se tiče izgleda stila tačno je da se išlo na dosta moderniji izgled ali po meni neuspješno meni se lično uopšte ne sviđa...A što se tiče opreme i omjera uloženo dobijeno to se vidi nakon par godina kad prodaješ auto koliko izgubiš na kojem,a četvorke poslije 2000 imaju dosta bolju opremu nego one prve serije...Mada opet vjerovatno slabiju nego fiat kako skontah ovde on je svaki u fulu ;)
Ja sam vec u nekom od postova napisao kako ti neke stvari ne shvatas,ali nikako! Nije svaki fiat u fullu,nego je golf siromasan sa serijskom opremom,pa tako mozes naci GOLFA 4 2001 god da nema ni el. podizace,a da ne pricam o klimi.... :icon_confused:
 
Član
Ko me to poziva na crtu, golf 1.6 B 75 PS uuhuhuhu, hajde vazi, baci P.M. :icon_biggrin: , dobro ti izgleda ta trojkica, to je vec nesto...
Kad se govorilo o potrosnji ipak se mislilo na novije motore sa 16V koji razvijaju preko 100KS.

Evo imam dojavu da je turbina od MAN-a u ovom golfu, tako da sam se zabrinio :icon_rolleyes:
:lol: :lol: :lol:
 
Jassmin- Ako si mislio ozbiljno da se trkas protiv JTD-a sa tim svojim 1.6 nemas sanse,ostaces na startu....
Ja bi te sa svojim dizlom odero a tek JTD sa 105ks
 
Član
Ma ima ona stara soferska, hvali Mecku, vozi MAN-a :lol: :lol: :lol:

Covjek je bar pristao za razliku od nekih, eto i ti si ga sad izazvao, mogao bi se pojaviti!!!
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ko me to poziva na crtu, golf 1.6 B 75 PS uuhuhuhu, hajde vazi, baci P.M. :icon_biggrin: , dobro ti izgleda ta trojkica, to je vec nesto...
Kad se govorilo o potrosnji ipak se mislilo na novije motore sa 16V koji razvijaju preko 100KS.

Evo imam dojavu da je turbina od MAN-a u ovom golfu, tako da sam se zabrinio :icon_rolleyes:
:lol: :lol: :lol:



Kakva je kvota na kladionici za ovaj race, i mene ova turbina brine ne znam na koga da uplatim al' ipak cu na FIATa :cool::icon_question::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top