Šta se zbilo večeras u Tuzli?

Šta se zbilo večeras u Tuzli?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mirsado je napisao(la):
Odlicno zakon nalaze da na vozilu mozes imati zatamljena stakal iza vozaca i zadnju sajbu ali NIKAKO ne smijes imati zatamljena svoja (vozacevo i suvozacevo stakli ni prednju sajbu) od tog su zakona iskljucena vozila opte namjene VOJSKA i diplomatska i jos neka.

Evo pa procitaj vazeci zakon http://www.mkt.gov.ba/bos/dokumenti/zakoni/?id=291

sto se tice folija, smijes imati folije samo na zadnjim bocnim... na sajbi zadnjoj nije dozvoljeno...

vidis da ne znas ni zakon procitati.. lijepo pise..
1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija,
dodatnim bojenjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju. "

Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim
folijama bez refleksije.
 
Ja sam privukao svoje sjediste koliko je moglo do volana,tako da je prednje bocno staklo sada od pola iza vozaca i sutra cu pola stakla zatamniti,legalno :D

:cool:
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
Ja sam privukao svoje sjediste koliko je moglo do volana,tako da je prednje bocno staklo sada od pola iza vozaca i sutra cu pola stakla zatamniti,legalno :D

:cool:

Upravo mi je ta rupa u zakonu prolazila kroz glavu :) :cool:
 
Član
@Mirsado

Član 146. Pravilnika o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koju moraju imati vozila i o osnovnim uvjetima koje moraju ispunjavati uređaji i oprema u saobraćaju na putevima

ako bas ne vjerujes nicemu sto ti se kaze, nadji ovaj clan pa procitaj
vidim da baratas zakonima pa ti necu ostavljati link na ovaj pravilnik, vjerujem da ti nece biti problem naci, a i lijepo je kad se na forumu nesto novo nauci ;)
 
Član
kavaz je napisao(la):
@Mirsado

Član 146. Pravilnika o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uređajima i opremi koju moraju imati vozila i o osnovnim uvjetima koje moraju ispunjavati uređaji i oprema u saobraćaju na putevima

ako bas ne vjerujes nicemu sto ti se kaze, nadji ovaj clan pa procitaj
vidim da baratas zakonima pa ti necu ostavljati link na ovaj pravilnik, vjerujem da ti nece biti problem naci, a i lijepo je kad se na forumu nesto novo nauci ;)

Fale mi jos ovi klinasti podmetaci i cekic za razbijanje stakla ostalo imam :icon_eek:
 
Član
Benzinci ko hoće i plinasi moraju da imaju vatrogasni aparat i naljepnicu nazad i to se zna vec su mnogi kazne dobili dizelasi i benzinci bez plina nemoraju ali s obzirom da benzin lako plane ja bi uveo i da benzinci moraju imati a velicina kakav god stavis moze i onaj mali;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top