Šta se zbilo večeras u Tuzli?

Šta se zbilo večeras u Tuzli?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U Tuzli je trenutno akcija suzbijanja trgovine narkotičkim sredstvima ali uz to se prilikom pretresa auta pronađe 1000 drugih nelegalnih sredstava
 
Član
Ma djaba im sve opet pretresaju posten narod one hrmpalije ne smiju ni da zaustave. MEni neki dan jaran zaustavili na M.dvoru u 2 sata i pregleda saobracajna, vozacka, prva pomoc, gume mjeri saru, kad nije naso nista e ims li PP aparat :icon_question: mi svi zbunjeno gledamo kakva crni PP ja ja e to ti je kazna mi notali zajebaje se KON kad dodje nakon par dana kazna 40 markica, obrazlozenje NE POSJEDOVANJE POTREBNE OPREME. :icon_mad::icon_eek: po zakonu nigdje nije naglaseno da osobna vozila moraju imati PP aparat, jedino specijalana kamioni, autobusi, taksisti i jos neki. Eto ti nase policije ja vicem jaranu uzmi mu ime i idemo odma da ga prijavimo unutrasnjoj kontroli za trazenje mita, automatski mu je suspenzija pa neka se pusi.
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
ako auto ima ugrađen plin onda ti je obavezno posjedovanje pp aparata
i vjerovatno i datum ovjere aparata ce gledati ? Mene kopka sta sa ovim aparatima http://www.google.ba/imgres?q=ppaparat&hl=hr&client=opera&hs=XF6&sa=X&rls=en&channel=suggest&biw=1024&bih=612&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=tjwsoO4P5-KScM:&imgrefurl=http://www.oglasi.rs/oglas/367382/uredjajizazastitu%2Bnovi%2Bsad&docid=1nIIzBqU7xAqOM&imgurl=http://www.oglasi.rs/images/oglas/201112/367382/1.jpg&w=500&h=666&ei=grj1TocbhsGEB5yqwbcB&zoom=1&iact=rc&dur=246&sig=113845565057919328905&page=13&tbnh=115&tbnw=77&start=215&ndsp=18&ved=1t:429,r:11,s:215&tx=51&ty=86 kako njih treba ovjeravati ili se ne ovjaravaju ovi
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
ako auto ima ugrađen plin onda ti je obavezno posjedovanje pp aparata

A gdje je posjedovanje obavezno po kojem to clani ? Kad ne postoji ATEST u BiH ono iz RS ne pije vode i kakav pp ima u konzumu kupiti pp ko veci sprej 10km moze li to ?
 
Član
prelistaj malo zakone drug moj to je staro skoro godinu dana da auta sa ugrađenim plinom moraju posjedovati pp aparat
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
prelistaj malo zakone drug moj to je staro skoro godinu dana da auta sa ugrađenim plinom moraju posjedovati pp aparat
OK znasli mozda gdje je to ? u zakonu zvao sam stanicu policije i ljudi su mi rekli da se to ne mora ? mozda ti imas neki novi zakon ili neki stari prije ratni ??
 
Član
Pravac unutatrnja kontrola sa nalogom i prijavi da si dobio kaznu za neposjedovanje pp aparata u autu koje ima ugrađen plin takvim kao ti bi svaki dan trebalo naplaćivati kazne nebranim nikog radim kao policajac 7 god i nekažem da se ljudi nebave svačim ali zašto postoji propisana kazna treba je i naplatiti ako za to ima osnove
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
Pravac unutatrnja kontrola sa nalogom i prijavi da si dobio kaznu za neposjedovanje pp aparata u autu koje ima ugrađen plin takvim kao ti bi svaki dan trebalo naplaćivati kazne nebranim nikog radim kao policajac 7 god i nekažem da se ljudi nebave svačim ali zašto postoji propisana kazna treba je i naplatiti ako za to ima osnove

OK radis ko policajac de mi reci gdje i koji clan u kojem zakonu ima FBiH ili BiH da je vozilo na LPG obavezno posjedovati PP Aparata, i koji je navedeni aparat, koliko kila koju vrstu pozara da gasi i dje je potrebno da se nalazi. ALI pazi da se odnosi na privatno vozilo sa dodatnim pogonom na LPG. HVALA

E da zasto onda u nalogu nije naglasio da nije posjedovao PP aparat no neposjedovanje osnovne opreme. HVALA
 
Član
NeverMind je napisao(la):
daj ba eto vam msn , skype , facebook pa se raspravite :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

NE NE NE ovo je prava stvar da i ostali clanovi foruma znaju sta treba a sta ne , izvini ali mi se ne svadjamo no razmijenjujemo informacije zato je i ovo svenamjenjeno, a koleka je strucan u davanju informacija. Hvala
 
Član
Mirsado je napisao(la):
zatvoraš je napisao(la):
Pravac unutatrnja kontrola sa nalogom i prijavi da si dobio kaznu za neposjedovanje pp aparata u autu koje ima ugrađen plin takvim kao ti bi svaki dan trebalo naplaćivati kazne nebranim nikog radim kao policajac 7 god i nekažem da se ljudi nebave svačim ali zašto postoji propisana kazna treba je i naplatiti ako za to ima osnove

OK radis ko policajac de mi reci gdje i koji clan u kojem zakonu ima FBiH ili BiH da je vozilo na LPG obavezno posjedovati PP Aparata, i koji je navedeni aparat, koliko kila koju vrstu pozara da gasi i dje je potrebno da se nalazi. ALI pazi da se odnosi na privatno vozilo sa dodatnim pogonom na LPG. HVALA

E da zasto onda u nalogu nije naglasio da nije posjedovao PP aparat no neposjedovanje osnovne opreme. HVALA

Ne znam za tacan clan, al' cu ti odgovoriti ovo drugo. Ni za folije na autu ne dobijes kaznu na kojoj pise "zatamnjeno auto", nego neodgovaranje tehnickim propisima, jednostavno jer spada u taj segment zakonika.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
NeverMind je napisao(la):
daj ba eto vam msn , skype , facebook pa se raspravite :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

Ne kvari mi jutarnju zabavu.:spam:

:D

Onda po vasem ovaj je forum bezveze ako svi ne mozemo da saznamo informacije,
zasto onda forum postoji ??

trizex je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
zatvoraš je napisao(la):
Pravac unutatrnja kontrola sa nalogom i prijavi da si dobio kaznu za neposjedovanje pp aparata u autu koje ima ugrađen plin takvim kao ti bi svaki dan trebalo naplaćivati kazne nebranim nikog radim kao policajac 7 god i nekažem da se ljudi nebave svačim ali zašto postoji propisana kazna treba je i naplatiti ako za to ima osnove

OK radis ko policajac de mi reci gdje i koji clan u kojem zakonu ima FBiH ili BiH da je vozilo na LPG obavezno posjedovati PP Aparata, i koji je navedeni aparat, koliko kila koju vrstu pozara da gasi i dje je potrebno da se nalazi. ALI pazi da se odnosi na privatno vozilo sa dodatnim pogonom na LPG. HVALA

E da zasto onda u nalogu nije naglasio da nije posjedovao PP aparat no neposjedovanje osnovne opreme. HVALA

Ne znam za tacan clan, al' cu ti odgovoriti ovo drugo. Ni za folije na autu ne dobijes kaznu na kojoj pise "zatamnjeno auto", nego neodgovaranje tehnickim propisima, jednostavno jer spada u taj segment zakonika.

Odlicno zakon nalaze da na vozilu mozes imati zatamljena stakal iza vozaca i zadnju sajbu ali NIKAKO ne smijes imati zatamljena svoja (vozacevo i suvozacevo stakli ni prednju sajbu) od tog su zakona iskljucena vozila opte namjene VOJSKA i diplomatska i jos neka.

Evo pa procitaj vazeci zakon http://www.mkt.gov.ba/bos/dokumenti/zakoni/?id=291
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top