Šta sa Golfom IV nije prošao homologaciju

Šta sa Golfom IV nije prošao homologaciju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Postoji nekoliiko slucajeva gdje kočnice nisu euro 3 norma kod Ford Focusa prve generacije i onda ima isti problem kao tvoj, iako je motor euro 3, zbog kočnica nemože proci.
 
ernadhusic je napisao(la):
Pozz vidim imas problema daj mi slovnu oznaku koja ti stoji na prednjem lijevom blatobranu da provjerim dali je ta serija Golfa EURO 3
br. sasije pocinje s 1J a tamo pored broja imas samo 3 slova posebno npr. AVU ili BVE tak treba da pise daj ta 3 slova i ja cu ti reci jeli ili nije euro 3 pozzz ;)

EEEEEE ovako taj motor sto ti imas mora imati slovnu oznaku ( A L H ) to vazi samo za ovaj motor tj. 1.9 TDI 66KW s 5 brzinskim rucnim mjenjacem i 4 brzinskim automatskim mjenjacem

ako ti ova 3 slova ovako pisu onda je Golf 100% EURO 3 ako nisu ova tri slova onda jarane ako ti se isplati vracaj u Njemacku ili prodaj ga u dijelove

Motor ima oznaku ALH i 5 je brzina mjenjac a ne kontam za ova tri slova sto pitas sutra cu pogledati!
 
Član
daki je napisao(la):
Postoji nekoliiko slucajeva gdje kočnice nisu euro 3 norma kod Ford Focusa prve generacije i onda ima isti problem kao tvoj, iako je motor euro 3, zbog kočnica nemože proci.

Sa istim se slucajem susreo...zadnje kocinice nisu zadovoljavala...mercedes a klasa bio u pitanju...medjutim lik rekao moze se zavrsiti sa "kovertom" na koju sam pristao al je bio jos gladan pa rekao nemoze eto zbog godina u prevodu htjeo jos para i ja ga poslao u pm i vratio auto u njemacku. U saobracajnoj ovoj nije pislao uopce euro 3 neg je pisalo samo d3.
 
pa drug po tim sloima se zna dali je euro 3 ili nije ako nije oznaka ALH za ovaj motor onda nije ni euro 3 a evo ti stranica na kojoj su poredane slovne oznake koje podrazumjevaju euro 3 motore ;)

http://euro3lista.blogspot.com/2011/01/volkswagen.html

a evo ti i savjet napisi sebi broj sasije i slovnu oznaku onda nazovi terminal za homologaciju slozis im pricu da trebas kupit auto i uvesti ga i da tek trebas ici po njega oni ce od tebe traziti broj sasije i slovnu oznaku motora i to je to i oni ce provjeriti dali je vozilo euro 3 ako ti kazu da jest onda sutra njima na homologaciju ako ti kazu da nije euro 3 onda ti na njih napadni jer su ti oni rekli da je auto euro 3
proba tako pa vidi sretno ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
pa drug po tim sloima se zna dali je euro 3 ili nije ako nije oznaka ALH za ovaj motor onda nije ni euro 3 a evo ti stranica na kojoj su poredane slovne oznake koje podrazumjevaju euro 3 motore ;)

http://euro3lista.blogspot.com/2011/01/volkswagen.html

a evo ti i savjet napisi sebi broj sasije i slovnu oznaku onda nazovi terminal za homologaciju slozis im pricu da trebas kupit auto i uvesti ga i da tek trebas ici po njega oni ce od tebe traziti broj sasije i slovnu oznaku motora i to je to i oni ce provjeriti dali je vozilo euro 3 ako ti kazu da jest onda sutra njima na homologaciju ako ti kazu da nije euro 3 onda ti na njih napadni jer su ti oni rekli da je auto euro 3
proba tako pa vidi sretno ;)

Poslusaj ovaj prijedlog, vrijedi pokusati... mada, nemozes samo biti siguran u ono sto pise u saobracajnoj.. moras to dodatno provjeriti.. nek' ti ovo bude lekcija za ubuduce ;)
 
MeBeSad je napisao(la):
daki je napisao(la):
Postoji nekoliiko slucajeva gdje kočnice nisu euro 3 norma kod Ford Focusa prve generacije i onda ima isti problem kao tvoj, iako je motor euro 3, zbog kočnica nemože proci.

Sa istim se slucajem susreo...zadnje kocinice nisu zadovoljavala...mercedes a klasa bio u pitanju...medjutim lik rekao moze se zavrsiti sa "kovertom" na koju sam pristao al je bio jos gladan pa rekao nemoze eto zbog godina u prevodu htjeo jos para i ja ga poslao u pm i vratio auto u njemacku. U saobracajnoj ovoj nije pislao uopce euro 3 neg je pisalo samo d3.

Kako si ga uspio vratiti u Njemacku, jel auto bilo na col tablicama ili na normalnim?
 
Zavrseno je tako sto sam ga preko nekih veza prodao covjeku iz Makedonije ispod cijene ali sam moro da ga licno vozim do u Srbiju jer su bile col tablice na moje ime. E sad procedura je trajala prvo na carini u Orašju jedno 5 sati dok su sredili papire da auto izadje iz BiH na istom prijelazu prema HR. Na ulazu u HR policija kontroliše papire i pusta me do carinara i onda on pita kuda sa autom, ja mu kazem kakva je situacija i da vozim auto u Makedoniju a on kaze idi tamo na parking pa u špediciju i napravi propratne papire do prijelaza u Srbiju, onda Makedonac ga pita moze li to kako da ne gubimo vrijeme da prodjemo i naravno da moze sa 20 eura u pasoš!! Onda ja vozim na autoput prema Lipovcu, izlazim iz HR i na granicu Srbije ponovo kontrola. Sad ja vozim iz Njemacke direktno u Makedoniju kao da nisam bio u BiH i onda detaljna kontrola auta i mog pasoša i pošto je sve u redu vracaju mi dokemente i mogu ici ali samo do prvog parkinga i onda predam auto Makedoncu i on ga vozi dalje a po mene dodje taxi iz Orašja da me vrati nazad. Na kraju 1000 eura sam u minusu ali nije sve u parama, gora je sikiracija dok se sve to nije zavrsilo! Druga teza varijanta je bila ako ga ne prodam da ga vozim nazad u Njemacku, e sad kakva bi bila procedura na ulazu u EU to neznam!
 
Član
Znas sta jos moze biti:

Motor jeste mozda Euro3, i sve ostalo.

ALI: Ako ode katalizator, ili Auspuh, svijecice nisu OK, AGR zacepljen itd.. onda na Tehničkom na testu izduvnih gasova daje rezultate koje ne udovoljavaju Euro 3 Normu!

Znaci Motor mora biti Euro 3 (po papirima), i mora naravno to da opravda.

tako kod mene bilo na Lupu. Agr zatvoren, motor Eu3, tako i pise svuda, ali zadnji put na tehnickom mi kaze covjek: nije ovo EU3 motor, NEISPUNJAVA EU3 normu... Ali nije znao da je AGR zatvoren :icon_smile:


pozz
 
Član
Zeran je napisao(la):
Znas sta jos moze biti:

Motor jeste mozda Euro3, i sve ostalo.

ALI: Ako ode katalizator, ili Auspuh, svijecice nisu OK, AGR zacepljen itd.. onda na Tehničkom na testu izduvnih gasova daje rezultate koje ne udovoljavaju Euro 3 Normu!

Znaci Motor mora biti Euro 3 (po papirima), i mora naravno to da opravda.

tako kod mene bilo na Lupu. Agr zatvoren, motor Eu3, tako i pise svuda, ali zadnji put na tehnickom mi kaze covjek: nije ovo EU3 motor, NEISPUNJAVA EU3 normu... Ali nije znao da je AGR zatvoren :icon_smile:


pozz
Zatvoren EGR ne utice toliko na kvalitet izduvnog gasa, jer vecinski recirkulira NOx gasove, a to ti ne mjere. Tako da nije tolika razlika da mozes ispast iz norme. Prije ce biti da je tebi motor propuhao :D
 
Član
Hocu sledece godine kad dodem opet ovdje u njemacku da uvezem golfa 4 kolko bi me ti ispalo sve to :D
 
Član
pa u pravu si, sam AGR ne moze toliko iskvariti rezultat. Ali auspuh nije bio original, Katalizator vec odavno zvonio itd...

pozz
 
Član
jbt ne mogu da vjerujem ja sam skinuo katalizator zadnji lonac prazan znaci otovoren auspuh full agr zatvoren chipano auto i uvijek je u normi :D Dizlo je u pitanju ;););)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top