sta mislite o Golfu 5 sa motorom 1.9 tdi 66kw

sta mislite o Golfu 5 sa motorom 1.9 tdi 66kw

Član
RS TURBO je napisao(la):
Koliko para toliko muzike... Koliko konja toliko i potrosnje...

Pa i nije bas. Cesto su malokubikazni autici veci potrosaci od istih sa vecim i jacim motorom. Sto se tice ovog motora konkretno, uz odrzavanje po propisu, ne mozes pogrijesiti, a i nije spor toliko i slab. Ako tebi odgovara ta snaga, nemas potrebe vise da razmisljas, uzmi to.;)
 
Član
Ja imam iskustva sa tim autom, vozio je moj brat ali 2006.god. Moje misljenje je da je to najbolji motor(najmanje opterecen) pruza zadovoljstvo u voznji, jako dobar odziv na gas i portosnja...za preporuku! Dovoljno cu ti reci kad mi brat sad vozi audi a3 1.9tdi(105 ks) 2007.god, i kaze da je golf isao neuporedivo bolje....
 
Član
Manji motori jesu veci potrosaci od vecih motora jer je na manjim motorima izvuceno maksimum u odnosu na vece motore... Ali opet neki od tih manjih motora puno bolje ide od tih vecih motora a imaju istu potrosnju.... Pa iskreno po meni je to slab tj. nejacak motor jer mu treba 13 sek do 100 km/h i max speed 176 km/h sto i nije nesto posebno, bolje je neki jaci motor uzeti bar onaj od 77kW...
 
Član
Taj motor od 77 je isti samo je uradjen cip u fabrici....tako da ja mislim da je bolji izbor 66 jer ce auto vise preci....zavisi koliko dugo planiras da ga vozis
 
Član
po svim segmentima najbolji, odnos snage, potrošnje, cijene i izdržljivosti;););)

TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Vozim taj motor...al u golfu 3, i mogu ti reci da je super sto se tice potrosnje,ali nije ni lijen,hoce povuci!:cool:

jest 1.9 TDI, ali tehnologija ide dalje, 15 godina je prošlo do porizvodnje tvog motora:icon_smile:
 
bobom4Motion je napisao(la):
Soontao iz ovih tvojih postova tebe je malo sramota sto je 1.9 tdi,a hoces da pravis gti onda uzmi fino skini sve oznake sa njega kao i ja sto sam uradio i super,vise te zanima sta ko miski nego kakav je motor uopste:))


Ma druze nije mene sramota ovg motora nego neznam kako se ponasa ovaj motor a istina nisam imao auto ispod 120 ks pa me interesuje i kako ide ali evo ljudi se ne zale pa sto nebi kupio ovo auto kada imam extra cijenu za njega.

bobom4Motion je napisao(la):
Soontao iz ovih tvojih postova tebe je malo sramota sto je 1.9 tdi,a hoces da pravis gti onda uzmi fino skini sve oznake sa njega kao i ja sto sam uradio i super,vise te zanima sta ko miski nego kakav je motor uopste:))


Ma druze nije mene sramota ovg motora nego neznam kako se ponasa ovaj motor a istina nisam imao auto ispod 120 ks pa me interesuje i kako ide ali evo ljudi se ne zale pa sto nebi kupio ovo auto kada imam extra cijenu za njega.
 
Član
ma neces pogrijesit sa tim motorom svakako ako je odrzavan kako treba, performanse su sasvim ok, nije istina da ide bolje od 105ks to niđe veze ali nije ni za bacit sigurno...imao sam golfa V i sa 77kw i sa 66kw
 

LSD

Član
vozim 66kw i prezadovoljan sam....
opasno razmisljam o ubacivanju TDI-a iz trojke u keca..no o tom po tom
 
alfa147 T.S. je napisao(la):
bobom4Motion je napisao(la):
Soontao iz ovih tvojih postova tebe je malo sramota sto je 1.9 tdi,a hoces da pravis gti onda uzmi fino skini sve oznake sa njega kao i ja sto sam uradio i super,vise te zanima sta ko miski nego kakav je motor uopste:))


Ma druze nije mene sramota ovg motora nego neznam kako se ponasa ovaj motor a istina nisam imao auto ispod 120 ks pa me interesuje i kako ide ali evo ljudi se ne zale pa sto nebi kupio ovo auto kada imam extra cijenu za njega.

bobom4Motion je napisao(la):
Soontao iz ovih tvojih postova tebe je malo sramota sto je 1.9 tdi,a hoces da pravis gti onda uzmi fino skini sve oznake sa njega kao i ja sto sam uradio i super,vise te zanima sta ko miski nego kakav je motor uopste:))


Ma druze nije mene sramota ovg motora nego neznam kako se ponasa ovaj motor a istina nisam imao auto ispod 120 ks pa me interesuje i kako ide ali evo ljudi se ne zale pa sto nebi kupio ovo auto kada imam extra cijenu za njega.



ma sto se tice motora neces pogrijesiti, samo ako je redovno sve servisirano...kazem ti imam vise od 2 god golfaca 4 tdi 4motion i sve je ok...jos ako ti je i cijena ok uzimaj:))
 
meni drama malo i ovih 77 kw a ranio bi se u koljeno da sam uzeo taj od 66 kw cisto da mi bude zanimljivije....to ti je moje misljenje imam ovo auto 3 godine...sto se ostalog tice naveli su ti u ostalim postovima i slazem se sto se tice potrosnje itd....
 
Top