sta mislite o Golfu 5 sa motorom 1.9 tdi 66kw

sta mislite o Golfu 5 sa motorom 1.9 tdi 66kw

Legend
pa nemas boljeg motora od tog,ne znam zasto postavljas pitanje,auto je odlicno eh sad treba gledati ostale detalje kao sto je kilometraza stanje turbine i ostale sitnice,a to je do tebe...
 
Član
dobar motor...zavisi sad sta ti hoces.....mozes ti snage iz njeg i cipom izvuci...al motor je dobar....
 
Član
Ja imam taj motor u dva auta A4 i G4 potrošnja u prosjeku 5l ovaj u golfu ima 230000 predjenih nikakvih problema dosad, a pojedini policajci su mi pričali da kod njih ima četvorki sa tim motorima i sa 400 i 500 hiljada...Samo redovno održavanje solidno ide, malo troši a ako ti više snage treba čipom ide i na 120 bez problema ;)
Koliko je taj motor pouzdan govori i činjenica da se od golfa 3 pa do golfa 5 upotrebljavao naravno uz odredjene promjene!!!
 
sto se tice tog motora, kod mene je auto vec vise od 2 god i isti je motor od 66kw i sve funkcionise savrseno, samo redovan servis i to je to, do sad nisam imao ni najmanji problem sa njim...
 
hvala na odgovorima svakokako bi radio sm optimum na 120 konjica a i male prerade i tuning posto je u pitanju bijela petica sa 3 vrata pa bi isao na gti look sa maskom i felgicama to mislim da radim na njoj .
 
Član
koliko sam i ja cuo taj motor je extra,ne samo u petici,nego opcenito,i ja isto sebi hocu da kupim auto,i ide isto taj 1,9 sa 66kw,ne treba jace,kad sam vidio prosjecnu potrosnju sve mi je bilo jasno;);)
 
Razmisli i o drugim solucijama i drugoj marki automobila. Imas i druge dizelase koji su kvalitetni, kao oni iz PSA grupacije npr, i svi su common rail sistemi, a i jeftinije ces proci ;)
 
Super Moderator
technoGeek je napisao(la):
Razmisli i o drugim solucijama i drugoj marki automobila. Imas i druge dizelase koji su kvalitetni, kao oni iz PSA grupacije npr, i svi su common rail sistemi, a i jeftinije ces proci ;)

istina, potpisujem ovo ;)
 
Član
ja se ne slazem

breketavi zvuk psa dizela ne bih mogo slusat duze od jedne minute.
a da ne govorim o xxx drugih stvari koji ovdje nisu ni bitne posto covjek pita za 66 kw tdi


taj motor nema nista zajednicko sa tdi 66kw iz cetvorke i audi a4
oni imaju bosch pumpu a ovaj u petici je pumpa dizna
j totalno drugaciji motor. ali kvalietea je ista tak oda sve preporuke za motor.
bitno da je vlasnik koristio ulje specifikacije 505.01
 
Soontao iz ovih tvojih postova tebe je malo sramota sto je 1.9 tdi,a hoces da pravis gti onda uzmi fino skini sve oznake sa njega kao i ja sto sam uradio i super,vise te zanima sta ko miski nego kakav je motor uopste:))
 
Član
druze, ja imam peticu 2007 godiste, isti motor ko sto si ti naveo, i cipovan optimum.. Auto prije cipa je odlicno vuklo, za njegovu snagu i vise nego dobro, meni su u servisu rekli da su ovo najizdrzljiviji motori, potrosnja je minimalna, bukvalno se dzaba vozas... Samo redovan i ovlasten servis i to je to, bez brige, ako te sta interesuje javi se meni na PM
 
Član
Koliko para toliko muzike... Koliko konja toliko i potrosnje...
Sto se tice golfa dobro auto sa solidnim performansama, sto se motora tice moze dosta preci uz odrzavanje, samo kod nas su malo precijenjena auta....
 
Top