šta kupiti Mondeo TDCI ili Passat TDI

šta kupiti Mondeo TDCI ili Passat TDI

Član
ovaj forum postaje samo prepucavanje, svako svaciju marku pljuje samo ako je on ne vozi ne mora znaciti da ne valja... a pola tih prica je rekla kazala, trazi samo koje je auto u boljem stanju, nijedno nije savrseno, to su masine svaka moze da se pokvari, samo je do prethodnih vlasnika da li ce prije ili kasnije...
 
Član
Mislim da danas nema puno razlike,sto se tice "kvaliteta" motora dijelova i sl. Uzimas auto od 20 000 nije 2000. O ukusima se ne raspravlja,ali et...Moje misljenje je da probas oba i koje ti vise bude odgovaralo tebi u kojem se budes bolje osjecao da taj i uzmes. Meni licno Mondeo puno jaci od passata...
 
Član
Ovde samo lični ukus može odlučiti , jer što se tiče kvaliteta , pouzdanosti , prostranosti , voznih osobina i ostalih stvari , ni jedan nema neku osjetnu prednost nad drugim.

Meni lično Ford ima malo napredniji i agresivniji dizajn a Passatu dajem prednost zbog brenda VW (iako to više nije neka garancija kvaliteta i pouzdanosti)
 
Izmedju ova dva Mondeo, jer ti nudi sve isto kao i VW, a nema taj ocaravujicu znak;) Koji god da odaberes neces pogrijesiti, mozes jedino pogrijesiti ako auto ne provjeris detaljno prije kupovine, a tu se mozes zaje*ati i sa Fordom i sa Passatom.... Nego ako se nisi strogo bazirao na ova dva modela, pretrazi jos malo, ipak 20K nije mala suma, mislim da se moze uzeti neko malo bolji atraktivniji karavan... ne treba se zaletati, posle njanjanja nema kajanja;);)
 
Član
Pa i Jeremy Clarkson je proglasio tog Mondea autom godine u svojoj klasi.

Ford je mnogo ljepsi autic za voznju, taj Passat meni nikako nije legao.

Mondea sam isto vozio, al bio je onaj petak turbo sa 220-ak KS, a kakav je obicni model, to ne znam.
Ovaj je fino isao, a prostora bi ko u prici.
 
Član
kakvo je to pitanje, normalno da ces mondea zaobici u sirokom luku jer je sranje od auta...
 
Moj glas ide za Passata :cool:

Što se tiče dizni probleme su imali 2.0 TDI motori,oni jači sa 180ks .. 1.9 TDI ti je provijereni motor sa kojim ne bi trebao imati nekih većih problema .. Mondeo je isto dobar auto,ovo za motore nisam čuo da se iko žalio . Uglavnom,sva auta koja kupuješ polovna su ti velika lutrija jer možeš naletiti na extra auto a možeš na onog ušminkanog koji nije ni za qrac . .Obavezno odvezi u servis da ti pregledaju auto kako ti Daki reče .. Passat je po meni bolji izbor,ne znam zašto vama ali mu Mondeo ne biježi nešto pretjerano dizajnom,bar meni . Srećno u kupovini drugar,javi nam kad kupiš ! :icon_smile:
 
Član
Belmin1 je napisao(la):
menso je napisao(la):
kakvo je to pitanje, normalno da ces mondea zaobici u sirokom luku jer je sranje od auta...

Zasto tako mislis ako je ford to odma ne valja? :icon_confused:
zato sto imam drugova koji vozaju i focusa i mondea i nijedan nikad nije pohvalio ta auta, eto zato je to, jednostavnoo ja sebi nebi forda uzeo nikad, jel to nas bosanski mentalitet ili sta licno ja osjecam prema fordu to nije ni bitno u ovoj temi...
 
Legend
menso je napisao(la):
Belmin1 je napisao(la):
menso je napisao(la):
kakvo je to pitanje, normalno da ces mondea zaobici u sirokom luku jer je sranje od auta...

Zasto tako mislis ako je ford to odma ne valja? :icon_confused:
zato sto imam drugova koji vozaju i focusa i mondea i nijedan nikad nije pohvalio ta auta, eto zato je to, jednostavnoo ja sebi nebi forda uzeo nikad, jel to nas bosanski mentalitet ili sta licno ja osjecam prema fordu to nije ni bitno u ovoj temi...

Nebitno mentalite ili ne, svako ima pravo na svoj ukus, ja sam igrom slucaja ima priliku da provozam skoro sve vrste auta, a trenutno u garazi pored Focusa koji je stalan, vozima VW Passat VI, Skodu Octaviju i Opel Astru 1.7d.

Bas me zanima sta to tvojim drugovima nevalja na kolima, pa nemaju nista dobro za reci, i ako je takva situacija zasto jos uvjek voze i ne zamjene ih za Opela ili VW BMW ili sta vec?

Da me neshvatish pogresno, nije da te nesto napadam, ja nevolim Peugeota, i nema poseban razlog za to, jednostavno nevolim ta kola, i tesko bi se odlucio na njega da kupim jednog, ali nikad nebih rekao da je KRŠ ili da je smece jer da je tako nebi postojao kao brend davno bi propao. Recimo Saab jedan od boljih auta propade, mislim da je ista situacija i sa onim Ascari ili tako nesto. Hocu reci da je neozbiljno pricati da je neki brend KRŠ.
 
Član
menso je napisao(la):
Belmin1 je napisao(la):
menso je napisao(la):
kakvo je to pitanje, normalno da ces mondea zaobici u sirokom luku jer je sranje od auta...

Zasto tako mislis ako je ford to odma ne valja? :icon_confused:
zato sto imam drugova koji vozaju i focusa i mondea i nijedan nikad nije pohvalio ta auta, eto zato je to, jednostavnoo ja sebi nebi forda uzeo nikad, jel to nas bosanski mentalitet ili sta licno ja osjecam prema fordu to nije ni bitno u ovoj temi...


Dok sam nesto ne isprobaš i uvjeriš se u nešto lično, nemoj ni davati komentare,
Sorry al nije ti ovo na mjestu.

Isto tako i ja znam par ljudi koji samo Ford voze i kunu se u njega.
 
Član
svaka cast postavio si temu da se ljudi imaju o cemu prepucavati onaj ko vozi forda hvali forda ko vozi vw hvali vw pa tako da neznam sta biti rekao, ali ja kad bi kupovao kupio bi passata ne iz razloga sto mislim da ford nevalja,kad budes prodavao imaces prednosti sa vw i manje mu cijena spada sigurno,aa 1.9 tdi su dobri motori, jedino 2.0 do 2006 god ljudi kazu da imaju problema sa diznama iako ja neznam nikog od poznatih da ima stim problema,tako da ti je samo bitna sreca.
 
Član
Samo sam tražio savjet šta gledati kod ti auta,Daki je je napisao šta pregledati u servisu,zahvaljujem se i ostalima na savjetima ;)
 
Top