sta bi moglo da bude????

sta bi moglo da bude????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
skoro mi je stigao wufer sa popravke,i kad sam ga prikljucio na pojacalo radio je lepo i samo se odjednom iskljucio,kasnije sam provalio da mi se uvek iskljuci kad upalim auto,znaci radi malo i odjednom se ugasi,pojacalo ostane upaljeno,da nije mozda do cinceva??sad me to strasno nervira,jel sam cekao dugo dok mi majstor nije napravio wufer a sad kad sam ga dobio,zeza me.provalio sam jos nesto da pojacalo kad upalim dvd-player nekako cakne kao neki prekidiac,sto se tice wufera u pitanju je SAL 250W,a pojacalo je hifonics Titan series Txi 1500 D,naponski kablovi su mi ja mislim 50 kvadrata,inace to pojacalo je bilo vraceno u nemacku na servis jel su otisli izlazi,zbog tog wufera,jel kad je on crkao napravio je kratak spoj i onda je crklo i pojacalo,jel zna neko sta bi moglo da bude?
 
Početnik
jesi probo prikopcati drugi sub na to pojacalo da vidis ?? ako ti se i ono iskljuci onda je do pojacala ..;)
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
jesi probo prikopcati drugi sub na to pojacalo da vidis ?? ako ti se i ono iskljuci onda je do pojacala ..;)

Probaj ovo sa drugim wooferom, a inace bi trebo taj woofer ako su u mogucnosti zamijenit nekim drugim, hifonics i SAL i ne idu bas zajedno jos kablovi ako su 50 mm to ima potencijala za nes bolje ....

Zavisi kako je namotan woofer kazes da je radjen mozda se otpori pojacala i woofera ne podudaraju,pojacalo ide u protect il :icon_rolleyes:...pogledaj i taj chinch vidi dolazil OK zvucni signal iz playera do pojacala....
 
Član
Sto ti kaze pokusaj sa drugim wooferom da vidis da nije do woofera, vjerojatno ti amp ide u protect pa ga gasi...Al opet po meni je necuveno spajati SAL-a od 250w, cca nekih 50wrms-a na hifonicsa d klase...
 
Član
nema potrebe nista da pokusavas, desilo se to prijatelju sa salovom 10-kom ... dok je radila, radila je fantasticno, kad je riknula i osla na popravku, momak je stavio naravno druge namotaje od nekog xy starog woofera i desavalo mu se isto, na ugaseno auto radi, na upaljeno auto pojacalo ide u protekt, zasno - misteriii ... uglavnom sad mu woofer radi u kuci na liniji i radi savrseno, a u auto vise nejde ... tako ces na kraju i ti uradit ... BTW nevidim stvarno racunicu popravljat sal od 250W, pogotov sto danas imas tolki izbor na trzistu a cjene su vecinom smjesne ... pozdrav ;)
 
Član
wufer sam napravio sa namerom da ga prodam,znam i ja da je preslab za to pojacalo,ali tak kad sam ga kupio nisam znao nista o ozvucenju,probacu sa drugim wuferom,ako se i dalje gasi onda je do pojacala,jel tako?a provericu i cinceve,imam jos jedan par novih pa cu probati sa njima,koji mi wufer preporucujete da uzmem,a da ce lepo da radi na mom pojacalu,uzeo bih neki bez kutije,samo da je do nekih 70e
 
Početnik
uzmi kakvog pioneera il kakav DLS ...:icon_confused:;) il uzmi polovnu Alpine R type ..ima za te pare najbolje ..:cool:
 
Član
Hifonics Industria

149 KM nov :icon_smile:

HFI12D4
12" (30 cm) Subwoofer
300/600 Watt
Impedanz 4 + 4 Ohm


HFI12S4
12" (30 cm) Subwoofer
300/600 Watt
Impedanz 4 Ohm

[attachment=24054]

Moja preporuka ....:cool:;)
 
Član
Adi ti je solidno preporucio, dobar woofer za male pare, mada na taj amp mozes puno jaceg monstruma spajat... Ako razmisljas o prodaji-zamjeni amp-a javi mi na pm...
 
Član
AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?

AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?
 
Administrator
sadnan je napisao(la):
AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?

AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?



otvori novu temu za ovo... tako ce dosta raje da vidi o cemu se radi i dobit ces objasnjenje;)
 
Član
sadnan je napisao(la):
AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?

AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?



pisi malim slovima i otvori novu temu.......stavi deblje naponske kablove do playera i ako svarno imas 2 kW muzike dobro bi ti dosao jaci aku :cool: koje wofere i pojcalo imas :icon_question:
 
Član
marko_v je napisao(la):
sadnan je napisao(la):
AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?

AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?



pisi malim slovima i otvori novu temu.......stavi deblje naponske kablove do playera i ako svarno imas 2 kW muzike dobro bi ti dosao jaci aku :cool: koje wofere i pojcalo imas :icon_question:

Potpis, i pojacaj mase na sasiju, i na motor pod haubom... A ni kakav kondic nebi lose dosao...
 
Član
evo ovako mislim da znam u cemu je problem pa da to misljenje podelim sa vama,danas sam i moj wufer i moje pojacalo probao kod druga u auto,i kod njega je lepo radilo nije se gasilo,tako da mislim da ili mi akumulator nije dobar,ali pre bi po mom misljenju bilo da mi alternator ne puni dovoljno,pa bi mozda trebalo jaci da se stavi.sta vi mislite o tome?
a da a sto se tice mase,probao sam direktno da dovedem ( - ) sa akumulatora i opet se gasilo
 
Član
sreckoas je napisao(la):
evo ovako mislim da znam u cemu je problem pa da to misljenje podelim sa vama,danas sam i moj wufer i moje pojacalo probao kod druga u auto,i kod njega je lepo radilo nije se gasilo,tako da mislim da ili mi akumulator nije dobar,ali pre bi po mom misljenju bilo da mi alternator ne puni dovoljno,pa bi mozda trebalo jaci da se stavi.sta vi mislite o tome?
a da a sto se tice mase,probao sam direktno da dovedem ( - ) sa akumulatora i opet se gasilo
Brate to kod tebe prava misterija, da ti procesljas ponovo svu instalaciju i vidis da nema gdje kakav spoj il nesh slicno, mada sumljam ,al et ne znam sta pametnije da napisem... I daj nam reci jesi probavao tu muziku na frendovom HU ili na tvom ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top