spustanje auta

spustanje auta

Ja sam predpostavio da momak ne zeli da zakuca auto vec samo da mu normalno izgleda na 18" a ne ko koza, zato sam mu i predlozio da kupi samo opruge, jer u Sarajevu je gotovo nemoguce naci npr parking, a za zakucano auto(koliko god mi voljeli da jeste zakucano) jos teze;)
Igy, JD i ostali samo po ulici ostavljaju jer bi na parkinzima zgulili svoje drage branike...
 
Član
evo hocu da mi je iste ovakve visine...
mozda za debljine jedong prsta vise izdignut od felge...ali uglavnom ovako:
dsc00623fx.jpg

dsc00630se.jpg

dsc00628p.jpg


samo ne znam hoce li mi prednji branik udarati u trotoar npr, ili lezece policajce... to me brine...
 
Buraz to je zakucano auto, to mozes samo sa gewindama uraditi, a sto se po Sarajevu budes mogao vozati sa tom visinom ZABORAVI...
 
Legend
u tome je fazon,sto i ti sam ne znas sta hoces,zelis da ti je auto zakucano do poda,a da ti branik ne zapinje za trotoar...
btw na ovoj jetti su koristene gewinde ;)
 
Član
drug, moras sam skontat sta hoces... ako mislis gewinde, zakucavat kao na ovoj slici, penjanje na ivicnjake, trotoare, ogroman oprez pri parkiranju da se ne nasadis naprijed, nazad...
pa prelaske preko vecih/kriticnijih lezecih zaboravi... onda tu je i neudobnost koja sa tim dolazi, pogotovo na nasim cestama, te voznja po istim, izbjegavanje rupa, koci, pa lagano prelazi preko izbocine, itd...

ugl. ne moze se "ebat a da ne udje... a gewinde te zakucavanje traze mnogo "odricanja", pogotovo na nasim cestama... zato skontaj sta zelis ;)
 
Član
Drug kratko jasno ako imas para kupi gewinde (ne moras ga sad bas zakucavati da struzes nastimas sebi mjeru ) ili kupi opruge i cao ;) a ja mislim da su ti KW oko 400KM pitaj clana Muhe on ti je njihov zastupnik ;)
 
Član
Nexus je napisao(la):
u tome je fazon,sto i ti sam ne znas sta hoces,zelis da ti je auto zakucano do poda,a da ti branik ne zapinje za trotoar...
btw na ovoj jetti su koristene gewinde ;)
na ovoj jetti je koristen Raceland Coilover kit.
ivica je napisao(la):
koja dimenzija i profil guma hoces? i to je bitno.....
225/45/18
to kad uzmem nove felge
Stilo je napisao(la):
Drug kratko jasno ako imas para kupi gewinde (ne moras ga sad bas zakucavati da struzes nastimas sebi mjeru ) ili kupi opruge i cao ;) a ja mislim da su ti KW oko 400KM pitaj clana Muhe on ti je njihov zastupnik ;)

koliko je gewinde, i sta je to uopste?
mozda slika na jetti je previse spustena, tako da nebi isto toliko puno....
samo da nema lufta izmedju guma i lima...
da ima nekih 1 1/2cm maximalno...
 
Član
sa oprugama mozes to postici i sa tim dimenzijama guma......... al ako oces jos dole racunaj gewinde i 2000km
 
Član
Tebi onda trebaju opruge ;) gewindama diktiras sam sebi visinu koja ti odgovara ljeti npr.mozes spustiti auto a zimi ga dignuti.....
 
Član
pa ove KW opruge sto sam naveo na pocetku se mogu stimati...
nisu fixirane na jednu poziciju..mozes i stimati kako hoces...i koju fisinu hoces....
 

DLS

Početnik
vi totalno zbunjujet covjeka..ctctct ..uzmi ove kw V1 od 2000 marki i miran si.. kad hoces spustis ,kad hoces dignes..i tu je sva filozofija ..i te KW ce ti spustit auto na tim flgama i gumama upravo koliko ti zelis

edit:KW ti je vrh tako da nemas brige , kupis kako treba i imas sta valja
 
Legend
ako brines za zapinjanje, nisu gewinde za tebe , nisi fanatik :) (nhf)

uzmes ovaj suspension kit i bit ces zadovoljan.. 50 30 ili 60 40 sam skontaj..
 
Član
DLS je napisao(la):
vi totalno zbunjujet covjeka..ctctct ..uzmi ove kw V1 od 2000 marki i miran si.. kad hoces spustis ,kad hoces dignes..i tu je sva filozofija ..i te KW ce ti spustit auto na tim flgama i gumama upravo koliko ti zelis

edit:KW ti je vrh tako da nemas brige , kupis kako treba i imas sta valja

:lol: vala su me zbunili, sad sam skonto da cijelo vrijeme svi pricamo o istoj stvarki samo sto nisam znao kako se to zove....

jbt ga, ja cu uzeti ovaj KW...nastimacu ga nekako, valjda nece zapinjati....
ako bude onda zapaliti auto i kupiti skuter :icon_smile:
 
Top