spustanje auta

spustanje auta

Član
Kontaktiro sam zastupnike za SW-suspensions iz njemacke koji prodaju coilover kitove...jer razmisljam da spusim auto, jer trenutno je previse izdignuto...ali planiram uzeti 18" felge tako da mozda nece biti toliko primjetljivo kad promjenim felge...trenutno su 16"....

Poslali su mi cijene za ove sledece kitove:
http://www.kw-suspensions.eu/int/kw_productrange.php

KW V1 Basic 1867KM
KW V1 2087KM
KW V2 2747KM
KW V3 3407KM

^^ovo mi je bas preskupo..
dok npr iz amerike se moze nabaviti kit za 500dollara...sigurno nije bolji od ovih KW ali zato ustedis hrpu para...

sad ne znam hocu li uopste uzmati, jer sam mislio da je ovo jeftinije...
da se krece od 1000km do 2500km...a intersuje me dali moram uzmati 2 put po isti paket, jer su naslikana samo 2 ova federa, kako se spusti prednji dio?
 
Uzmi samo sportske opruge Eibach ili Kw i sl. koje spustaju -3 cm i idu na fabricke amortizere i auto ce ti biti super na 18-kama... a kostaju mnogo manje nego gewinde;)
 
Legend
gewinde su ti skupe pogotovo KW,bolje uzmi opruge samo jer nema ga potrebe nešto pretjerano spustati na 18-kama...
 
milanelo je napisao(la):
Uzmi samo sportske opruge Eibach ili Kw i sl. koje spustaju -3 cm i idu na fabricke amortizere i auto ce ti biti super na 18-kama... a kostaju mnogo manje nego gewinde;)

Slozio bih se, ako ces ici na 18ke, pad od 3 cm ce ti biti sasvim dovoljan, mislim, istina, gewinda ima svojih prednosti, puno, ako je neka bas do jaja, imas sto vrsta namjestanja visine, nagiba, zatura, al to ja bi reko tebi ne trebi, same opruge ce biti dovoljne :)

Imas i jeftiniju "verziju" KW-a, Weitec, reko bi da su te basic nekih 1200 km (bubam, tako nekako pretpostavka)
 
Član
Ako ti je KW skup onda uzmi Weitec gewinde koje su malo jeftinije,sve ti dolazi u kompletu ne trebas kupovati duplo ;)
 
Član
najpametnije je onda uzeti sportske opruge... pad of 3cm na 18" felgma je taman... da ima razmaka izmedju gume i limarije bar 2 prsta... koliko kostaju KW-pruge od prilike?

a usput jedno pitanje...primjetio sam kad zakocim i izlazim iz auta, pocne da skripi u zadnjem djelu...jeli to do kocnica ili amortizera?
 
Legend
Ivica čovjek hoće samo da popuni rupu u blatobranu,neće nista exstremno :icon_biggrin:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
jos samo da otvoris garazu da vidimo avtek...a necu ti nista rec po pitanju spustanja jer sam laik

drug sto se tice spustanja nemam sta reci,reko ti je nexus.....a sad,i ovaj lik sto je postavio temu,sta on zeli????? ocel da mu auto bude ubijeno u pod ili neka normala?hocu reci ima 100 faktora......naravno sve ima cijenu.....ako zeli da stavi gewinde a nespusti auto to je za mene BACANJE para kakogod....
 
Početnik
ivica je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
jos samo da otvoris garazu da vidimo avtek...a necu ti nista rec po pitanju spustanja jer sam laik

drug sto se tice spustanja nemam sta reci,reko ti je nexus.....a sad,i ovaj lik sto je postavio temu,sta on zeli????? ocel da mu auto bude ubijeno u pod ili neka normala?hocu reci ima 100 faktora......naravno sve ima cijenu.....ako zeli da stavi gewinde a nespusti auto to je za mene BACANJE para kakogod....

samo neznam zasto quote mene..al nebitno:cool:
 
Top