Sportskifilter Gljiva,pomoc!!.Kako da se bolje cuje ??

Sportskifilter Gljiva,pomoc!!.Kako da se bolje cuje ??

Član
Maloprije sam stavio gljivu sve radi fino,malo vise bruji i ostalo,kao da malo bolje dise (ono radi),ali me zanima zasto nije ovaj zvuk :icon_cry: :icon_cry: :icon_question:

To hocu da mi neko pojasni,da li mogu oprati ovu gljivu sto je u mene,mozda je do tgoa ili ima jos nekih dorada da bi se dobio ovaj zvuk sa ovih videa ??

http://www.youtube.com/watch?v=Jnt7-dw97rY
http://www.youtube.com/watch?v=WFsvE1Isny4

E ovako kao na ovoj jetti ??

http://www.youtube.com/watch?v=Vzm-j4k9tNI
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=tVnjTRTgho8&NR=1

Odavno ovo hocu da izvedem ali nezz kako ? :icon_sad:

yyvx2wm278nj3ka9qc8.jpg
[/URL][/img]
08ghbfz6khsunzvxiwe4.jpg
[/URL][/img]
cwnr4qa3cp47ratfaw4.jpg
[/URL][/img]

OVo je moja gljiva :icon_confused:
 
Član
Ne mozes ovakav zvuk dobiti samo gljivom, pogotovo ne sa tom kao sto je tvoja ...

Vidis da na svakom ovom videu pise u naslovu da je i auspuh radjen (exhaust)
 
Član
Kao što je kolega rekao kod jette ima dosta više prepravki a i piše ti ispod videa
da je izduv 2.5 inča il malo jače od 60mm a pritisak turba mu je 25psi il 1.7bara
veliki kuler druge dizne i kako kaže još drugi sitnica...
A da bi ti se čuo na auspuhu moraš počupati sve osim
zadnjeg protočnogi uraditi izduv bar 55mm...;)
 
Član
saleee je napisao(la):
Kao što je kolega rekao kod jette ima dosta više prepravki a i piše ti ispod videa
da je izduv 2.5 inča il malo jače od 60mm a pritisak turba mu je 25psi il 1.7bara
veliki kuler druge dizne i kako kaže još drugi sitnica...
A da bi ti se čuo na auspuhu moraš počupati sve osim
zadnjeg protočnogi uraditi izduv bar 55mm...;)

Kontao sam na to da nije do pregrada i ostaloga,cudno mi kako zuji na ovoj jetti ali mislio sam da turbina vise vrti tj.nesto da je na njoj radjeno :icon_confused:
Ma nista onda,hvala u svakom slucaju i tebi i mtopic-u :icon_smile:

saleee je napisao(la):
Kao što je kolega rekao kod jette ima dosta više prepravki a i piše ti ispod videa
da je izduv 2.5 inča il malo jače od 60mm a pritisak turba mu je 25psi il 1.7bara
veliki kuler druge dizne i kako kaže još drugi sitnica...
A da bi ti se čuo na auspuhu moraš počupati sve osim
zadnjeg protočnogi uraditi izduv bar 55mm...;)

I zaboravio sam upitati sta ako dodje gkljiva u kontakt sa vodom ?.Mislim dok radi dok je na autu :icon_question:
 
Član
druze ovo se cuje na auspuh u men je 1.9 u kecu td s gljivom i fi60 cjevima ima zvuk kao ova đžeta...
 
Član
matamk1 je napisao(la):
druze ovo se cuje na auspuh u men je 1.9 u kecu td s gljivom i fi60 cjevima ima zvuk kao ova đžeta...

Koliko je fabricki izduv u golfa2 :icon_question:
I smije li gljiva doci u kontakt sa vodom posto je na ovom mejstu stalno u kontaktu sa vodom :icon_question:
 
Član
Otkud je tu uvjek u kontaktu sa vodom?

Naravno ako motor usisa vodu doci ce do ostecenja klipnjaca ali zavisi od kolicine naravno
 
Član
Sambo je napisao(la):
Otkud je tu uvjek u kontaktu sa vodom?

Naravno ako motor usisa vodu doci ce do ostecenja klipnjaca ali zavisi od kolicine naravno

hoće al kod nekog šlj motora, motor ako usisa nesto vode, to ce se malo odrazit samo na vuču, slabije ce vuc neko vrijeme ( dok ne potrosi tu vodu ) , pucat na auspuhu, trokirat itd...
a ako povuče litar vode odjednom ugasit ce se i ne znam kako dalje,nemam to iskustvo :icon_smile:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Otkud je tu uvjek u kontaktu sa vodom?

Naravno ako motor usisa vodu doci ce do ostecenja klipnjaca ali zavisi od kolicine naravno

hoće al kod nekog šlj motora, motor ako usisa nesto vode, to ce se malo odrazit samo na vuču, slabije ce vuc neko vrijeme ( dok ne potrosi tu vodu ) , pucat na auspuhu, trokirat itd...
a ako povuče litar vode odjednom ugasit ce se i ne znam kako dalje,nemam to iskustvo :icon_smile:

Znam da ovdje kada naletim na lokvu dodje dosta vode na zastitu donju od haube ono ostane prljavo jer su na ovom mjestu remenja,znaci ne moram se bojati te vode i tih zajebancija :icon_question:




GreenDevil je napisao(la):
ja koristim gljivicu, originalni je auspuh, svi lonci i ima extra zvuk
culo ih je dosta kako zvizdi:D

E nezz onda,vjerovatno je prljava :icon_confused:


Sambo je napisao(la):
Otkud je tu uvjek u kontaktu sa vodom?

Naravno ako motor usisa vodu doci ce do ostecenja klipnjaca ali zavisi od kolicine naravno

Znam da ovdje ima vode dosta radi remenja,spanera i ostalih zajebancija jer bude mokra zastita haube ona odozdo,mislim zvucna izolacija samo na ovom mjestu zato i pitam ;)
Ti mi kazez da ce sve otici a Dzeniii da nece :icon_question:
 
Član
nista se ne sikiraj, vodu ti motor ne moze usisat , osim ako ne zagazis negdje metar duboku rijeku

cak sta vise filter jacu ulogu igra kad je malo vlazan, bolje filtrira zrak u momentu kad je malo vlazan, ne mislim sad da ga umocis u kantu vode pa stavis na auto
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
nista se ne sikiraj, vodu ti motor ne moze usisat , osim ako ne zagazis negdje metar duboku rijeku

cak sta vise filter jacu ulogu igra kad je malo vlazan, bolje filtrira zrak u momentu kad je malo vlazan, ne mislim sad da ga umocis u kantu vode pa stavis na auto



Uredu onda,jer znam da na ovom mejstu nekada dodje dosta vode,zato sam jedno vrijeme trazio zastitu motora ali nisam nasao u to prolejce i :cool:

Znaci rijesenje ovoga sto ja hocu da dobijem je veca i bolja turbina i bolji filter ?

Kakva he situacija sa ovim panel filterima
:icon_question:
 
Top