SOFFA-NOVE SLIKE 2014.

SOFFA-NOVE SLIKE 2014.

Član
evo drustvo da okinem jedan rad nisam odavno..:)
Opel-Insignia_2009_1024x768_wallpaper_08.jpg

wSneK.jpg

insignia u novom izadnju...:icon_smile:
 
Član
Ispod desne strane gdje je maska ti je ostalo udubljenje, ružno si zamutio mjesto tablice i kompletna maska nije fino sjela ;)
 
Član
evo nesto na brzinu sa turnira neki izazov bio..pa reko da se malo opustim poslije ispita..ett pa koment ima gresaka ali meni se svidja bar malo...:icon_smile:
Ford-Fiesta_2008_800x600_wallpaper_0c.jpg

ford_fiesta.jpg


ford_fiesta.html
 
soffa,ti si jedan od rijetkih virtual tunera,koji nema skoro nikakvog napredka u svom radu,sto je zalosno...uclani se na neki vt forum pa malo pogledaj kako ljudi rade,skini sebi tutoriale,naucis jedno pa predjes na drugo.

Ne moze se auto odradit za dan,prvo sto ne znas odradit sve sto si zamislio,a drugo sto nemas vremena i automatski sam sebi nedas prostora za napredak.
Nemoj sebi dozvoljavat,da su ti originalne slike bolje od tvojih chopova,to onda znaci da je tvoj rad uzaludan :icon_sad:

Sve najbolje,u nadi da ces izvuci pouku iz ovog posta,jer samo ovakvi komentari se na kraju pokazu ispravni u virtual tuningu(to znam iz iskustva) ;)

p.s. ako treba kakva pomoc,javi se na pm
 
Član
i to sto kazes jest sigurno..ali mozda bi i napredovao da imam s kim se suocavat zato i pisem ovdje da nam je turnir pa da neki rad radim 5 dana a ne 5 sati il dan..ali ovo jeste sve na brzinu jer kad nemam ispita malo se opustim uz ovo kao cigaru da ispusim..:D..i volio bi vise ostaviti vremena na svom radu da znaci svaki detalj promjenim..od branika do sijalice..tebi hvala brate i na savjetu i ovim rijecima..al kad pogledam prvu stranu ove teme i ovu sad dobro je ali moze jos bolje..;)

promjena boje..:icon_smile:
lamborghinigallardolp57o.jpg
 
drago mi je da si prihvatio kritiku kako treba,jer na kraju krajeva tako mora i uvijek ce biti kritika,dokle god se budes bavio virtual tuningom...ev da ne bi sva prica bila okolo,naokolo, uzmi jedno auto i samo mu zatamni stakla i promjeni boju auta u crnu,mislim da si tu slab,kad zavrsis postavi ovdje u temu i zajedno cemo ispravit greske,pa cemo korak po korak,tako da i drugi mogu komentarisat,ucit...

evo ti slika,uradi ove 2 stvari koje sam ti gore napisao i vidjet ce se koliko si to savladao ;)

Bentley-EXP_9_F_Concept_2012_1600x1200_wallpaper_01.jpg
 
Član
evo nesto sam pokusao i sa crno bijelo koristim chanel mixer al nije to to na svim autima i kad zatamnim ne znam bas sjene da na prozoru odradim...;)
cJeA.jpg
 
soffa,pravilo kod refleksija je,da su iste najslabije vidljive na bijeloj boji,a najistaknutije na crnoj,sve ostale boje su tu negdje izmedju,ali zapamti da na tamnijoj boji moraju biti i jace izrazene refleksije.Staklo na originalnoj slici je imalo jako slabe refleksije neba i kad su stakla zatamnjena te refke su trebale biti mnogo jace izrazene,medjutim ti si ih potpuno uklonio :icon_sad:

sto se tice zamjene boje,nacin na koji ti radis je ok ali za studijske fotografije,znaci kad nema nekih refleksija,vec samo odsjaj svjetlosti.Medjutim na ovoj slici,posebno nakon promjene boje u crnu,refleksije moraju da budu kao na ogledalu i sto je jos vaznije,REFLEKSIJE MORAJU BITI U BOJI! Zakljucak je taj,da ako zelis promjenit boju auta u crnu ili bijelu,moras raditi brush tehnikom tj. brushat,a to je malo zahtjevniji nivo...


evo kako treba da izgleda crno auto,naravno zavisi sve do pozadine,doba dana,polozaja sunca...

Tesla-Model_S_2013_photo_02.jpg


a evo kakva je razlika izmedju zatamnjenih stakala i onih koja nisu,zatamnit ne znaci bukvalno pocrnit staklo,nego smanjit vidljivost kroz njega i pojacat refleksije

Oedc8.jpg
 
Član
eee hvala ti pasa moj punoo..sad vidim na ovom crnom autu da crna treba ustvari da bude kao ogledalo a ne matirana boja..da se oslika svo okruzenje ili priroda na autu..jest da je zahtjevno ali tada auto bas izgleda realnije..a ne ovako kao da je ko zalijepio karton na prozor...hvala jos jednom i na kritici i na savjetu..trudit cu se da ovo odradim i da idem dalje...;)
 
Član
ovo je rad za turnirica malog vise za izazova..pa bi volio da mi vi jos sta predlozite sta jos uraditi dodati oduzeti...;)
bfcbf.jpg
jgfgu.jpg
 
Top