Smart ForTwo - prvo auto

Smart ForTwo - prvo auto

Član
Cao svima :) :)
Imam namjeru da kupim Smart ForTwo 2005g benzin, polu-automatik, 95000km, u super stanju, prva ruka, cura vozila,uredno servisiran i odrzavan, zimske i ljetne gume. Registracija istekla prije par dana. Takoder, prije nekih 2-3 mjeseca mu je reparirana turbina ima i garancija godinu dana i zamjenjeni su diskovi i disk plocice, ulje, filteri, stavljeni novi kablovi za farove,nova sajla za rucnu,komplet sve sijalice na autu su zamjenjene i na poziciju su stavljene led diode bijele, svjecice su stavljene nove i jos svasta...zvuci li ovo sve regularno?
Vlasnik je pristao da odemo na servis prije kupovine, a i ima sve papire... a i rekao je da mu je u cilju obostrano zadovoljstvo.

Meni zvuci sve ok, ali opet zivimo u mutnoj zemlji.

Sad me zanima, kolika bi bila realna cijena, po vasem misljenju? Kako ide ta procedura oko kupovine? Kao i bilo kakav dodatni savjet, sto bi plavusica trebala da zna. :D

Hvala svima :) :)
 
Administrator
Cjena ti se kreje oko 7000km toga auta zavisi kako je sta ocuvano i sta ima od opreme najbolje pre uzimanja otjeras mjajstoru da pregleda sve i on ti kaze ali ti da odes kod svoga nekog majstora a ne oni da tjeraju nekome svome svakavih lopova imaa...;)
 
Član
Auto izgleda kao da je tek iz auto kuce, bar tako na slikama djeluje... a tokom sed. cu i uzivo provjeriti.
 
povedi nekoga ko se iole razumije da te ne zeznu jer bit ce šta plavuša zna :D
i pravac ovlašteni servis provjerit sve ne zalit 50KM na pregled i to je to
onda tek kupovina
mada bolje skucaj para za VW Up s pink detaljima prava jurilica ;)
 
Član
Svog nekog majstora kome vjerujem nemam.
Planirala sam u ovlastenom servisu provjeriti. :)
Ma kakav vw up!, super autic, ali to bih da novo kupujem.
 
Član
Bolje kupi pravi auto, posebno ako si pocetnik. Ne Smarta koji je automatik, pa kasnije nista osim automatika neces znat vozit. Uz to, taj auto ti samo probleme moze stvarati, ja ne znam nijednog zadovoljnog vlasnika tog cuda, posebno zimski uslovi im ne odgovaraju. Jeste jako prostran auto za 2 sjedista, te i brz za grada, ali sem toga i nema neke prednosti. Malen je sto je vjerujem zenama prednost, ali imas i drugih malo vecih, a opet dosta malih auta, koji uz to imaju i 4-5 sjedista.

Da se ne peglas sa papirima kod kupovine, otidji u neku firmu za registraciju auta, tipa Loki i pitaj njih, nek ti oni to zavrse. Ne uzimaju mnogo, a postedit ce te peglanja, posebno ako ne znas proceduru. I auto obavezno u ovlasteni oduvuci sto ti neko rece, da ga pregledaju. Oni ce skontati mnogo vise nego neki usputni majstor.
 
Član
Bolje kupi pravi auto, posebno ako si pocetnik. Ne Smarta koji je automatik, pa kasnije nista osim automatika neces znat vozit. Uz to, taj auto ti samo probleme moze stvarati, ja ne znam nijednog zadovoljnog vlasnika tog cuda, posebno zimski uslovi im ne odgovaraju. Jeste jako prostran auto za 2 sjedista, te i brz za grada, ali sem toga i nema neke prednosti. Malen je sto je vjerujem zenama prednost, ali imas i drugih malo vecih, a opet dosta malih auta, koji uz to imaju i 4-5 sjedista.

Da se ne peglas sa papirima kod kupovine, otidji u neku firmu za registraciju auta, tipa Loki i pitaj njih, nek ti oni to zavrse. Ne uzimaju mnogo, a postedit ce te peglanja, posebno ako ne znas proceduru. I auto obavezno u ovlasteni oduvuci sto ti neko rece, da ga pregledaju. Oni ce skontati mnogo vise nego neki usputni majstor.

+1
 
Član
Sto kaze VR6 Boki to podrzavam i ja, a mozda da uzmes nekog VW Pola ili neku Opel Corsu isto mala auta i uvjezbaces se sa kvacilom a i kad budes nekad prodavala onda se lakse proda od Smarta a i dosta vazno je to da nije toliko jaka podrska dijelovima kod nas za njega...
 
Član
Meni se posebno svida sto ima samo dva sjedista, a i treba mi samo za gradsku voznju. Kad padne onaj veliki snijeg, svakako ne namjeravam voziti, ne bih da se zaglavim negdje. Ako se ne varam, ima opcija i da se iskljuci automatik. Nemam namjeru da ga prodajem, ima da ga jednog dana reg. kao oldtimer. :D
Ne pokusavajte me odgovarati od smarta, nego pomozite da saznam sve potrebno. :)

Sta mislite o Sarajevo osiguranju? Mogu li tu sve zavrsiti? U koji ovlasteni servis da odem? Mogu li taj teh. pregled iskoristiti pri reg. auta, ili moram ponovo preko osiguranja? Koliko kosta otprilike reg. za ovo auto?
 
Član
koliko kw ima taj auto?
i ne ocekuj bas neke konkretne odgovore jer nije to auto tako zastupljeno ovdje pa da znamo njegove detalje.
i ja ti isto nebi to auto preporucio. al eto ako imas volju nadam se da ces dobrog kupit
 
Član
Taj automobil nemre izdrzati vise od 100 hiljada,mora se raditi generalka(reparacija) a dijelovi su preskupi,od bobine pa dalje,usto se prilicno tesko nabavljaju,vjeruj... znam sta pricam,radim u autodijelovima.
Gore su ti već rekli,djubar od auta,svidjao se on tebi ili ne.
Nego...hrpu drugi autića imaš koja su jeftinija,izdrzljivija,ljepsa,sigurnija itd itd....lagano zaboravi na ovaj djubar :D
 
Član
Namjeravam ovo auto kupiti.
Na wikipediji pise:
Proizvodnja: 2003–2007
Motori: Benzin:
0,7 l (37–55 kW)
Diesel:
0,8 l (30 kW)
Dužina: 2.500 mm
Širina: 1.510 mm
Visina: 1.520 mm
Težina: 805 kg
 
Poslednja izmena:
Član
Meni se posebno svida sto ima samo dva sjedista, a i treba mi samo za gradsku voznju. Kad padne onaj veliki snijeg, svakako ne namjeravam voziti, ne bih da se zaglavim negdje. Ako se ne varam, ima opcija i da se iskljuci automatik. Nemam namjeru da ga prodajem, ima da ga jednog dana reg. kao oldtimer. :D
Ne pokusavajte me odgovarati od smarta, nego pomozite da saznam sve potrebno. :)

Sta mislite o Sarajevo osiguranju? Mogu li tu sve zavrsiti? U koji ovlasteni servis da odem? Mogu li taj teh. pregled iskoristiti pri reg. auta, ili moram ponovo preko osiguranja? Koliko kosta otprilike reg. za ovo auto?

Sarajevo osiguranje najjače osiguranje u BiH, o tome se nema šta pričat, odradiš tehnički na bilo kojem teh. pregledu i s potvrdom sa tehničkog u osiguranje i oni će te dalje uputit šta trebaš završit u MUP-u i gotova priča, a auto otjeraš u Mercedesov ovlašteni servis na pregled. A što se tiče registracije, da mi je majka trenutno budna dobila bi tačan iznos :D , al uglavnom nije skupa sigurno, možda nekih slagat ću ti 350KM sve da te izađe. :)
 
Top