Smart ForTwo - prvo auto

Smart ForTwo - prvo auto

Administrator
neznam ja ti nebi licno preporucio da uzimas to auto jako su skupi djelovi i sve za njega opet ti vidi sama sta zelis
 
Jesi razmisljala o peugeotu 206 cc? Opet je dvosjed skoro jer pozadi tesko da moze se normalno sjesti a opet je dosta zenski auto? Ovaj se nalazi kod zubotehnicke skole gore vidim na slikama ako budem prolazio bacit cu oko vizuelno.
Sto se tice cijene baci na sto 6200 i tvoj je
 
Član
Super, bas ti hvala. :) :)
Rekao mi je cijenu 6300KM, ovako preko neta.
Gledala sam i ostala auta, ali nesto sam se zaljubila u ovo. :D
 
e ako je preko neta 6300 uzivo je 6000 :D Pa et imas jos lijepih a malih auta prelistaj malo pik mozda ti sta zapadne za oko jos ipak je smart poluproizvod a da das 6000km za njeg nije mala para
 
Administrator
i ja sam isto rekao mozes jako finih autan naci cak mozes uzeti nekog cabrioneta dvosjeda puno toga ima finih autica zenskih,npr ja imam drugaricu luda je za bubom sve u svemu svako nesto drukcije voli
 
Član
za 6000 mozes kupiti ''sposoban'' auto a ne ovo. Potrazi ti jos malo mozda ti sta zapane za oko. Nemoj da brzas:cool:
 
Član
Dao bi ga za 6000 KM garant, ako ne bi, onda je lud :)

Ako ti se bas svidja toliko, zaleti se pa uzmi, sta drugo da ti kaze neko. To sto ga mozes rucno saltati ne znaci da i dalje nije automatik. Nemas glavnu stvar u tom autu, kvacila, a ako ne naucis sa kvacilom voziti, posebno u pocetku vozacke karijere, kasnije ce ti biti teze. Plus pocetnica si, Smartova je malo, a kao pocetnica garant ces tu i tamo udariti, ili bar ogrebati auto. Kontaj da dijelova za ovo cudo nema mnogo. Vidim uz ovaj lik daje i ljetne i zimske gume, sto je dobro, jer taj Smart ima neku svemirsku dimenziju guma, koju je jako tesko naci za kupiti. Moras pola drzave obici da gume za Smarta nadjes. Dalje, turbo tog auta je velicine jabuke, zbog cega crkava svako malo, a turbo nije jeftin popravak. Automatski mjenjac zimi zaglavljuje te ne mozes ni upaliti auto, jer je automatik a zaglavi. Negdje sam citao da taj auto uopste nije prosao tvornicke zimske testove. Opruge strasno hrdjaju te pucaju i tako dalje. Najveci problem je sto je taj auto radio Mercedes i cijene dijelova su u skladu sa tim, rijetki su pa ih nema mnogo po otpadima, a stvari koje odlaze cesto na tom autu nisu neke sitnice, nego skupe komponente. Mada istina je da taj auto ima neki poseban "sarm", vozio sam se u par Smartova i pri 60 km/h imas osjecaj da ides 100, motor je iza tebe pa kao da sjedis na motoru, sve to daje poseban dojam.

Mozes ti uzeti i najpouzdaniji auto na svijetu pa da imas problema, tako mozes uzeti i Smarta koji ce te super slusati. Mozda budes imala srece, mada samo zbog mjenjaca, ja to ne bi uzimao na tvom mjestu. Nauci voziti prvo, bar 1-2 godine neki auto sa kvacilom, pa onda uzimaj kojekakve automatike...
 
Član
Mozda ako bi se vi cjenkali...meni je ok i sa 6300 KM :D
Ucila sam se voziti na starijem autu, muku sam mucila. Koja tu snaga treba... :S
 
Član
Da i ja koju probacim pošto sam bio opasno zagrijan za ovaj auto, pa sam pretražio čitav net u potrazi za informacijama..... E ovako... Najveća mana upravo ovog automobila je ta što nepiše da je automobilu rađena generalka, a svaki benzinac ju MORA raditi u rasponu od 70-110 tis.kilometara. Drugo, nesviđa mi se to što nema klime i što je najslabiji paket opreme, PURE (bar što mogu vidjeti po slikama) i čini mi se da je u njih poluautomatski mjenjač, a ne čisto automatski. To možeš pitati vlasnika. Moja preporuka ti je dezel i isključivo dizel, pošto sam viđao dizel sa preijeđenih i do 300.000 kilometara uz redovno održavanje. Najgora stvar kod ovih automobila je ta što se slabo itko razumije u njih, viđao sam čak majstore u mercedesu da mu neznaju ništa. A na kraju krajeva, imaš smart forum, tamo su ljudi najkompetentniji i tamo možeš sve to malo bolje proučiti. Što se tiče turbine o kojoj boki priča, ona ne predstavlja nikakvu manu auta, nego potrošni dio kao i kod svakog drugog
P.S. Odgovorno tvrdim da u gepek Smarta mogu stati 4 gajbe piva :D
i nemojte je molim Vas pokušat odgovarat od auta više...
 
Član
Napisala sam sve informacije u prvom postu, sve sto mi je vlasnik rekao. :) Pitala sam sve sto mi je palo na pamet da ga pitam, ako trebam jos nesto recite, pls.
Ne znam sta podrazumjeva sve generalku, ali napisao mi je da je prije 2-3mj. dosta toga zamjenjeno...u vrijednosti preko 2000KM.
 
Top