Smart ForTwo - prvo auto

Smart ForTwo - prvo auto

Član
Stvarno, nije mi jasno koliko puta trebam reci da zelim auto samo sa dva sjedista.
Cudi me da jos niko nije spomenuo mercedes a klase. ;)
 
Član
To cu ostaviti tebi da mastas. :p
Nisam znala da SAMO dva sjedista, podrazumjevaju i zadnja dva u kompletu.
 
covjek se divi paznji koju dobijas , a posto su ovde suhe sljive ti si dosla ko pekmez :D Al nije prvi put da je lik usao pa prcao tako da .....
 
Član
Da i ja koju probacim pošto sam bio opasno zagrijan za ovaj auto, pa sam pretražio čitav net u potrazi za informacijama..... E ovako... Najveća mana upravo ovog automobila je ta što nepiše da je automobilu rađena generalka, a svaki benzinac ju MORA raditi u rasponu od 70-110 tis.kilometara. Drugo, nesviđa mi se to što nema klime i što je najslabiji paket opreme, PURE (bar što mogu vidjeti po slikama) i čini mi se da je u njih poluautomatski mjenjač, a ne čisto automatski. To možeš pitati vlasnika. Moja preporuka ti je dezel i isključivo dizel, pošto sam viđao dizel sa preijeđenih i do 300.000 kilometara uz redovno održavanje. Najgora stvar kod ovih automobila je ta što se slabo itko razumije u njih, viđao sam čak majstore u mercedesu da mu neznaju ništa. A na kraju krajeva, imaš smart forum, tamo su ljudi najkompetentniji i tamo možeš sve to malo bolje proučiti. Što se tiče turbine o kojoj boki priča, ona ne predstavlja nikakvu manu auta, nego potrošni dio kao i kod svakog drugog
P.S. Odgovorno tvrdim da u gepek Smarta mogu stati 4 gajbe piva :D
i nemojte je molim Vas pokušat odgovarat od auta više...


Jedini post koji je od pomoci. Imam smarta vozim ga vec godinu dana i prezadovoljan sam sa autom, nista nisam imao ulaganja osim malog servisa s tim da sam auto uzeo od covjeka koji je uradio generalku motora. Tacno je da se mora generalka uraditi do 100 hiljada i miran si narednih 100, Autic se ubio za grada a i isao sam s njim po cijeloj BiH bez problema a drug mi je isao 7 puta ovo ljeto u HR sa svojim :D Moj ima sve od opreme: klima, panorama, automatik i tip tronic (znaci konbinacija) ako si zainteresovana i moj je na prodaju eto ima u oglasima
 
Član
Da ti nije vrijeme doslo do nove generalke, nesto si se ti bas puno vozikao. :D
Koji je od onih tvoj?
 
Član
Smart je simpaticno auto,ali za pocetnicu nikako,bolje kupi manual i nauci voziti da valja,a ako hoces manje auto onda gledaj opel corsu,tigru,fiestu,punta auta koja su milion puta bolja od smarta,a ima na piku i boljih smartova od tog sto si gledala,a mislim dati 6300 KM za auto koje nema ni servo,esp,abs(tako pise u oglasu) ni pod razno,bacanje para u potpunosti.
To je moje misljenje, a ti radi kako mislis da je najbolje.
Lp
 
Član
ESP-Electronical stability program (elektronski program stabilnosti) - program koji u suradnji s ABS-om pomaže automobilu da ostane na željenoj putanji tako što kada proklizuju kotači on koči sa suprotnim kotačem te pomaže automobilu da ostane na željenoj putanji. ESP se može isključiti no to rade samo iskusni vozači koji znaju kontrolirati putanju automobila.
ABS-je skraćenica od njemačke riječi Antiblockiersystem, što je ime za sigurnosni sistem koji se ugrađuje u automobile koji sprječava blokiranje kotača (prestanak okretanja kotača) prilikom kočenja. Blokiranje kotača onemogućava osobi koja upravlja vozilom zadržavanje smjera i tako dolazi do klizanja vozila i gubljenja kontrole nad vozilom. ABS poboljšava kontrolu nad vozilom prilikom kočenja na suhim i sklizavim površinama i smanjuje zaustavni put, dok na površinama kao makadam duljina kočenja je produljena i to bez gubitka kontrole nad vozilom.
 
Top