Smart forTwo, iskustva, kvarovi

Smart forTwo, iskustva, kvarovi

Član
Auto je glup u svakom smislu , neudoban , mjenjač katastrofa , benzinci katastrofa a nije ni tako malen potošač (benzin) dijelovi skupi , one plastike oko auta pucaju kao da su od stakla...
Dobre strane su mu što je jako prostran za 2 čovjeka i što je okretan , ali budimo realni ni jedan grad u BiH što se tiče gužvi ne zahtjeva dimenzije Smarta , tako da će npr. jedan Twingo sve gradske poslove obaviti kao i Smart ,ali puno jeftinije i udobnije


U bihacu ima par tih ''auta'' kao zbog guzvi haha ja sa bmw-om koji ima 4+ metra jos nikad nisam imao problema ni sa parkinzima ni sa guzvama a sa sirinom ceste pogotovo :) to vecinom uzimaju ljudi da budu primjeceni tako reci a potrosnja, scooter od 50 kubika i 3 konja i masom od 90-100kg uzme po gradu 3-4L, pa sad zamislite smart sa masom od 600 kila i 30-40konja koliko ce uzeti, 3-4L sigurno NE...
 
Član
Kakva 3-4 litra, trosi 7 po gradu
Da vecina koja ga ima kaze ma sta ti je, to je pero i motoric malen i jos dizel ma meni ne uzme (pazite sada ovo prava bosanska i pola litre) 3.5L po gradu... A za benzinca isto kazu, maleno auto i motoric malen ne moze to trositi pa moj uzme 4L ma 5L kako god da ga vozis... I na to samo se okrenem odem, ne da mi se uopste pricati vise o tome kad covjek u startu pocne lagati, ne znam zasto... Zasro su ljudi toliko osjetljivi na tu potrosnju? Zasto jednostavno ne mogu reci stvarnu potrosnju? Ne znam sta dobiju s tim i Kad mu kazes da laze gleda te i mrzi pa kao da si mu pola familije pobio...
Ja nikadcsmarta uzeo ne bi jer ja kojeg muskarca vidim u njemu, ne znam sto, ali mi ga nekako bude zao, bas mi ga je zao nekako, jer to nije auto po meni nego ocajnicki pokusaj privlscenja paznje, veci fazon mi je fiat 500 od njega uvijek bio i ostao...
Ima puno auta koja su u toj cijeni od 6-7000km kako se krecu kod nas, a sigurno su bolja od njega i imaju vise prostora, udobniji, jeftiniji za odrzavanje, vise gepeka, itd... Ali u twingu ili C2 ili nekom drugom gradskom autu neces biti primjecen kod pojedinaca a u smartu hoces, dok sa druge strane u tim navedenim automobilima te ljudi nece zaliti kao u smartu :D
 
Član
Ajde majketi nije mi jasno što svi odreda serete kvake.... Imate li bar nekog iskustva sa Smartom pa možete tako govoriti?! Kao prvo dizel i benzin su dva različita svijeta.... Na benzincu, nebitno kojem, moraš raditi generalku svakih 80-100 tis km, i troši kao "noramalan" auto, znači od 5-8 litara, i nije za preporuku, dok je dizel druga priča. Troši 3litra, 4 u ekstrenmim uvjetima, s klimom, i nema potrebe za generalkom. Ti motori mogu preći i po 500.000km. Ja sam mjenjao lamelu na dizelu, znači 0.8cdi i ako je to mana, onda neka je. Auto što se tiče auta se uzima iz potrebe za malim gradskim autom koji troši mizerno i s kojim je lako za parkirat, a i fora je auto, dosta više od ovih nabrojanih u prethodniom komentarima. I ako budeš uzimao uzmi full automatik.
 
Član
800 kubika dizel preci 500 000km i jos trosi 3l a u extremnim uvjetima 4L sa klimom i guzve, snijeg i jos automatic itd... Na benzincu nebitno kojem moras raditi generalku svakih 80-100 000km hahaha u kojem to svijetu? Moj je presao 500 000 benzin bez generalke, i svaki bmw-ov i meckin benzinski motor ce preci kao i duzelski bez generalki i bez peoblema po 500 000km...
Nema dalje sta pricati haha 80-100k km benzin generalka haha..

Over and out!
 
Poslednja izmena:
Član
Mislim da benzinski motori u Smartu nisu Mercedesovi motori, ovaj 0.8 cdi jest. A ti kolega, malo bolje proočitaj post prije nego ga komentiraš.
 
Top