Smart forTwo, iskustva, kvarovi

Smart forTwo, iskustva, kvarovi

interesuju me iskustva sa navedenim vozilom, koji je bolji motor, benzin ili dizel, na šta trebam obraćati pažnju i tako to...
 
Član
Haha, dobro receno, ma beze autic, premala masina plus turbo koji je malen skroz a vrti se previse, pa odlazi cesto. Mjenjaci im znaju zezati, posto je automatik, zaledi nesto zimi pa ga ne mozes ni pomaci, jer nece da odblokira. Glup auto kako god, jedino ako ti bas nesto tako malo treba jer nema nista drugo tih dimenzija, onda ga uzmi. U suprotnom, zaboravi...
 
Član
Svakih 100tkm moras radit generalku motora, dijelovi nisu skupi za to 200-300km, a za ostalo dijelovi su preskupi. Ja mislim da je prijatelj nedavno mjenjao alanser i on je 600KM. Uglavnom auto je extra za grada jako malo troši, al su dijelovi skupii..
 
Član
Sad sam vidio 4 odrasla "konja" u Smartu. Kako ona dvojica sjede, cuce u gepeku, nije mi jasno. Sorry za off, ali naletih na temu, a ovo sam vidio prije pola sata.
 
Član
Sad sam vidio 4 odrasla "konja" u Smartu. Kako ona dvojica sjede, cuce u gepeku, nije mi jasno. Sorry za off, ali naletih na temu, a ovo sam vidio prije pola sata.
Ja sam pri parkiranju jednog udario glavom u zadnje staklo kada sam krenuo nazad da pogledam.
Auto ko kofer, prenijeti ga preko ležećeg.
A mjenjač treba dva dana da prebaci brzinu.
 
Član
Da ti ja oreporucim, za te pare sto ces dati za njega mozes sebi kupti malo pristojno gradsko auto koje je jeftinije za odrzavanje i ima bar gepeka nesto i 5 sjedala, a gdje god ti prodjes smartom u gradu proci ce i citroen c2, pug 106, ford Ka ili fiesta, polo, lupo i slicno, a bar ces imati auto. Smart nije ni auto ni scooter ni nista, nego je ustvari scooter sa 4 tocka koji nihe pojeftin za odrzavanje. Jedina prednost nad ostalim mu je potrosnja, sto trosi malo a ostalo mu i nije prednost, pogotovo cijena... Ja to auto ne bi nikad uzeo jer je prvo precienjeno, a nit imas gepeka, nit mozes spustiti sic, nit zadnjeg sjedista, a u guzvi je kao i svako drugo auto, parkiranje nista bolji od c2 ili lupa jer ako imas slobodno mjedto mozes stati a ako nemas slobodan parking ne mozes nijednog parkirati osim ako ne vozis scooter :D
Kupi sebi auto sto je auto, osim ako nemas viska para za dzekanja :D
 
Član
ja nisam volio smart nikako dok nedavno nisam koristio jedno vrijeme onog benzinca turbo. ja sam se iznenadio kako auto ide hahaha i sega je :D

Potpisujem ovo, kad sam se u tom autu provozao, ostao sam iznenadjen kako ide, posebno medjuubrzanja, rekao bi covjek da ima bar 100 KS :)

I jako je prostran unutra za dvoje ljudi, ima prostora napretek...
 
Član
Sega je, sve super, al je to sepet od auta...nadji sta iz najnize klase, c1, aygo il tako neki gradski autic, svaki je bolji od smarta starog 15 godina po cijeni od 5 hiljada...turbina, automatik, mala zapremina, malo prostora, upitna dostupnost dijelova itd itd..sumnjam da ima toliko pluseva osim nekog izgleda... to je prije par godina bilo simpaticno auto za reklamu jer privlaci paznju...danas ih ima vise na cesti i nisu nista posebno
 
Član
Svakih 100tkm moras radit generalku motora, dijelovi nisu skupi za to 200-300km, a za ostalo dijelovi su preskupi. Ja mislim da je prijatelj nedavno mjenjao alanser i on je 600KM. Uglavnom auto je extra za grada jako malo troši, al su dijelovi skupii..

Jedini pametan komentar al nije bas tako da je 200-300 KM s rukama izadje generalaka 1200-1300 ako ces da budes miran narednih 100tkm imao sam benzinca 700 ccm radjen motor i nije bas tako mal potrosac kao sto se prica auto trosi hladno grada 6-7 litara. Auto je odlicno za grada prije svega sminka odlican za grada al pored njega ako imas jos jjedno normalno auto
 
Član
Auto je glup u svakom smislu , neudoban , mjenjač katastrofa , benzinci katastrofa a nije ni tako malen potošač (benzin) dijelovi skupi , one plastike oko auta pucaju kao da su od stakla...
Dobre strane su mu što je jako prostran za 2 čovjeka i što je okretan , ali budimo realni ni jedan grad u BiH što se tiče gužvi ne zahtjeva dimenzije Smarta , tako da će npr. jedan Twingo sve gradske poslove obaviti kao i Smart ,ali puno jeftinije i udobnije
 
Top