Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Član
ljuboje je napisao(la):
ja ne podrzavam lose odrzavana auta,ja podrzavam narod...
a ako je ta vlast i taj novi zakon toliko dobar,sto ne krenu od asfalta,signalizacije,zastitnih ograda
sto ne daju narodu pomoc za kupovinu novog auta od recimo 5000km
sto ne ukinu placanje atesta za plin

najlakse je narodnim ku...em gloginje mlatiti
a sto taj nek nesretnik ima 500km plate (ili je cak nema nikako) boli nekog
ko tebe,mene,tog jadnika sa platom od 500 maraka tjera da ima auto?
neka nevidljiva sila?svi bi se jebali da im ne udje,za 10 maraka goriva,jednom godisnje registracija i dvije polovne gume i zivio prijatno ma jel da????
mijesas kruske i jabuke,auto nije brasno ni hljeb,potreba kako kome.
ufatio se atesta ko pijan plota,nikada u ovoj drzavi nije bilo takvo nesto do sada,sta mislis da druge drzave to nemaju??
i ja sam za malog covjeka ali da mu neko da posao da ima cime djecu nahraniti a tu prica pocinje i zavrsava,svako ko ima auto ima luksuz jer to nije nesto sto mozes pojesti ni nesto sa cime ces vatru naloziti da se ogrijes;)
 
Član
prozor ti ocito imas neko auto koje kao novo,nema mana,sve naj,naj

ja imam malu platu(uspjeh imati bilo kakvo primanje) i auto koje kurcu ne valja...
ja cu ga vozati 80km/h i biti pokretna bomba na putu...
i da znas sa takvim autom,ja na dan ubijem u prosjeku 23macke,7 dzukela,3 koze,2 krave i ponekad ponekog covjeka

a da!
drzava mi pomaze i daje mi do znanja da treba da pratimo njemacke trendove
trebamo ici ka naprijed ;)
 
Član
imam 5 auta od kojih je samo jedno registrovano,ona 4 mi ne sluze nicemu ali eto imam ih,radim i ja za platu,registrovano auto koje vozim je fiesta iz 94 godine dizel koja nema nista na sebi zbog cega bi bila tehnicki neispravna tako da argumenata za imam i previse.
ja se vozim u tom autu i ako nesto ne valja moja je guzica prva koja ce nastradati.
a to kakvo je moje auto ocito ima neke veze sa temom jer ti nemas vise argumenata sta li?
 
Član
i ti mislis da ti je auto potpuno ispravno...
a smijem glavu dati da bi i ti i ja na pravom tehnickom popusili za sva auta koja imamo
za pocetak,nasa auta imaju oko 160 god,a da je drzava drzavom,trebalo bi da bude maks 35 god
sve je to punjenje budzeta kao i sve sto se kao vodi" za dobrobit" gradjana
serem se ja na svaki nas zakon
 
Član
mislim hajde ok je nacin na koji razmisljas zastita malog covjeka,snaga malog covjeka ma sve 5,ali ne ides u pravom smjeru.
ugrubo FBiH prvih 11 mjeseci broj reg vozila porastao 11%,RS 8%
broj uradjenih homologacija cca 50.000 kom,prosjecna vrijednost uvezenog vozila 10.000 KM.
ti vozis staro auto kao i ja ok mozda u ovom slucaju vlastiti izbor,ljudi imaju jos starija vozila ne mogu bolja i to ok.auto je luksuz opet ti ponavljam,kada zadovoljis osnovne zivotne potrebe razmisljas o autu,kod nas obratno,nema gaca na guzici ali ima 10 maraka da naspe u auto i nesta se voza.
od necega se treba krenuti,ja provodim mnogo vremena na cesti samo u drzavi,pa jebo te svaka susa i musa ima auto koje u rukama frustriranih ljudi postaje oruzje i kao ti se sad poistovjecujes sa takvim debilima?ne valja drzava?zakoni?
da se razumijemo politika na balkanu je kurva,svi su podobni a nema sposobnih slazem se.
pljackaju i to se slazem i najebem im se svega do 9 koljena koje su vjerovatno zaposlili da prima platu i trosi moje pare.
ali sta sad treba kao onaj vehabija reci e znas ja ne postujem ove zakone ja postujem neke druge pa crveno na semaforu za mene ne vazi?
bolan ne tvrdoglavi se bezveze,ovo je postao eldorado na cesti.kad predjes 300 km u komadu da te niko ne ubije trebas izaci i pomoliti se Bogu.
 
Član
u zadnja dva mjeseca provodim dane u jednom sarajevskom servisu u kojem se rade tehnicki pregledi svaki dan dodje nekih 50 auta minimum,., mislitel dal smo i jedno auto vratili i rekli da je tehnicki nespravno,., bi ja al ce mi vlasnik tog servisa svih mojih 62 kg u top strpat,.,., sada je je tehnicki 60km pomnozite sa nekim prosjekom od 50auta sto dodje,., :icon_mad:
mislim da se vlasniku ne isplati da se procuje da radi po zakonu a idrzavi mislim osobi kaja ga je pogurala pa je dobio licencu za obavljanje ove funkcije, a i kada kazemo nekom nevalja nesto na auta curi lupa sta auta se jedva zaustavi na valjcima i svi ti ljudi kazu ma dobar nevozim ja puno,. nece to, moze izdrzat,., i slicno
 
niko nije spomenuo vozace koji su finansijski u stanju da odrzavaju auto u
tehnicki ispravnom stanju, a ne cine to!! ja ih bar 7 znam,, koji trljaju dok
nesto ne otpadne sa auta,, i onda tek popravljaju :icon_mad:
zbog takvih i slicnih ovaj zakon je dobar ;)
mada opet malo kad se vise razmisli sta policajac moze uociti prilikom zaustavljanja
da je neispravna siignalizacija, da ne radi rucna kocnica, da je nereg, da pravi prekomjernu buku,,
da gume nemaju zakonom propisanu saru i sl,, i to je mali dio onoga sto cini jedno vozilo,, ali mali
vec na tehnickom se gledaju kocnice i drugo, ali se uveliko gleda kroz prste,,
 
Član
prozor= RESPECT
Buchy, inspektor vrši pregled, a ne policajac...Nadam se da će inspekcija hodati i po tehničkim pregledima...jer što se sve pušta da prođe, to nije normalno...;)
 
Član
Ma kakavo filozofiranje na tehnickom,ako auto ima tockove i lim podvozja moze drzati 2 putnika to je dobro auto. :icon_biggrin:
 
Član
hoce li inspektori gledati naknadne "prerade" na autima
(odrezane opruge,potencijalno smrtonosne spojlere,rasvjetna tijela za komunikaciju sa vanzemaljcima,ultra performans ispusne sisteme...)?

ako budu iskljucivali takve podrzat cu zakon kao mali covjek,a ako se to svede na
:
"oo decko pa tebi ne radi lijeva pozicija i rucna ti poslabo hvata" onda cu opet kao mali covjek da psujem i drzavu i sudove i policiju i sjeticu se jos poneceg sigurno.

p.s. slazem se sa Ljubojem. ne mogu se nametati neki bjelosvjetski standardi u zemlji u kojoj je prosjecna starost vozila 20 godina.
npr po njemackom standardu 99% vozila sa ovog foruma ne bi smjelo biti ni u ludilu na cesti,ali mi ih vozimo jer nemamo bolja niti imamo uslova za bolje,niti je ovo Njemacka.

neko je rekao "auto je luksuz,ne mora ga imati svako",a kao pokusava biti eUropeJac. pa kolega,automobil vec dugo vremena nije luksus,nego prijeka potreba (vise od toga mozda i jest luksuz,ali jedan auto nije! ).
LP
:123:
 
Član
kenane jel to ti nemas za hljeba ili mozda nemas autobusa da te prevuce od tacke a do tacke b?
auto je luksuz jer ne spada u kategoriju osnovnih zivotnih potreba;)
 
Top