Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Član
u jebo te zivot,pa ovo je ozbiljno...:icon_confused:
trebao bih ovih dana konacno da napravim kocnice :icon_smile:
 
Podrzavam ovo, jer ljudi kod nas auta vozaju kao na zapadu bicikle, servis jednom u 15 godina a i to se svede na ulje i filtere i vozi dalje.
 
Član
ma dobro je to sve, al opet nece bit jednako prema svima, bice tu i stela i dogovora i svasta, kad je drzava naopaka dzaba svi zakoni.
 
Član
ja ne znam sta svi pametujete...
nasa auta su stara,iznemogla,ne mogu ispuniti mnoge seronjske evropske i svetske standarde,nisu lijepa,kockasta su ,nemaju vazdusne jastuke bla,bla,bla

a uzmite malo novine u ruke...
nadjite crnu hroniku...
ko nadje u danasnjim novinama(bilo koje) "auto oko 4h jutros sletilo sa puta isao preko 150km/h,prevrtao se pet-sest puta.u autu bile 4 mlade osobe,svi ispod 20god...
prevrtali se jer nisu kocila sva 4 tocka" ja ga castim picem

budite razumni,ne glumite "zapadno savjesno lice" ;)
 
Član
ljuboje ti bi mogao biti malo manje balkanac i kao ucesnik u saobracaju podrzati incijativu koja moze itekako dobro donjeti.
ovdje nisu spomenuta tehnoloski zastarjela vozila nego tehnicki neispravna koja mogu biti i 2011 godina proizvodnje.

tako da si malo procitao ne bi kakio bezveze na incijativu za nego bi je podrzao.
jebo te stajling ako nemas kocnica ili ako ti volan ima lufta 2 svjetlosne milje;)
 
Član
ti bi mogao biti malo manje evropljanin ;)
ovde se nema sta podrzati
ovaj napaceni narod je dovoljno napacen
dovoljno je da su auta solidna i da se brzina prilagodi ovim nesretnim putevima...i nista vise
opet ponavljam...je li ko poginuo zbog velikog kvara na autu...?cesto citam novine,ali nisam do sada nikada naisao na takav naslov...

uglavnom su neki drugi faktori,koji nemaju veze sa ispravnoscu auta...
 
Član
nisam ja europljanin ali idem naprijed u zivotu ne dozvoljavam da me balkanski mentalitet sustigne.
koji jadni narod?ti ga zastupas?sa 3 auta od koja su ti sva 3 potreba?
mozda si bio mlad kad se ovo desilo ali je istraga pokazala na tehnicku neispravnost;)
http://www.hrt.hr/arhiv/2000/05/13/HRT0020.html
http://www.bhdani.com/arhiva/155/t1554.htm
 
Član
a izvini molim te, to je javni prevoz,to je druga prica...
pricamo o privatnim,licnim vozilima,ne javnim... ;)
tacnije,ja nemam dva auta ,vec 4
svi su stari ,samo jedan mi je prijeko potreban
i normalno cim su auta stara,ponegdje ima rdje,neki tocak slabo "hvata",ni su na svima sve 4 zimske gume,jednom curi servo,drugi ima lufta u kardanu,ovaj onako,onaj onako...
i nemam ni za jedan servisnu knjizicu...
a ne planiram da ih mjenjam ,jer u normalnom rezimu svi rade super i mene bezbjedno prevoze od tacke A do tacke B

ovoj prici nema kraja,ja se povlacim,ali ostajem pri svom misljenju ;)
 
Član
Ako se mislimo buniti protiv vlasti, trebamo to učiniti prosvjedima, a ne neodržavanjem auta...
 
Član
sva neispravna auta oduzeti, skloniti sa cesta.. Dolazi zima, jako opasno vrijeme za voznju, kad takva auta mogu da prouzrokuju kako materijalne, tako i nematerijlne stete.. sto ih manje, to bolje.. vrijeme je da ova drzava krene dalje u tom pravcu
 
Član
donekle ja i razumijem ljuboja sta je htio reci. ne treba sad ici iz krajnosti u krajnost. nije ni on rekao da treba voziti auto kojem ama bas nista ne radi. ali su daleko opasniji oni kojima "fali u glavi" nego na autu. on (taj sto je caknut u glavu :icon_biggrin: ) ako ide 40kmh sa autom kojem ama bas nista ne radi, bolje ce proci nego u nekom novom na 150, mislim da je to to sto je ljuboje htio reci... ;)
 
Član
ja ne razumijem i ne zelim uopste da nalazim razloge za negiranje ovog sto je pokrenuto,a sebe da opravdavam time sto neko brzo vozi ili ne.
sankcije po pitanju brzine postoje bilo je i vrijeme da se uvedu sankcije po pitanju tehnicke ispravnosti.
za neispravan auto nema opravdanja;)
 
Član
ja ne podrzavam lose odrzavana auta,ja podrzavam narod...
a ako je ta vlast i taj novi zakon toliko dobar,sto ne krenu od asfalta,signalizacije,zastitnih ograda
sto ne daju narodu pomoc za kupovinu novog auta od recimo 5000km
sto ne ukinu placanje atesta za plin

najlakse je narodnim ku...em gloginje mlatiti
a sto taj nek nesretnik ima 500km plate (ili je cak nema nikako) boli nekog
 
Član
Opet ja ponavljam ljuboje..."Ako se mislimo buniti protiv vlasti, trebamo to učiniti prosvjedima, a ne neodržavanjem auta..." Slažem se ja i s tobom, ali je problem u nama, građanima.... u cijelom svijetu se narod buni za bilo što što mi ne odgovara, samo kod nas svi zadovoljni a nemaju za kruha...živio
 
Top