Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Službene novine FBIH PRIVREMENO ODUZIMANJE VOZILA

Član
evo moj primjer sluzbenog auta.
bora 1.9 tdi 2005 godina dobio je sa 0 km,danas je okrenula 360.000.
svakih 10.000 ulje i svi filteri,svake zime nove 2 gume,svakog 2 ljeta 2 nove ljetne,3 sofersajbe,2 karambolke,par kartera,5 setova kocnica,orginalna lamela jos uvijek,4 puta veliki servis.
e sad hajmo zamisliti da se ne odrzava tako,sedmicna joj je tura bilo ljeto ili zima par hiljada km.
zar vi mislite stvarno da bi iko od Vas smio sjesti u auto koji se ne odrzava i odvaliti,recimo kao ja samo danas 500 km?
u tome auto jeste moj hljeb,ali u 500 km po cestama sa neodrzavanim autom ja mogu u svakog od Vas se zabiti ugroziti sebe i Vas.
kazni za 6 godina i sve te kilometre napravljene u ovoj drzavi iskljucivo 30 KM za pojas.
meni je to auto na neki nacin hljeb ali ja do tog hljeba ne bih mogao doci da me auto izdaje svako malo pa recimo ostane u petrovcu od kojeg do kuce imam 250 dobrih kilometara.
privatno auto napravi par hiljada godisnje,ne mogu kao ni svi mi stici sve sto mi smeta odmah ali stignem u roku mjesec dana.
kocnice,volan,signalizacija to je uvijek ispravno,iako nekada nisam u prilici ali je ispravno.
i meni je auto luksuz jer se odreknem mnogo cega da bih imao ispravan auto a za privatne potrebe mi sluzi kako sam napisao veoma malo.
svaki alat za rad,ponavljam alat,majstor ili domacin covjek drzi ispravnim jer mu hljeb znaci.
e sad sto nas mentalitet nema ugradjenu samosvijest i ima ugradjenu korupciju u sve,tako nam se moraju nametati mehanizmi kojima ce nas prisiliti da budemo u okviru ove pomenute samosvijesti.
nagledao sam se svega na nasim cestama,prevrnutih auta,mrtvih ljudi ama bas svega,ali najzanimljivije od svega je kako ljudi u sred zime preko komara krenu na ljetnim gumama i onda se fataju za glavu sta ovo bi.
sprzenih motora od kojih sofersajba bude masna,svjetala koja nebo osvjetljavaju,raspadnutih auta sa kojih otpadaju komadi ama bas svega.
sto podrzavam ovo?u zadnje vrijeme podudarno sa recesijom ljudi su prisiljeni da stede na necemu,ali ko nema za kocnice,za gume,za krajnicu nema sta raditi na cesti i za volanom auta.
 
Član
@Mediteran Nije bitno koliko je auto staro, bitno da je ispravno... Imam i ja auto staro 20+godina, i redovno ga servisiram. Bar jednom u dva mjeseca je na preventivnom pregledu (kod kolege naravno) i ako mu nešto fali to se odmah mjenja, i ostat ću zakinut za cigare ili izlaske, ali auto mora biti ispravno...

-Kolega prozor dobro i istinito poše, i koji dio rečenice niste shvatili "auto je luksuz". Nemoram ga ni ja imat, mogu na posao ili u grad ići s busom, ali jednostavno neću, hoću da imam auto, i to zadovoljstvo košta
 
Član
auto je od firme u kojoj sam zaposlen,od tog auta ovisi kako cu ja uraditi svoj posao i da li cu ga uraditi na vrijeme,firma kao i svaka druga minimalizira troskove pa se ja moram boriti da meni auto bude ispravan.
a inace auto kao da je moje jer je kod mene 24 sata;)
 
Član
prozor je napisao(la):
auto je od firme u kojoj sam zaposlen,od tog auta ovisi kako cu ja uraditi svoj posao i da li cu ga uraditi na vrijeme,firma kao i svaka druga minimalizira troskove pa se ja moram boriti da meni auto bude ispravan.
a inace auto kao da je moje jer je kod mene 24 sata;)

E vidiš, u tome je razlika. To auto NE održavaš TI nego FIRMA, pa je zato ispravno i redovno održavano. Kako bi TI održavao taj isti auto, a da ti od njega zavisi hljeb?
Imao sam sličan slučaj dok sam radio u jednoj firmi. Morao sam da se izborim da se auto održava redovno i menadžeru i gazdi da visim za vratom da se promjeni ulje, kočnice, amortizeri, mjenjač,..., ali te pare nisam davao JA već oni. Da je taj auto bio moj, sumnjam da bih lako dao tolike pare za sve to, moralo bi da sačeka.
 
Član
e pa vidis odlicno se razumijemo,ko zivi od auta mora ponavljam mora taj auto odrzavati.
pa reci sam da li je sramota kada sjednes u taksi a tamo sve lupa,prljavo pogano?
smatras li da takav auto treba biti na cesti?on zaradjuje hljeb na njemu?
auto se mora odrzavati to je amin ljudi sta Vam je,kako ce neko ko nema od cega pitate vi mene,sto ce taj neko na cesti?
autobus vozi ljude pukne spona ode 44 zivota u nepovrat,e sad on znas nije imao od cega nije on kriv??
imas kombija pucas ture sa njim par stotina kilometara,pukne ti krajnica spizdis u nekoga nisi kriv jer nisi imao od cega da ga odrzavas a znas drzava je kriva jer se ti boris za svoj hljeb????
mislim da je velika zamjena teza u necijoj glavi,nalazite opravdanja tamo gdje ih ne smije biti,nije pitanje licne sigurnosti ocigledno,pitanje je sigurnosti ostalih ucesnika u saobracaju.
mi svi kao da smo se samo rodili na ovom svijetu i taj svijet postoji samo za nas.
apsurdno je uopste sto se na forumu gdje se vole automobili raspravlja o isplativosti tehnicke ispravnosti vozila ili ne.
ja volim auta od kada znam za sebe,ne volim ih zato sto sam jebavao u njima,sto su mi navukli treba,sto mi je mala cuna a u autu se osjecam kao da je puno veca,volim ih iz drugih razloga i volim da je na njima sve ispravno jer valjda tako treba da bude?
maloprije sam bio na tehnickom sa svojim autom i pogodite sta sve je ispravno kocnice izduvni gasovi nivo zacrnjenja apsolutno sve na mrtvom fordu dizelu iz 94 godine
 
Član
Ja se slažem da rmboline treba skloniti sa puta, prvi sam uvijek bio za to. Opet, sa neke ljudske strane, žao mi je što opet to sve ide preko leđa sirotinje. Žao mi je i što se ovo uopšte ne uvodi da bi se poboljšalo stanje u saobraćaju već zato što je ovo klasično punjenje budžeta iz džepova naroda, tj., nas samih, a najviše će opet jadna sirotinja da ispašta koje uopšte nije malo danas. U redu je da te zaustavi, provjeri tehničku ispravnost, ako je nešto neispravno, skini tablice, popravi, kad napraviš, onda vozi, ali naša država nikad nije funkcionisala kako treba, tako da neće ni ovo funkcionisati.
 
Član
bravo,ekonomija kao i svaka druga umjetno stvaranje potrosnje jer bankama nema drugacije plasmana a drzavi dio kolaca.
ali ko je ispravan nema se cega bojati.;)
 
Član
prozor je napisao(la):
bravo,ekonomija kao i svaka druga umjetno stvaranje potrosnje jer bankama nema drugacije plasmana a drzavi dio kolaca.
ali ko je ispravan nema se cega bojati.;)

Problem je što niko nije 100% ispravan, a samim tim se povećava mogućnost da ti "iskopa" nešto. Ti si danas uradio tehnički, poslije određenog vremena te zaustavi, nađe neku sitnicu i šta onda? Ne treba ni na silu ići sa kažnjavanjem, ali teške krševe treba sklanjati sa puta.
 
Član
ma vi sad idete presiroko.
prozor moj dobri predobri znas da i sam vecinu radnog vremena provedem na tockovima i nedavno sam izmolio?!?! da se kupe 4 gume jer sam prosle unistio al bukvalno. tek kad sam im predocio raspon kazni za sluzbena vozila odlucili su da ih kupe jer njih boli ***** zato sto cu ja da zdekujem u nekoga(svakako bi ja morao placati sve),bitno je da firma ne pusi kaznu.

smatram da meni moj auto nije luksuz nego cista potreba.
koliko je autobuska karta do Visokog? 10kma jel tako. ja za 10 km benzina odem i dodjem a ne ***** se po nekom usranom autobusu.
<kombi,tramvaj,autobus,taban fijaker> tako bi nekako izgledao moj put do posla u jednom pravcu. ja moram biti u 8:00 na radnom mjestu,a to sto je bus u kvaru ili sto nema struje ili sto je Mevlid pucao,to nikoga ne interesuje.

nisam nigdje napisao da da podrzavam da se voze kante,samo sam rekao da se vlastodrsci malo okrenu oko sebe.
e da,
jedan auto je star 30 godina,drugi 12.

svako se protezemo onoliko koliko mu je jorgan dug,neki malo "ozebu" po tabanima ali jbg.
nismo svi isti

:123:
 
Top