Slojevi farbanja akrilnom bojom?

Slojevi farbanja akrilnom bojom?

Ma jebes sprej,s njim sam farbao dosta puta,pistolj nikad u ruci nisam drzao :D a koliko bi odprilike kostala baza i lak za golf 2? Akrilna me kosta sve zajedno 80e

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
baza (srednje kvalitete) 30(ak) € po kili, lak 40(ak) treba za lak herter + razrjeđivač za bazu i lak. izađe te skuplje, ali bar znaš u šta si dao pare.
 
Mene kostala kila akrila sa harterom 70km, 35e. Ofarbo citavog passata osim haube i krova. I to u 3-4 sloja.
 
Jedan set alrilne je 3000din,lik koji prodaje mi je rekao da za dvojku treba 1,5 set,al ja cu uzeti 2,od viska glava ne boli.Spric git je 1400,dvokomponentni git za ono klasicno gitovanje je 700 din/kg i filer ne znam tacno koliko je on i jos plus smirgle al one nisu skupe.. Ja sam mislio na sve troskove 80e,ne samo na boju..

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Malo manje od 80,pre ce biti da je negde oko 65e,malo sam se zajebo u racunici,al to je to odrilike

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se nacitao na netu i gledao kako rade,sad se dvoumim da li da radim ili da jos skuplja pare pa da mi rade lakireri,generalno je lak posao,samo sto sitnica sjebe ceo proces,zato mora da se pazi na detalje. A zar se ne prska sprickit prvo pa preko filer???

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se nacitao na netu i gledao kako rade,sad se dvoumim da li da radim ili da jos skuplja pare pa da mi rade lakireri,generalno je lak posao,samo sto sitnica sjebe ceo proces,zato mora da se pazi na detalje. A zar se ne prska sprickit prvo pa preko filer???

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
Priprema ti je 95% posla pa ti vidi, kad špahtlaš na go lim, idi prvo metalnu špahtlu(kit) pa onda fini kit, jer će ti fini uvijek otpučivati jer on ne drži dobro na gol lim. Možeš ti i bez šprickita, a ako budeš šprickit nabacao vodi računa da ga ne šlajfaš sa vodom (kao i kit) jer se naguta vode i otpučuje kasnije. Po meni ti je bolje nabacati filer jer on ima antikorozivnu zaštitu (šprickit nema) .
 
Moj ti je prijateljski savjet skupi pare pa uradi profesionalno, ja sam nanio spric kit, i nije otpalo nista stim da sam korisio veoma malo gita za gitovanje.
 
Top