Slojevi farbanja akrilnom bojom?

Slojevi farbanja akrilnom bojom?

Citam po mnogim forumima za farbanje kola,pa sam sklopio neki svoj koncept,jer je svaka prica drugacija,al nigde ne mogu da nadjem konkretno u koliko slojeva se farba auta sa akrlinom bojom? u koliko slojeva i da li ima razlike izemdju tipa 1. i 2. sloja,dal treba tanje,beblje,itd...
 
Prvi sloj bacis maglu, da bi mogao drugi sloj da uhvati. Drugi malo jace, treci isto.
Odmah da ti kazem, ako ne znas da farbas i nikad to nis radio nemoj, govorim iz iskustva. Jos morati jak kompresor makar 50l, mada i to je dno.
 
Pa ovako,farbam kola sam jer nemam para da ga oteram kod majstora,a da mi ostane da ga zavrsim skroz.Nisam nikad farbao,to stoji.Al skinucu krila pa ako treba farbati ih i 10 puta,valjda cu uci u semu :D imam kompresor od 50l i svestan sam da cu morati da farbam deo po deo(hauba,gepek,vrata,krila i "glavni deo") ne nadam se da ce biti ko iz fabrike,al bice bolje nego sad sigurno...

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Ima dosta tema o farbanju na netu,ima cak i neki amerikanac se snimao kako farba auto na YT,pa cu korak po korak da ucim :D

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Moras paziti da ne procuri, na temperaturu, ne smije biti hladno, to je mene sjebalo, ne smije biti prasine i moras mati makar neki vid ventilacije.
Ja sam gledao milion videa, cak gledao i uzivo, al nije to to. Moras znati podesiti spricu i ostalo. Ja vise nikad necu farbati auto to znam. Farbam sve ostale stvari, ali ovo ne.
 
A to i mene kopka,da ne zajebem nesto,puknem 100e za materijal i na kraju corak.Imam staru radionicu sa ventilatorima koji duvaju napolje.Imam neku "fix" ideju da sve zidove oblozim najlonom i pod poprsakam vodom i to je to.. Nadam se da ce bar nesto bolje biti nego sad.Nemam sad slike da vidite,al bas je matirala cak i negde skroz izbledela

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Akrilne su dosta bolje za farbanje jer prastaju greske narocito bijela boja. Na vw club rs sam gledao kad momak iz hrvatske farba golfa 5 gti komplet auto bijelom akrlinom on sam kao ti sad na primer. I na par mesta mu procurililo on fino smirgl papirom skinuo i posle par puta ga ispolirao komplet i auto ko novo.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Akrilne su dosta bolje za farbanje jer prastaju greske narocito bijela boja. Na vw club rs sam gledao kad momak iz hrvatske farba golfa 5 gti komplet auto bijelom akrlinom on sam kao ti sad na primer. I na par mesta mu procurililo on fino smirgl papirom skinuo i posle par puta ga ispolirao komplet i auto ko novo.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Akril gubi dosta brže sjaj od baze+ laka. I prozirni možeš šmirglat kao akril.
 
Tu se slazem s mahom. Ako je ona "tornado crvena" kazu u roku od 6,7 godina max krene ponovo matirati.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Tu se slazem s mahom. Ako je ona "tornado crvena" kazu u roku od 6,7 godina max krene ponovo matirati.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
2 3 godine i gubi, moje auto je bilo ofarbano crnim akrilom, nakon 2 godine mat, kad je ispoliraš 4-5 puta opereš auto jačim šamponom opet bude mat, tako da nije to nešto, radije se strpiti još malo skupiti i uradit da valja i da mu poliranjem izvučeš sjaj koji može dugo trajati, naravno uz vosak i ostale džiža midže
 
Mislim da mu je bolje odraditi ipak s akrilom pa akondobro odradi taman onda sl put kad ova krene matirati nek uzme.fino bazu i lak.i nek ofarba a s akrilom nek se uči dovoljno sto je 2x jeftiniji :D

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top