Slabo vuče

Slabo vuče

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eto, digoh paniku bespotrebno.

Može li se nedostatak snage nekako namestiti? Šta je uzrok nedostatka snage? Da li je starost ili nešto do motora ili je jednostavno tako pravljen?
 
Član
29kw pomnozi sa 1.36 i vidjeces koliko ima konja. to je napravljeno tako, mada moze dazbog nekog kvara izgubi snagu ili starosti motora. ne moze to bolje ici bar ja mislim tako
 
Član
mendoza je napisao(la):
Evo da pitam: Da li je normalno da na ravnom na 60km/h prebacim u IV brzinu (četvorobrzinac je - nema petu) stisnem gas do daske i da skoro nema ubrzavanja? Pritom se sve to dešava na koliko toliko ravnom putu.

Normalno je da nema snage, tad voziš na 2000 obrtaja i slično i daješ pun gas čime uništavaš motor...ubaci u treću i malo lakše sa gasom ako hoćeš ubrzati.

Kako da šaltaš zavisi od puta, da li uzbrdo ili ravno ili nizbrdo, da li hoćeš da ubrzaš ili da usporiš i kojom brzinom voziš uopšte...

Nemaš potrebe za punim gasom nigdje, nisi na trkama i auto ti nije za trke, ako ne ide, ubaci u nižu i pusti neka se motor vrti, to što se sa poveća broj obrtaja i povećava buka puno će mu manje naštetiti nego davanja punog gasa na malim obrtajima...

Pomoglo bi ti da nadješ podatak o maksimalnim brzinama u svakom stepenu prenosa, kao i o maksimalnom usponu koji se može savladati u svakoj brzini...pomogao bi ti i obrtomjer da vidiš do kojih obrtaja možeš ići prilikom ubrzanja...na kraju krajeva uzmi u obzir tih 39-40 ks prilikom vožnje uzbrdo i prilikom opterećenja auta. I još ti plin oduzima 5-10 ks, tako da se u praksi voziš sa 15-tak konja u prosjeku...

Nije loše pregledati osnovnu struju, kapu, ruku, razvodnik paljenja,kablove svjećica itd. Neka ti neko podesi paljenje, prekontroliše platine...
 
Početnik
Prvo, koji ce ti vrag plin na fiesti od 29kW, puno trosi na benzinu :icon_question:
a ako ti je cale je vozao prije, zna covjek kako je isla, pa nek vidi jel nekad isla bolje, jel sad losija vuca ili je fakat slab motor i ne moze bolje, ha ja..
a u svakom slucaju, izmjeri kompresiju, bemu, moguce da su karike otisle posto je motor dugo lezao..
jel trosi i ulja? Imal crnog dima na auspuh?
 
Član
Provjeri svaku svjećicu dali baca struju... Ako nije lamela onda ti možda ne radi jedan klip... Ma odvezi to majstoru lahko će ti to provjeriti....

Kod mog starog na kadetu su otišle karike, troši ulje i sve to ali auto i pored toga na autoputu ko šale ide 130... ali zato jednom je mijenjao kablove svjećica jer mu jedan nije bio uredu pa jedan klip nije uopće radio... auto je bilo baš mrtvo baš ko tvoja fiesta...


Jbte, pusti ove koji govore da je auto staro i to pa zbog toga ne vuče... bez obzira na sve, ako je ispravna ta fiesta bez problema bi trebala ići 120... kad yugo može može i ona 200%!!!!
 
Član
Fiesta je 80 godište.

Veliki je potrošač, i to oko 15l, a zna povući i 20 na uzbrdicama. Majstor koji mi je čistio karburator se zaprepastio kad sam mu rekao koliko troši i njegovo je mišljenje (ima 935 kubika) da ne bi smela više od 5-7l jer nema gde tolika potrošnja da joj stane u motor, nema tu zapreminu.

Ugradnja plina mi je bila najbolja opcija za smanjivanje potrošnje pa sam jedino zbog toga ugradio plin. Na moje veliko zaprepašćenje sad troši plina 9l na otvorenom i 12l u gradu!:icon_question: Manje troši plindžu nego bendžu:icon_question::icon_question:

Svećice su juče proverene, kao i kablovi. U motoru je sve ispravno, po rečima majstora.

Čekam platu ovih dana, pa pravac na merenje kompresije.

Jutros sam išao nekom uzbdicom, dužine oko 500m, i morao sam da šaltam u drugu več na početku uspona, a na kraju sam prebacivao u prvu, sreća pa nije bilo gužve. Jedva je izgurah, uf...
 
pa jbt ko da je v8 pa trosi toliko,vidis da nesto nije u redu,moj ti je savjet otarasi se toga....ali kako god ti hoces:icon_confused:
 
Član
Kod mene na golfu 2 se to desilo kad smo mijenjali zupcasti.
Komparaterom je majstor to nesto stimao i nece nikako da vuce isto tako prva i druga ide super i ima i snagu ali kad se presalta u trecu ili vecu onda ne moze gubi obrtaje i mora se vratiti u drugu.
Ponovo smo to pravili i ponovo sa komparaterom naštimali i onda je isao super.
Jos uvijek ide super.
Tako da je to bio problem.
 
Član
:icon_cry: Zao mi je sto je izgleda njoj polako dosao kraj:icon_cry: Nema tu spasa, a sve sto radis na njoj samo ti je bacanje para! To je moje misljenje, posto sam imao problema sa jednim autom! Isto tako, staro auto, jos starije od tvog, Stojadin! Jedva je uspio da se popne onim uzbrdicama kad krenes od Beograda ka Nisu autoputem! Morao sam da ga zaletim koliko moze, a pri vrhu izlazio drugom, pa cak i prvom!
 
Član
Moguće je da je motor pri kraju, ali to bi se dalo primjetiti i po potrošnji ulja...u svakom slučaju riješenje potrošnje od 15litara za 29kW motor nije ugradnja plina...
 
Član
Bio sam kod majstora, kaže da je kompresija ok i svi klipovi rade. Predložio je štelovanje ventila, pa sam zakazao za sutra.

Inače, potrošnja plina od 10-tak litara mi je sasvim prihvatljiva. Ako se poveća, sigurno ću menjati auto.

Javljam kad naštelujem ventile.
 
Član
Evo, stigoh od majstora.

Ide lepše, bolje prima gas. Usput mi nije bila ni jedna uzbrdica, pa ću naknadno da javim kako se ponaša na njima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top