Slabo vuče

Slabo vuče

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zdravo svima!

Problem je sledeći: u I i II brzini auto ide dobro i može da savlada svaku uzbrdicu, već III brzina na manji nagib vraća i gubi obrtaje, a IV brzinu koristim za ubrzavanje na ravnom ili na nizbrdici jer za drugo jednostavno nema snage. Smatram za uzpehom ako uspem da doguram do 80km/h, i to samo na ravnom.

Auto je Ford Fiesta 1.1L, benzinac + plin (jednako se ponaša na oba goriva).
Zamenio sam svećice, kablove, karburator je čišćen, stavljen je nov set kvačila.

Šta može biti uzrok ovom nedostatku snage? Da li je normalno da nema snagu jer ima svega 29KW?

Hvala
 
Član
Pa gdje ces cetvrtom uzbrdo sa 80 km/h, normalno da nema snage. Zato ti i sluzi mjenjac :lol:

Inace post ti je skroz konfuzan, pa ne kontam jel i na ravnom ne mozes preko 80 il sta vec...
 
Član
Ako treba pojašnjenje pitaj štagod ako treba šta da pojasnim.

Ma problem je na ravnom da dostignem 80km/h, a na uzbrdici je to ne izvodljivo.
 
Član
Koje je godiste? Da to nije ona stara fiestica?! Pa nema ona snage za uzbrdice, a kamoli da bude neki trkac, ali na ravnom ne bi trebalo da ne vuce!
 
Član
Ne vjerujem da je lamela! Da je lamela, nabijao bi obrtaje, a covjek kaze da gubi obrtaje! Mislim da ga j*e godina proizvodnje i broj predjenih kilometara!
 
Član
Ma zamenjen je set kvačila (lamela, korpa i druk lager), karburator je čišćen, ali i dalje nema snagu.

Koliko znam, ćale dok ga je vozio sipao mu je povremeno i bezolovni benzin, a auto je pravljen isključivo za obični (olovni). Da li to može da utiče na snagu?

Čuo sam da hoće ležište ventila da ode od toga, a i glava motora može da se ošteti. Da li je to tačno?

OggyBoy je napisao(la):
Ne vjerujem da je lamela! Da je lamela, nabijao bi obrtaje, a covjek kaze da gubi obrtaje! Mislim da ga j*e godina proizvodnje i broj predjenih kilometara!

Auto je dugo bio garažiran (oko 20 godina), pa mu je originalna kilometraža 95520 km.
 
Član
od kad ti se to desava? da li je prije isla bolje? ipak 29kw i jos plin ima ne moze ni da ide bog zna kako
 
Član
Od kad sam ga uzeo. Dobro sad, ne znam baš tačno kako bi trebao da vuče (29KW nije baš neka snaga), ali računam da je benzinac i da bi trebao da osetim kako vuče kad mu dajem gas. A ne da vuče kao dizelaš sa lošom lamelom :icon_question:

Potpuno se isto ponaša na benzinu kao i na plinu. Na plin sam ga prebacio prekjuče, a do tada sam vozio na benz. Jednako ima snage i na jednom i na drugom.

Evo da pitam: Da li je normalno da na ravnom na 60km/h prebacim u IV brzinu (četvorobrzinac je - nema petu) stisnem gas do daske i da skoro nema ubrzavanja? Pritom se sve to dešava na koliko toliko ravnom putu.
 
Član
probaj na malo vecoj brzini da ubacis u cetvrtu pa vidi onda vuce li imalo bolje. mislim da to tesko moze bolje da ide.
 
Pa mozda je i premalo 60 KM/h za cetvrte na cetverobrzincu...Mada tko ce ga znati...Odi negdje izmjeri kompresiju itd...
 
Član
I ja sam pomislio da ga prerano šaltam, ali na 60 se prilično čuje. Valjda je to znak da prebacim u viši prenos.
Ima li ko iskustva sa četvorobrzincem? Kad da šaltam na četvrtu brzinu?

Moraću da merim kompresiju.
 
Član
ja vozim 1.3 sa cetiri brzine i saltam ga u cetvrtu preko 60. kad ubacim na 60 skroz slabo vuce i ako je uz brdo imalo moram ga vratiti u trecu. mislim da je kod tebe cist nedostatak snage, jer vjeruj mi da ni ja ne vozim puno jace pa ti iz iskustva govorim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top