Slabo vuce - pomagajte

Slabo vuce - pomagajte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Joj momci stvarno ste kraljevi, svaka vam cast.... eto drugar, covjek ti je pomogao o cemu se radi pa ti vidi sad sta ce, uzmi u obzir sto sam ti ja rekao pa sve isprobaj valjda ces rijesiti problem.Pa kad je napravis da ide kako treba javi se da te preslusam sa 1.9JTD 105, tu smo u klasi. :icon_smile:
 
Početnik
postoji oko milion stvari zasto taj motor koji si naveo nece da vuce...
vecinu su naveli ljudi koji se razumiju al ti eto kazes da si sve to provjerio i da je sve ok...
moj savjet je:
- kupi nov egr,
- provjeri turbinu jer se turbine na astrinim dizelskim motorima (pogotovo 2.0DI i 2.0DTI) kvare kad auto predje 120 hiljada, to je sasvim normalno, to im je vijek trajanja...
-i jos nesto, a to se zovu ECU ili ti ga kompjuter...postoji problem koji se zove mokra krpa (znaju stari majstori), cuo sam da se zna desiti da auto po hladnom vremenu ide, a cim malo ugrije ne ide...tako da drevni mudraci znaju ECU zamotati u mokru krpu (vjerovali ili ne) i napraviti i taj test...
-dalje...gubitak konja i snage moze se vezati i za srednji lonac i katalizator...srednji lonac niposto skidati, a katalizator moze biti zacepljen (ukoliko je zacepljen, ako ti se ne kupuje novi mozes jednostavno nekom sirokom velikom burgijom probusiti nekoliko rupa duzinom onih membrana da bi dobio koliki toliki protok)...
-promjeni obavezno filter venzina, on se kod tvog automobila mislim nalazi ispod praga sa vozaceve strane otprilike na sredini sasije...mozda i grijesim...on je oko 15-20 mara a puno znaci...
-jos nesto..ako ti nije mrsko skini satove i pogledaj na elektronici nazad da neko nije petljo nesto oko sijalica servisnih jer sam znao naletiti na prespojene sijalice od servisa da se ne bi palile i slicno:)

p.s. nadam se da sam pomogao...ako mi padne jos sta na pamet javim ti...
 
Član
Ljudi hvala vam stvarno ste kraljevi a pogledacu sve to a bolje mi vuce kada se ugrije i mijenjani su svi filteri a naravno javicu vam sve sta je bilo a i stvarno mi dodje da je prodam mater joj...

djogi86 je napisao(la):
Joj momci stvarno ste kraljevi, svaka vam cast.... eto drugar, covjek ti je pomogao o cemu se radi pa ti vidi sad sta ce, uzmi u obzir sto sam ti ja rekao pa sve isprobaj valjda ces rijesiti problem.Pa kad je napravis da ide kako treba javi se da te preslusam sa 1.9JTD 105, tu smo u klasi. :icon_smile:

uvijek sam za ali jos ne bih jer jedva masim golfa dvojku j*em ti astru vaku kako je prije letila...
 
Član
eto vidis blizu smo. dodjes jedan dan u zivinice i to ti rijesimo. poslat cu ti br. na pm pa se cujemo kad budes htjeo
 
Član
ma nemam radnju nego radio sam u servisima pa sad trenutno kod kuce radim. javim ti ja dan prije kad cu biti slobodan pa da to rijesimo
 
Član
elvir_123 je napisao(la):
ma nemam radnju nego radio sam u servisima pa sad trenutno kod kuce radim. javim ti ja dan prije kad cu biti slobodan pa da to rijesimo

moze, eto dogovoreno hvala ti unaprijed...
 
Član
_kvar otklonjen_ hvala bogu hvala bogu
Elvire kralj si hvala ti puno. Kao sto znas u pitanju je bio magnetni ventil i kupio sam dole na sickom sa one astre 100 KM je bio polovan.
Eto sad astra ide kako treba hvala bogu a djogi kad ces da te preslusam javi mi se.... sretno ljudi...
 
Član
ma nema na cemu druze to mi je posao. ako budes opet nedaj boze imao problema samo se javi. i lagano sa gasom nisi navikao. hehe
 
to ti je najvijerovatnije turbina.
imao sam isti problem nekad vuce nekad ne vuce.
ja sam sve zivo pokusavao na autoput isforsiram ga on i dalje isti, rastavim cijeli auspuh sve precistim, jes se odokativno cinilo da je zacepljen jer sam izbacio bruku krsa iz njega ali kad ga probam opet isti, na kraju mi jedan majstor kaze sinko tebi je turbina vrisnula.
pa postoji mogucnost da ti je to, iako ti nikako nebi pozelio taj kvar jer je preskup.
a kad ti je u leru i kad mu das gas jel ti kasni obrtomijer za gasom.
 
Član
ne kasni vidis li ti ranije postove u pitanju mi je bio magnetni ventil tj ventil turbine...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top