Slabo vuce - pomagajte

Slabo vuce - pomagajte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo da ti ja odgovorim.
On nije cistio jer se povrartilo na normalu, odnosno auto normalno vuce.
 
Član
Fiste je napisao(la):
Evo da ti ja odgovorim.
On nije cistio jer se povrartilo na normalu, odnosno auto normalno vuce.

Upravo tako i ciscenje nije 150km koliko sam ja ore nave nego sam ja to nesto pomjesao....

ps. Nije preko 50km a vidis da kazu da mozes i sam ;)
 
Član
M A R E X je napisao(la):
Fiste je napisao(la):
Evo da ti ja odgovorim.
On nije cistio jer se povrartilo na normalu, odnosno auto normalno vuce.

Upravo tako i ciscenje nije 150km koliko sam ja ore nave nego sam ja to nesto pomjesao....

ps. Nije preko 50km a vidis da kazu da mozes i sam ;)

hvala vam ljudi nema ba vidi se ko je iskreni ljubitelj automobila a bi li mi neko mozda nasao kako izgleda taj EGR na astri G 2.0 DTI
 
Član
Eh ljudi da vam kazem evo upravo sam ocistio egr ala je bio zaprljan i auto znatno bolje ide ali opet nije to to, nije staro auto kako je vuklo ali bolje je, znaci egr se iskljucuje nije otisao sad idem da trazim sledece sta bi moglo biti krecem od katalizatora...
Pomagajte ako je neko imao slicnu situaciju... i ako neko zna sta je u astre G ispod zadnjeg sjedista ima neki poklopac i kad ga otvorim imaju neke 2 cjevcice sta je to ako neko zna...
 
menso je napisao(la):
... ako neko zna sta je u astre G ispod zadnjeg sjedista ima neki poklopac i kad ga otvorim imaju neke 2 cjevcice sta je to ako neko zna...

to bi trebala da ti bude pumpa za gorivo.
Otidji ti negdje i izmjeri kompresiju fino, nije to skupo, ali ces znati na cemu si, izmjeri kompresiju i pritisak ulja, pogledaj pumpu od goriva (ili obje, ne znam imaju li dvije ili jedna na astri), ako ti je recimo gorivo cesto bilo u rezervi moguce da je pumpa dotrajala jer nije bilo dovoljno goriva u rezervaru da je hladi.
 
Član
zen3dom je napisao(la):
menso je napisao(la):
... ako neko zna sta je u astre G ispod zadnjeg sjedista ima neki poklopac i kad ga otvorim imaju neke 2 cjevcice sta je to ako neko zna...

to bi trebala da ti bude pumpa za gorivo.
Otidji ti negdje i izmjeri kompresiju fino, nije to skupo, ali ces znati na cemu si, izmjeri kompresiju i pritisak ulja, pogledaj pumpu od goriva (ili obje, ne znam imaju li dvije ili jedna na astri), ako ti je recimo gorivo cesto bilo u rezervi moguce da je pumpa dotrajala jer nije bilo dovoljno goriva u rezervaru da je hladi.

a posto je ta pumpa znas li otprilike
 
menso je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
menso je napisao(la):
... ako neko zna sta je u astre G ispod zadnjeg sjedista ima neki poklopac i kad ga otvorim imaju neke 2 cjevcice sta je to ako neko zna...

to bi trebala da ti bude pumpa za gorivo.
Otidji ti negdje i izmjeri kompresiju fino, nije to skupo, ali ces znati na cemu si, izmjeri kompresiju i pritisak ulja, pogledaj pumpu od goriva (ili obje, ne znam imaju li dvije ili jedna na astri), ako ti je recimo gorivo cesto bilo u rezervi moguce da je pumpa dotrajala jer nije bilo dovoljno goriva u rezervaru da je hladi.

a posto je ta pumpa znas li otprilike

jbg, ne znam za astru, znam da je za corrada recimo mala (koja ide u rezervar) oko 50km, a velika 300km.
Mislim da ne bi trebala biti vise od 50km ta mala, kod druga je recimo nedavno otisla ova velika, cas radi cas ne, slabo vuce corrado, zamjenio pumpu drugo auto...
 
Član
Druze po tvojoj prici to moze biti vakum pumpa a i magnetni ventili
sve je to jedno vakumsko sranje. nedavno sam na svojoj astri zamjenio vakum pumpu a i 1 od tri magnetna ventila. to ti je ono 90% jer sam se cesto susretao s tim
sad cijene ono otprilike
vakum pumpa 100 do 150 km polovna
magnetni ventil 50 km polovan
 
Član
elvir_123 je napisao(la):
Druze po tvojoj prici to moze biti vakum pumpa a i magnetni ventili
sve je to jedno vakumsko sranje. nedavno sam na svojoj astri zamjenio vakum pumpu a i 1 od tri magnetna ventila. to ti je ono 90% jer sam se cesto susretao s tim
sad cijene ono otprilike
vakum pumpa 100 do 150 km polovna
magnetni ventil 50 km polovan

kako bi ja mogao provjerit je li vakum pumpa u pitanju...
 
Član
vakum pumpa ti se nalazi sa desne strane motora pokrece je bregasta.
samo svuci crijevo sa donje strane i prikljuci mjerac podpritiska treba da ima 700 do 800 milibara. ili jednostavno stavi prst pa vidi dal dobro uvlaci ako da onda magnetni ventili. to su ti uredjaji sto na njih ide vakum sa te pumpe
 
Član
a jarane jel se ta pumpa nalazi pored one posude gdje se sipa voda za hladnjak ona mala vakum crijeva jel to to a ja sam kad sam skidao EGR skinuo ono crijevo sa njega i ono mi ne uvlaci nikako zrak sasvim malo jel tako i treba ili sta...
 
Član
Drugar, naj cesca mana je upravo taj protokomjer zraka, ako iskljucis njega on bi trebao da uzima srednju vrijednost i da radi kako treba samo da malo vise cadi i da trosi... medjutim kod nekih auta nece ni da se upali auto uopste.
Sve to sto mi spominjes nekako vuce na protokomjer, eh sad ovo sto si rekao da ti preko 3 pocne bolje da vuce, e ne znam, to ama bas nikako nije logicno....
Obrati paznji da li ti bolje vuce kad je hladan....
Sto se tice dijagnostike, ona ti nece izbaciti da protokomjer, jer on radi ali ne radi kako treba.

Ako imas sport filter, onda nemas sta razmisljati, protokomjer je.
Opet mozda ti je auspuh zacepljen, to ti je bar lako provjeriti, skini ga na pocetku sa izguvne grane, na pocetku, pa isprobaj....

Ako nije do toga, onda su ti pumpe goriva.

Ako nije to onda ga prodaj :icon_smile: salim se.
Mogu ti preporuciti jednog odlicnog majstora ako si u Sarajevu.
 
Član
bsifhjwb2kkgrhgohcmejll.jpg
[/URL][/img]

evo druze ovo ti je vakum pumpa
a ako nije problem u njoj onda magnetni ventil a to ti je ovo
magnetventil.jpg
[/URL][/img]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top