slaba vuca........

slaba vuca........

Član
sorry na off-u
Zela ne lupetaj vise, ja vadim katalizatore i prodajem jednom liku, i kupuju oni unutarnji dio od tebe jer im je bitno ONO unutra, a ne kuciste katalizatora. Cijene zavise od kvalitete katalizatora i velicine katalizatora, krecu se od 40 km do 80 km po katalizatoru. Znaci otvoris ga sa gornje strane, uzmes glijeto ili slicno i izbijes sve iznutra (nema veze sto lomis i cuvaj oci dobro) i pokupis to sve u kesu i prodas, moras samo zavariti rupu. Rupu napravis kao vratasca da kasnije mozes fino vratiti da se ne zahebavas s tim... Moras samo naci otpad koji kupuje ili da odes do nekog servisa jer i oni prodaju to kad izvade, ovo govorim isto iz iskustva jer sam radio u servisu jednom...
 
Član
Katalizator je saćasta konstrukcija izrađena od keramičkog materijala, presvučenog vrlo tankim slojem katalitički aktivne smjese u kojoj se nalaze platina, rodijum i paladijum.

to je to sto je skupo... ;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
a konto sam jos pitati koliko moze pomoci ta famozna autodijagnostika,mislim koliko je ona upecatljiva sto se tice motora,i jos nesto nemam vremena da gledam po netu dali ovi pasati imaju board computer posto meni u tom displeju samo u gornjem dijelu pokazuje standardne lampice prilikom paljenja....i usput ako neko zna stranicu odakle da skinem autodata program.....

Hvala na ucescu!

Imao sam passa 3bg 2001 TDI 130ks, gubio je snagu u nekim momentima, prvi gas (proguta), teze razvija brzinu, drugi zvuk (prigusen), nije isao ni za 100 KS.Isao sam u AC quattro da mi pregladuju dijagnostiku itd itd, auto mi je vraceno i receno "neznam zbog cega ste dosli auto vam radi perfektno", nema greske, idealna smjesa,itd.
Na povratku ponovo ista prica, i odem kod svog majstora dobrog druga da i on pregleda (nisam vozio kod privatnih majstora zbog servisne), da ce covjek bez otvaranja reci : promjeni druck senzor, ventil turbine, ocisti usis i klapnu gasa.
Nakon tih izmjena, ciscenja usisa klapne gasa pa i turbine (geometrija nije bila bas najbolja) auto je ponovo poletilo.
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Katalizator je saćasta konstrukcija izrađena od keramičkog materijala, presvučenog vrlo tankim slojem katalitički aktivne smjese u kojoj se nalaze platina, rodijum i paladijum.

to je to sto je skupo... ;)

hahaha napokon netko;)

RS TURBO: Pročitaj postove pa optužuj za lupetanje prave ljude.
 
Početnik
nadavno sam imo isti problem nezz tacno kako se dio zove ali otisao sam kod majstojra i ona je neka crijevo sto otvaraju onaj ventil neki od turbine odpojio pa spojio,uglavnom taj kako vakum ili sl se nalazi na onom pregradnom zidi sto dijeli akumulator,posudu ulja za kocnice od motora i idu crijeva od njega...promijeni ta crijeva mozda su otisla i to mozes sam tj skini taj ventil(nalazi se na desnoj str motora spojen na izduv onim rebrastim crijevom)ja mislim trebaju ti sam klijesta par imbusa i strpljenja ja sam to uradio i otad auto vuce ko ludo za 1.9 81kw....a prije isto obicni dizlo..ha ya pozz.probacu ti uslikat pa postavit kako i sta

eh evo slika i postupak nadam se da ce ti pomoc
evo-kako-sta-ide.jpg


:123::123::123::123:
 
ZELA GTI je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
Katalizator je saćasta konstrukcija izrađena od keramičkog materijala, presvučenog vrlo tankim slojem katalitički aktivne smjese u kojoj se nalaze platina, rodijum i paladijum.

to je to sto je skupo... ;)

hahaha napokon netko;)

RS TURBO: Pročitaj postove pa optužuj za lupetanje prave ljude.

Pa necu ti pisati citavu definiciju katalizatora ? Svako ima svoje nazive, bitno je da se prodaje ;) , a za cijene nek ti nist ne bude smijesno. Debele su razlike u cijenama izmedju Sarajeva i recimo Bjelinje ;)
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
nadavno sam imo isti problem nezz tacno kako se dio zove ali otisao sam kod majstojra i ona je neka crijevo sto otvaraju onaj ventil neki od turbine odpojio pa spojio,uglavnom taj kako vakum ili sl se nalazi na onom pregradnom zidi sto dijeli akumulator,posudu ulja za kocnice od motora i idu crijeva od njega...promijeni ta crijeva mozda su otisla i to mozes sam tj skini taj ventil(nalazi se na desnoj str motora spojen na izduv onim rebrastim crijevom)ja mislim trebaju ti sam klijesta par imbusa i strpljenja ja sam to uradio i otad auto vuce ko ludo za 1.9 81kw....a prije isto obicni dizlo..ha ya pozz.probacu ti uslikat pa postavit kako i sta


:123::123::123::123:

hvala drug sura cu da probam i uslikacu te dijelove da se vide mislim 2 dana samo nekakva crijeva skidam i mijnjam,...a on i dalje lijen pa lijen!!
 
Član
eh da se javim,:cool:mijenjo sam crijeva,svasta nesto cacko,i haman da sam procacko auto je startnije ne pusi,malo sasvim kad ga u crveno zakucam ali to je nista:123:,ali sad kad sam to sve sredio,puko mi kvar:icon_cry: hahhahah,puko mi mikro remen,otiso kod majstora i on mi rece da mi je otisao i nosac tog jbn mikro remena,sad neznam jeli neka komplikacija da se zamijeni taj mikro remen....(mikro remen-vodena pumpa-servo-alternator-nosac mikro remena)jer sad zasad mozda nebi mijenjo taj nosac mikro remena samo bi remen zamijenio,al majstor mi veli da mora sve naprijed skidati da bi zamijenio remen!!!!:icon_rolleyes:

Ludilo
 
Početnik
dino_ze2 je napisao(la):
eh da se javim,:cool:mijenjo sam crijeva,svasta nesto cacko,i haman da sam procacko auto je startnije ne pusi,malo sasvim kad ga u crveno zakucam ali to je nista:123:,ali sad kad sam to sve sredio,puko mi kvar:icon_cry: hahhahah,puko mi mikro remen,otiso kod majstora i on mi rece da mi je otisao i nosac tog jbn mikro remena,sad neznam jeli neka komplikacija da se zamijeni taj mikro remen....(mikro remen-vodena pumpa-servo-alternator-nosac mikro remena)jer sad zasad mozda nebi mijenjo taj nosac mikro remena samo bi remen zamijenio,al majstor mi veli da mora sve naprijed skidati da bi zamijenio remen!!!!:icon_rolleyes:

Ludilo

ti si dobro proso meni je puko zupcasti...al moj savjet ti je zamijeni spaner mikro remena(135 ili bolji 150 KM),remen,vodenu pumpu...to jest sve u kompletu kad vec radis uradi to do kraja i kako valja,ako si u finansiskoj mogucnosti a pretpostavljam da jesi...pozz
 
Član
Ma vidjecu ovaj mi je lik govorio da je mijenjo zupsasti i nako naoko nije los,a evo danas sam uzeo spaner 150 km,i remen 17km,ugradnja ovog je 50 km u srvisu BMM,a vodenu pumpu cemo pregledati da vidimo u kakvom je stanju,a neznam jeli imaju ovi pasati blokad kao golf 4 kad mu pukne zupcasti da nemoze pojebati klipove i ostala sranja nego kao neku blokadu prilikom pucanja da ukoci motor.....A za finansiju ma ko je danas dobar finansiski...hehehhehe
 
Početnik
dino_ze2 je napisao(la):
Ma vidjecu ovaj mi je lik govorio da je mijenjo zupsasti i nako naoko nije los,a evo danas sam uzeo spaner 150 km,i remen 17km,ugradnja ovog je 50 km u srvisu BMM,a vodenu pumpu cemo pregledati da vidimo u kakvom je stanju,a neznam jeli imaju ovi pasati blokad kao golf 4 kad mu pukne zupcasti da nemoze pojebati klipove i ostala sranja nego kao neku blokadu prilikom pucanja da ukoci motor.....A za finansiju ma ko je danas dobar finansiski...hehehhehe

nemaju blokade,to ti govorim iz prve ruke jer ja sam iskiho 955KM bez onih sitnih troskova(4 ventila,8 podizaca,ravnanje glave,popravka(atletovanje) kucista jer je bio napuko kanal od rashladne tekucine pa gubio kompresiju i vodu i izbacivo je na auspuh,sve u svemu poslusaj me pa to prekontrolisi i sve sto treba zamijeni u onom omjeru koliko ti finansije dozvoljavaju a to sto kazes upravu si danas je rijetko ko dobar finansijski...pozz
 
Top