slaba vuca........

slaba vuca........

Član
Jel mi moze reci sta da radim,imam pasata 1.9 tdi 81 kw 1996 godina,slabo mi ide za tu kubikazu i kilovate,jednostavno lijen je nikako nemogu da ga bas ispalim,da mu turu opalim,i jos nesto primjetio sam da hoce zapusiti kad ga pritisnem...jel mi moze neko reci koji bi to mogao biti problem.....
hvala...:123:
 
Član
Ako slabo vuce i isto tako kad se stisne gas pusi crn dim nazad, onda ti je negdje crijevo ( moguce i intercooler) sto ide sa turbine u motor puknuto ili probijeno pa zato gubi pritisak i zbog toga nema snage i pusi...
 
Član
zacepljen EGR ventil treba skinut i ocistit ga il zamijenit novim, provjerit i katalizator moguce da je zapusen ....

EGR ventil provjeri obavezno ....
 
Član
To crijevo sam promjenio i stavio novo crijevo,i sva ostala crijeva sam malo pregledavo ne dijeluju mi ostecenim,a kako da turbinu provijerim,!

Gdije tacno dodze taj eger ventil,a za katalizator jel se moze skinuti i da se ocisti i kako ga ocistiti,ovo sam auto nedavno uzeo pa tako da ga jos nisam prostudiro!!!
 
Iz katalizatora se izvadi keramika koju mozes prodati otpadima, i ponovo se zavari, ostaje samo kuciste od katalizatora. Ako ces ga skidati citavog, pa da se vari cijev i pravi sve, izaci ce te dosta skuplje. Kreni od katalizatora.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Iz katalizatora se izvadi keramika koju mozes prodati otpadima, i ponovo se zavari, ostaje samo kuciste od katalizatora. Ako ces ga skidati citavog, pa da se vari cijev i pravi sve, izaci ce te dosta skuplje. Kreni od katalizatora.

:lol::lol::lol::lol:

Izaći će ga 15 km.

Kakva keramika? Ne kupuju otpadi keramiku
 
Član
moglo bi i da ga probijem nekim tanjim sarafcigerom i dobicu pravo mocan zvuk,a i manje ce pusiti nazad..:123:
 
ZELA GTI je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Iz katalizatora se izvadi keramika koju mozes prodati otpadima, i ponovo se zavari, ostaje samo kuciste od katalizatora. Ako ces ga skidati citavog, pa da se vari cijev i pravi sve, izaci ce te dosta skuplje. Kreni od katalizatora.

:lol::lol::lol::lol:

Izaći će ga 15 km.

Kakva keramika? Ne kupuju otpadi keramiku

Zavisi. Kod nekih je cvaja samo vadjenje keramike i zavarivanje izrezanog dijela na katalizatoru.

Neki otpadi kupuju keramiku, ili ce prije biti citav katalizator, ali se uglavnom i to moze prodati.
 
ma maestro otidji ti kakvom majstoru najbolje i rijesi ti ciko.... onda malo kod muhe, pa do srdjana na jedan chip i ima da leti, hehe
 
Član
a konto sam jos pitati koliko moze pomoci ta famozna autodijagnostika,mislim koliko je ona upecatljiva sto se tice motora,i jos nesto nemam vremena da gledam po netu dali ovi pasati imaju board computer posto meni u tom displeju samo u gornjem dijelu pokazuje standardne lampice prilikom paljenja....i usput ako neko zna stranicu odakle da skinem autodata program.....

Hvala na ucescu!
 
Član
drug otidji u crkvice u skodin salon. Trazi momka po imenu Ado,dogovori se s njim,konsultuj se i otidji mu kuci,rijesit ce ti on problem. Extra dobar majstor;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Iz katalizatora se izvadi keramika koju mozes prodati otpadima, i ponovo se zavari, ostaje samo kuciste od katalizatora. Ako ces ga skidati citavog, pa da se vari cijev i pravi sve, izaci ce te dosta skuplje. Kreni od katalizatora.

:lol::lol::lol::lol:

Izaći će ga 15 km.

Kakva keramika? Ne kupuju otpadi keramiku

Zavisi. Kod nekih je cvaja samo vadjenje keramike i zavarivanje izrezanog dijela na katalizatoru.

Neki otpadi kupuju keramiku, ili ce prije biti citav katalizator, ali se uglavnom i to moze prodati.

20 ili 15 km. Hm...:lol::lol:

Nije to keramika čovječe. Ja sam prodao 2 katalizatora za 130 km. Jel misliš da su iz njih vadili keramiku? Stvarno te pitam
 
Top