Slaba svjetla Megane II 2007 god Valeo

Slaba svjetla Megane II 2007 god Valeo

Imam farove sa socivima i pokusati cu opisati problem.Kada sam kupio auto na njemu su dosli Valeo farovi i sluzili su perfekt i nakon 7-8 god poceli su sve slabije da svijetle dok su duga bila ok .Skinuti farovi i ustzanovljeno da su matirala sjenila sociva.Odlucim se za kupovinu novih zamjenskih "AYFAR" neki turski proizvodjac i kostali su nekih 320km oba.Farovi su na oko super ali ali nakon postavljanja vidjelo se da da nije uradjen dobro ali je svijetlio sto mi je najbitnije bilo.Nakon 2 mjeseca pocelo je sve slabije i nakon skidanja vidjeo sam da se unutarnji sloj u socivu jednostavno odlijepio tako da dajem savjet svima za te AYFAR da bjeze od toga.Odem do servisa narucim original Valeo 660KM oba.Farovi dosli postavljeni izrada vrhunska ali ne svijetle kao novi kao da nema jacine svjetlosti i da napomenem da i duga i kratka malte ne nema razlike u jacini svjetla.Auto koje ide iza mene sa farovima koji su stari 10 i vise god. za nijansu me obasjaju ispred.Sad dali netko zna sta bi mogao biti uzrok tome bio bih zahvalan da da neki savjet .Garanciju na Valeo farove imam jos 5 mjeseci pa se dvoumim da ih idem reklamirati ali ipak je to Valeo mada se nikad nezna. SAVJET
 
prvo pogledaj dal slucajno nemas pad napona, meni se to desilo na poli, i samo sam zamijenio sijalice i sve 5
vidi da li su ti farovi nastimati kako treba, da ti ne baca snop puno visoko pa po putu se slabo vidi
turske dijelove nikad nemoj uzimati, bolji su kineski
ukoliko sve bude u redu idi i reklamiraj bez obzira sto su valeo
 
prvo pogledaj dal slucajno nemas pad napona, meni se to desilo na poli, i samo sam zamijenio sijalice i sve 5
vidi da li su ti farovi nastimati kako treba, da ti ne baca snop puno visoko pa po putu se slabo vidi
turske dijelove nikad nemoj uzimati, bolji su kineski
ukoliko sve bude u redu idi i reklamiraj bez obzira sto su valeo
Bio kod elektricara kaze da puni dobro , akumulator 12.7V ,kada je upaljen 14.3 sa potrosacima (svjetlo kratko ,ventilator ,radio) 14V mada ima neka caka tu vjerovatno jer kada upalim auto posle 2 sec svjetla se malo pojacaju i kada okrecem volan ili spustam staklo smanji se jacina svjetala pitao elektricara kaze da je to normalno.Sto se tice snopa svjetala nastimani su po vertikali.
 
prvo pokusaj od nekog koga poznajes da uzmes farove, i da ti neko sa iskustvom postavi i vidi da li ce se bolje vidjeti
ako bude razlike svakako reklamiraj farove svoje
 
Poslednja izmena:
Top