slaba snaga motora

slaba snaga motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam jedan problem sa mojim Audi80 B3 2000 kubika, 138 KS
Motor radi super, pali na tzv.pola kljuca, samo kada jednom ga dignem preko 3000 obrtaja onda primjetim kako vise nema onu snagu koji je predhodno imao. Kada motor ugasim i ponovo upalim, bude sve u redu sve dok ga ponovo ne dignem preko 3000 obrtaja i onda opet ista stvar, i tako vozi sve dog ga ponovo ne ugasi i ponovo upali. Znaci dokle god ga vozim do 3000 obrtaja, sve je u redu, samo cim jednom predjem 3000 obrataja osjetim kao da mu neko neku blokadu ugradi.
Da li neko poznaje mozda nekog dooobrog majstora na podrucju Tuzle ili okoline Tuzla. BIo bih veoma zahvalan.Pozz
 
Član
da mu nije turbina riknula mozda???...imao sam i ja takvih problema sa Audijem A6, doduse sa dizelom...al kad sam sredio turbinu, letio je...nisam mogao vjerovati da moze onako ici!!!...a za majstore neznam...znam jednog lika, al on radi u ovlastenom servisu...extra majstor, al ti se ne isplati sigurno!!!
 
Član
pa gdje si ti skontao da njegov audi ima turbinu???
Zasto bar ne procitate sve fino pa onda ostavljate komentare .... cccc
 
Član
koliko vidim benzin je ... mozda ima neki safe mod mozda ti je nesto otislo pa ukljuci taj safe mod da ne moze se nesto vise pokvariti.... ja sam imao takav problem ali sa tdijem iznad 2500 prestane vuca i upali se lampica...
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
pa gdje si ti skontao da njegov audi ima turbinu???
Zasto bar ne procitate sve fino pa onda ostavljate komentare .... cccc

:lol: jest fakat..... i ja kontam o cemu prica.... audi b3 2.0 i kaze trubina.... heheheh..... ebiga.... :icon_exclaim:
 
Član
srdjo je napisao(la):
da mu nije turbina riknula mozda???...imao sam i ja takvih problema sa Audijem A6, doduse sa dizelom...al kad sam sredio turbinu, letio je...nisam mogao vjerovati da moze onako ici!!!...a za majstore neznam...znam jednog lika, al on radi u ovlastenom servisu...extra majstor, al ti se ne isplati sigurno!!!

Druze benzinac je kod mene u pitanju:cool:

Deyo je napisao(la):
Kako je hlađenje motora, temperatura?

Temperatura mu je super, vazda na 90 stepeni, on inace super radi i sve je ok, samo sto me to sada zeza....
 
Član
bulex je napisao(la):
nema veze sto je benzinac opet moze biti turbo :cool:

moze biti..samo ako malo skontas onda pri 2000 kubika i turbinom...neznam da li bi imao samo 113 KS........:icon_question:
 
Član
hehe, s obzirom da je to stari audi sve je moguce. :lol:

Mada je tesko vjerovatno da auto sa 2000cc i 115ks ima turbo :icon_confused:

Na zalost ne znam sta bi mu moglo biti. Vjerovatno je neka zastita u pitanju na ode na gore. Simptomi su isti kao kod turbine.
Ili kao kad ides do u crveno pa ti se prekine ajnspric. Ako je to, onda ti se nesto pobrkalo oko ajnsprica.

Hebiga, ne znam da li ti auto ima ajnspric. Ako je na karburator, onda nemam pojma sta bi mu moglo biti:icon_question:

sretno
 
Član
jbg ja sam poletio, kad sam citao text, vidim isti simptomi kao sto sam i ja imao dok nisam sredio turbinu...a nisam kontao odmah kakav je to motor...pa sam zato odmah i napisao onu izvalu!!!
 
Član
Da li to moze biti do Noksensora (schocksensor)...da li neko sa tim ima iskustva??????????????????????
 
Član
Nexus pravo si pomogao covjeku sto si rekao da se nije predstavio, kvarite temu , posalji mu PM i reci , nisi se predstavio , ne znam kako je sa ostaila ali ja citam citam, i ocekujem sada neki odgovor, konkretan kad ono tamo nisi se predstavio..ccc
 
Član
Predpostavljam da je to motor kao golf3 GTI 2.0 115 ks ako je to kako kazes na 3000 obrtaja ,vjerovatno ti je struja u pitanju, kada ga upalis i u gasis greska se ponisti , vidi da li neki od releja skljoca na 3000 obrtaja, ako ne onda pod haubom iskljucuj jedan po jedan konektor na svakom spoju gebera ili davaca struje, ali najbolje je kod auto elektricara da odes.
Jvi nam sta je kada odklonis kvar
SRETNO!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top